Sport 18.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

ODBOJKA: Nedelišće srušilo Goricu

NEDELIŠĆE - GORICA 3:1
(18:25, 25:16, 25:21, 25:20)
Nedelišće: H. Novak,I. Novak, K. Novak, Kocijan, Vuk, Košir, M. David, V. David, Kopačević. Trener: Josip Treska
U najboljoj domaćoj utakmici u ovoj sezoni mladi odbojkaši Nedelišća na svom su parketu u četiri seta nadigrali vrlo jak sastav Gorice i pobjedom sezonu završili na sjajnom 6. mjestu, što je najviši plasman Nedelišća u drugoligaškom društvu. Utakmicu su bolje okrenuli gosti i startni set rutinirano i dobili. U drugom kreću domaći s 5:0 na servis (svog u subotu najboljeg pojedinca) Karla Novaka. Sredinom seta gosti su se malo primakli, ali potom slijedi domaći uragan. Marko David i Deni Vuk lupali su s krajeva, a kroz sredinu Ivan Novak i Danijel Kopačević, koji je bio sjajan i na bloku. Prednost domaćih stalno je rasla do konačnih i uvjerljivih 25:16. Treći set Nedelišće otvara s 11:4,gdje je odličnu serversku dionicu odradio Kopačević. Krajem seta gosti su se gotovo vratili u susret, ali su kod završnih poena domaći bili pribraniji i zasluženo set dobili. Start četvrtog ponovno u znaku domaćina. Karlo Novak s 5 uzastopnih servis poena razara goste, za startnih 5:0. Držali su domaći tu prednost do sredine seta, a potom se gosti vraćaju u meč i poravnavaju na 18:18. U tim trenucima na scenu stupa domaći razigravač Karlo Novak, koji odličnim proigravanjima na mreži te s nekoliko finih „kuhanja“ donosi svom sastavu ključni set. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka uslijedilo je zasluženo veselje domaćih odbojkaša uz veliki pljesak domaće publike! U ujednačenom domaćem orkestru briljirali su Karlo Novak, Marko David, te libero Domagoj Košir.
NEPOMUK - TOTOVEC 0:3
(17:25, 15:25, 17:25)
Totovec: J. Pergar, B. Pergar, Kovačić, Trstenjak, Topličanec, Rešetar
Lako, brzo i autoritativno „Tottenham“ je izašao na kraj na gostovanju u Stupniku kod fenjeraša Nepomuka. Već u prvom setu bila je vidljiva razlika u kvaliteti ova dva sastava, a i u ostala dva Totovec je zagospodario parketom dvorane u Stupniku što je u konačnici rezultiralo osvajanjem očekivana 3 boda, te potvrde 5. mjesta na ligaškoj ljestvici. U redovima Totovca (nakon duže pauze zbog ozljede) zaigrao je i Božidar Pergar, igrač koji svom sastavu daje kvalitetu više.
Ostali rezultati posljednjeg, 22. kola: Croatia - Petrinja 3:2, Quirin - Čazma 1:3, 4 Rijeke - Varaždin 0:3.

(25:12, 25:14, 25:22)
Kaštel: Šestan, M. Ivačić, Obadić, Novak, Knezić, Herman, Šestan, Prprović, Breban, Sabol. Trener: Marko Obadić
U posljednjem ligaškom kolu Kaštelanke su gostovale u Sisku i zabilježile maksimalan poraz u srazu s kvalitetnijim domaćim odbojkašicama. Startna dva seta Siščanke su dobile uvjerljivo, a djevojke iz Pribislavca proigrale su tek u trećem , odigrale znatno čvršće, ali bilo je ipak nedostatno za osvajanje seta i povratka u susret. Pred Kaštelankama je za odigrati još zaostali susret iz 1. dijela natjecanja sa zaprešićkim Nebom (najvjerojatnije u petak, 19. travnja u Belici).
Ostali rezultati posljednjeg, 10. kola: Vrbovec - Karlovac 3:0, V. Gorica - Nebo 3:0.
1. Vrbovec 10 8 2 25:11 22
2. Sisak 10 8 2 25:13 22
3. Karlovac 10 6 4 20:13 19
4. V. Gorica 10 4 6 18:19 14
5. Kaštel 9 3 6 11:23 7
6. Nebo 9 0 9 7:27 3