Sport 08.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

MLADOST - CENTROMETAL 3:0
(25:17, 25:18, 25:16)
Zagreb - Dom odbojke. Gledatelja: 200. Suci: Radanović (Osijek) i Zamaklar (Belišće).
Centrometal: T. Posavec, D. Posavec, Harambašić, Puđa, Todorović, Krečak, Vabec, Palinkaš, Grubišić, Makarov. Trener: Josip Treska
U 1. utakmici doigravanja s našim najtrofejnijim odbojkaškim kolektivom, zagrebačkom Mladosti, odbojkaši iz Črečana odigrali su i više nego dobro. Sastav trenera Josipa Treske startao je vodstvom od 5:4 u 1. setu, ali su jaki Mladostaši brzo preokrenuli rezultat i set zasluženo dobili. U 2. setu CM-ovci još bolji, što im je u konačnici donijelo i poen više. Fantastično je igrao Spasoje Todorović, koji je u konačnici imao najviše prolaza od svih igrača na terenu, čak više i od Raiča, te Galića - prvih perjanica Mladostaša. I u 3. setu obostrano odlična odbojka. Imali su Mladostaši 16:9, ali Palinkaš prodorom kroz sredinu smanjuje na 16:10. U igru na servis ulazi mladi Tomica Puđa i s 3 uzastopna poena priključuje svoj sastav u igru. Na semaforu stoji 16:13 i legendarni Rade Malević traži pola minute odmora. Slijedi serija Mladostaša od 9:3 i bodovi zasluženo ostaju u Domu odbojke.
2. utakmica:
CENTROMETAL - MLADOST 0:3
(8:25, 16:25, 19:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 250. Suci: Rakin i Bardić (oba Osijek).
Centrometal: Puđa, Palinkaš, Grubišić, David, Vabec, Makarov, Todorović, M. Posavec, T. Posavec, D. Posavec, Krečak. Trener: Josip Treska
Praznik odbojke u Nedelišću. U dvorani se okupio rekordan broj gledatelja, jer stigli su Mladostaši, naš najbolji sastav i finalisti ovogodišnjeg europskog kupa predvođeni legendarnim Radom Malevićem (na fotografiji). U 1. setu gosti iz metropole povukli su punom snagom, domaći su puno griješili i u tom setu ostali su na „osmici“. U 2. setu gosti kreću s 3:9, ali su domaći servisima Todorovića i blokom Mara Krečaka došli čak do poravnanja (10:10). Držali su se naši odlično do 16:20, ali su potom Mladostaši, serijom od 5:0, stigli i do 2. seta. U 3. setu domaći su odigrali najbolje. Zagrepčani u startu vode 3:8, ali borbeni domaćini ponovo ulaze u svoj ritam i na semaforu je već 11:11. Mladostaši se ponovo odvajaju, ali im domaći sve do 15:18 pušu za vrat. U finišu seta gosti preko svog udarnog dvojca Galić-Raič dolaze i do 3. seta, te plasmana u polufinale, gdje ih očekuju susreti s Varaždinom. Odbojkaši Centrometala će u borbu za poredak od 5.-8. mjesta, a prvi ogledi očekuju ih s Rijekom.(Rajko Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Loše izdanje Kaštelanki
GORICA - KAŠTEL 3:1
(25:17, 25:19, 21:25, 25:21)
Kaštel: D. Ivačić, M. Ivačić, Šestan, Lepen, Obadić, A. Novak, L. Novak, Toplek, Vincek, Sabol, Prprović, Knezić. Trener: Marko Obadić
Kada je najviše trebalo Kaštelanke su potpuno zakazale. U zaostalom ligaškom susretu u Velikoj Gorici djevojke Marka Obadića odigrale su debelo ispod svojih mogućnosti, što je u konačnici rezultiralo porazom. U prva dva seta nije štimao ni servis, a ni igra u polju, pa su domaće brzo stigle do 2:0. Jedina kod Kaštelanki koja je vukla svom snagom bila je Darinka Ivačić i ona je najzaslužnija za osvajanje 3. seta i povratka u meč. Međutim u četvrtom velik broj pogrešaka i domaće zasluženo slave.
13. Orao 20 0 20 4:60 2
► Ovim porazom Kaštelanke su naslov prvakinja lige dovele u pitanje. Odgovor ćemo dobiti već u subotu, kada Kaštelanke gostuju u Vrbovcu. Pobjeda donosi naslov!

2. A LIGA-CENTAR (M)
Totovec nadigrao Varaždin
TOTOVEC -VARAŽDIN 3:0
(25:18, 25:17, 25:17)
Totovec: Kovačić, Novak, Krklec, Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, J. Pergar, D. Pergar, Trstenjak, Đurđek
Domaći su sjajnom igrom došli do vrijedne pobjede u zaostalom susretu 14. kola s Varaždincima, koja im je donijela 5. poziciju na ljestvici. U sva 3 odigrana seta domaći su bili potpuno dominantni i za svega 60 minuta tricom ispratili goste kući. U ujednačenom domaćem sastavu istakli su se Stjepan Kozar i Damir Pergar.
1. Medicinar 17 17 0 51:14 48
2. Žerek 17 11 6 39:26 33
3. Croatia 17 11 6 37:24 33
4. Čazma 17 10 7 36:29 30
5. Totovec 17 9 8 32:32 25
6. 4 Rijeke 17 9 8 36:36 24
7. Petrinja 16 5 11 25:38 16
8. Gorica 17 4 13 26:43 15