Sport 31.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

MLADOST - CENTROMETAL 3:0
(25:19, 25:16, 25:14)
Zagreb - Dom odbojke na Savi. Gledatelja: 200.
Centrometal: Kovač, Makarov, Vabec, Gotal, Todorović, Petran, M. Posavec, T. Posavec, D. Posavec, Puđa. Trener: Jadranko Kirić
Prva utakmica prvog kola diogravanja za prvaka zasluženo je pripala vrlo jakim Zagrepčanima, višestrukim državnim prvacima. Gosti iz Črečana povukli su maksimalno u 1. setu i sve do 15:15 pružali sjajan otpor boljim domaćinima. Tek nakon tog rezultata Mladostaši su ostvarili bodovnu prednost koju su znalački održavali do kraja seta. Igrali su Centrometalovci vrlo dobro i u narednom setu i sve do rezultata 12:10 držali rezultatsku ravnotežu. Kvaliteta domaćeg sastava (ojačani tehničarom Amermannom i Darkom Nojićem) došla je do izražaja u drugom dijelu seta, kada su Mladostaži pokazali svoju snagu i dohvatili i drugi set. U trećem su višestruki državni prvaci već od starta ostvarili veću bodovnu razliku, što im je u nastavku seta donijelo potrebnu mirnoću za ostvarenje startne pobjede. Kod Mladostaša najbolji Nojić, te Sabljak, dok su u redovima Centrometala svi igrači pružili vrlo solidnu partiju.
Ostali rezultati 1. kola doigravanja: Varaždin - Daruvar 0:3, Mladost (KL) - Karlovac 3:0, Mursa - Sisak 3:1.
• Uzvratni susreti 1. kola doigravanja igraju se već u srijedu (30.3.), a mogući treći susreti u subotu (2.4.). Odbojkaši Centrometala uzvrat sa Zagrepčanima igraju u srijedu (30.3., SGC Aton, 19 sati), pozivaju svoje vjerne gledatelje da im bodrenjem pomognu, a zauzvrat obećavaju maksimalnu borbenost za ostvarenje što povoljnijeg rezultata. Inače, sastav iz Zagreba je višestruki državni prvak, najuspješniji hrvatski sastav od osamostaljenja i svakako pozivnica da se nedelišćanska dvorana ispuni do posljednjeg mjesta. Ulaz na utakmicu je besplatan. (R. Kolarek)

2. A HRVATSKA LIGA-
CENTAR (Ž)
Kaštelanke nadigrale Bjelovarčanke
BJELOVAR - KAŠTEL 1:3
(19:25, 9:25, 25:15, 25:23)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Toplek, Novak, Goščiej, Prprović, M. Ivačić, D. Ivačić. Trener: Željka Obadić
Samouvjereno je pribislavečki sastav (osokoljen pobjedom nad Don Boscom) krenuo put Bjelovara, na tešku gostujuću utakmicu. Učenice Željke Obadić autoritativno su krenule u susret i već u startu utakmice pokazale tko je gazda na parketu. Prvi set je sigurno dobije. A u drugom bila je to iogra mačke i miša, Kaštelanke su se poigravale s Bjelovarčankama, potpuno ih razbile i ostavile na brojci 9. U trećem se od starta krenulo s izmjenama u gostujućem sastavu, što su domaće iskoristile i dobile set. U trećem su Kaštelanke krenule s najjačim snagama, ali domaće su bile znatno čvršće. Ipak, u odlučujućim trenucima seta, vodeći sastav lige dokazao je svoju kvalitetu, dobio ključni set i zadržao čelno mjesto na ljestvici. U redovima pobjednica sjajan nastup Darine Ivačić.
Ostali rezultati 22. kola: Karlovac - Olimpik, Orao - Plavi Zmaj 0:3, Don Bosco - Nebo 3:0, Vrbovec - Azena II, Multibibus - Zagreb 3:0, V. Gorica - Sisak.
14. Orao 22 0 22 5:66 0
• U 24. kolu Kaštel na svom parketu (subota, 2.5.) dočekuje fenjeraša Orla iz Zagreba.

CENTAR (M)
Pobjeda za kraj!
TOTOVEC - PETRINJA 3:1
(25:14, 22:25, 25:12, 25:21)
Totovec: Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, Trstenjak, Novak, Krklec, Kovačić, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar
Odličnom igrom i pobjedom odbojkaši Totovca zaključili su ovu ligašku sezonu. “Tottenham” je krenuo furiozno i 1. set dobio vrlo uvjerljivo. Opuštanje u narednom setu im se osvetilo i Petrinjci su uzeli ponuđeno. Na semaforu stoji 1:1. U trećem setu demonstracija moći. Sijevalo je sa svih strana, što je u konačnici donijelo treći set. U četvrtom rutinska igra domaćih - dovoljno za ključni set i nove bodove.
Ostali rezultati 21. kola: Žerek - Ogulin 3:0, Medicinar - Croatia 3:1, Gorica - Poljoopskrba 3:0, Glina - 4 Rijeke 0:3.

(25:16, 25:20, 25:16)
Štrigova: Stanković, Pufek, Lovrec, B. Golenko, S. Golenko, Posedi, Gložinić. Trener: Siniša Stanković
Sjajnom igrom u sva 3 seta Štrigovčanke su stigle do vrijedne i potpuno zaslužene pobjede nad gošćama iz Varaždina. Posebno dojmljivo učenice Siniše Stankovića odigrale su u prvom, te trećem setu, kada su bile potpuno dominantne.
NEDELIŠĆE - IVANEC 3:1
(25:17, 13:25, 25:22, 25:23)
Nedelišće: Srnec, A. Kraljić, Baksa,P. Novak, Kocijan, Hajdinjak, I. Novak, Srša, L. Kraljić. Trener: Rajko Kolarek
Povijesna pobjeda nedelišćanskih odbojkašicama nad drugoplasiranim Ivancem. Odličnom igrom domaće su lako stigle do startnog seta. U drugom bolje gošće iz Ivanca i na semaforu je već 1:1. U slijedeća dva seta ravnopravna igra u čijim su se završnicama bolje snašle domaće odbojkašice i veselju nije bilo kraja!
KAŠTEL II - BAROK II 3:1
(24:26, 25:16, 25:23, 25:22)
Kaštel II: Balent, M. Novak, B. Novak, Sabol, Varga, Košir, Barlović,Horvat, Ceilinger, Vinković, Mađarić. Trener: Željka Obadić
Sjajna utakmica u Čakovcu, gdje je gostovao vodeći Barok. Prvi set na razliku je dobio vodeći sastav lige, a domaće su uzvratile u drugom. U naredna dva seta napeto od početka do kraja, ali su setovi zasluženo otišli na pribislavečku stranu. Time su Kaštelanke nanijele prvi poraz vodećem sastavu lige u ovom prvenstvu.
1. Barok 6 5 1 16:5 15
2. Ivanec 6 4 2 13:6 12
3. Kaštel 6 4 2 13:10 11
4. Štrigova 6 2 4 8:12 6
5. Varaždin 6 2 4 8:15 6
6. Nedelišće 6 1 5 6:16 4
• U 7. kolu (2./3. travnja) igraju: Nedelišće - Štrigova, Ivanec - Kaštel II, Barok II - Varaždin II.

1. KRUG PRVENSTVA
ZAGREBAČKE REGIJE-
JUNIORI
Centrometal treći
Juniori črečanskog Centrometala u nedjelju su bili sudionici 1. kruga natjecanja junira za područje zagrebačke regije. U prvom susretu Centrometalovci su poraženi od Zagreba rezultatom od 2:0, potom su istim omjerom dobili zagrebačku Croatiu. U trećem susretu izgubili su istim omjerom od Siska i završili na 3. mjestu, koje vodi u 2. krug u kojem su domaćini. Centrometal u prvom susretu igra s Varaždinom (drugoplasiranim sastavom iz druge zagrebačke skupine), a u slučaju pobjede u polufinalu regije igrati će sa Siskom. Pod vodstvom Jadranka Kirića u Zagrebu su nastupili: Marciuš, M. David, V. David, Kopačević, Košir, I. Novak, Kocijan, Hranilović i Vuk.