Sport 14.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

SISAK - CENTROMETAL 3:1
(23:25, 25:14, 25:23, 25:16)
Sisak - dvorana Brezovica. Gledatelja: 150. Suci: Ramić i Jurković (oboje Sisak)
Centrometal: Kovač, Čičković, Puđa, Gotal, Vincek, Petran, I. Novak, Kocijan, Posavec, Kurteš, Vabec. Trener: Jadranko Kirić
Unatoč neočekivanom porazu u posljednjem ligaškom kolu na gostovanju u Sisku odbojkaši črečanskog Centrometala osvajanjem 4. mjesta polučili su najbolji rezultat otkako nastupaju u najelitnijem odbojkaškom razredu. Prvi set dobili su Centrometalovci na razliku i činilo se da će ostvariti novu pobjedu. Međutim, u narednom je bilo znatno lošije i napaljeni domaćini su to znali naplatiti. U trećem gotovo repriza prvog, a sredinom istog na scenu dolaze domaći suci i svojim tendencioznim dijeljenjem pravde silno oštećuju goste. Domaćini to obilato koriste i na razliku set i osvajaju. U četvrtom je ponestalo htijenja i volje kod Centrometalovaca što domaćinu bitno olakšava posao i na kraju donosi nebitne bodove.
Ostali rezultati posljednjeg, 20. kola: Mladost (KL) - Rovinj 3:0, Mladost (ZG) - Mursa 3:0.
6. Sisak 20 2 18 12:57 5
• Osvajanjem 4. mjesta u ovom prvenstvu odbojkaši Centrometala u 1. će kolu doigravanja za prvaka Hrvatske igrati s osječkom Mursom. Prvi susret igra se već u subotu (Aton, 15.3., 19 h), uzvrat je u srijedu (19.3.) u Osijeku, a eventualni treći susret (igra se na dvije pobjede) opet u Nedelišću (subota, 22.3.). Pobjednik iz ovih susreta plasirat će se u polufinale, gdje će ih čekati Mladost iz Kaštel Lukšića.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Nedelišće srušilo i Siščane, poraz Totovca
NEDELIŠĆE - QUIRIN 3:0
(25:21, 25:17, 25:23)
Nedelišće: K. Novak, I. Novak, V. David, M. David, Juras, Kocijan, Vuk, Kopačević, Košir. Trener: Aleksandar Kovačić
Odličnom igrom svih igrača odbojkaši Nedelišća stigli su do nove maksimalne domaće pobjede nad vrlo iskusnim i visokoplasiranim Quirinom. Krenuli su domaći odlučno i u prvom setu uglavnom vodili. Gosti su poravnali pri 19:19, ali su domaći odličnim blokom i servisima zasluženo stigli do startnog seta. U drugom su se potpuno razigrali i isti dobili vrlo uvjerljivo. Manjih problema bilo je tek u završnici trećeg. Gosti su poravnali na 22:22, ali su domaći bili dovoljno čvrsti kod ključnih poena i na kraju zasluženo slavili. Velika je šteta što se prvenstvo bliži kraju, jer domaći iz kola u kolo igraju sve bolje.
MEDICINAR - TOTOVEC 3:0
(25:21, 25:15,25:21)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Krklec, Trstenjak, M. Topličanec, Horvat, Novak
Vrlo dobar otpor pružili su odbojkaši Totovca favoriziranom sastavu domaćeg Medicinara. Iako su Zagrepčani sve riješili u 3 seta dečki iz Totovca nisu se predavali i u prvom, te trećem setu pokazali sasvim drugo lice nego u prethodnim utakmicama.
Ostali rezultati 16. kola: Čazma - 4 Rijeke 2:3, Gorica - Nepomuk 3:1, Daruvar - Petrinja odgođeno.
10. Totovec 15 3 12 12:41 8
• U 17. kolu (Aton, nedjelja, 16.3., 19 h) Nedelišće dočekuje Daruvar, a Totovec odlazi na teško gostovanje kod vodeće Gorice.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke odgodile, poraz Čakovčanki
Odbojkašice Kaštela iz Pribislavca odgodile su susret 6. kola, koji su trebale odigrati u Petrinji ovog vikenda, pa će susret odigrati naknadno. U 7. prvenstvenom kolu odbojkašice Kaštela na svom parketu dočekuju dugoreški Plavi Zmaj.
ČAKOVEC - MLADOST 0:3
(17:25, 15:25, 26:28)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Stanković, I. Novak, Hajdinjak, Petak, Apostolovski, S. Novak, A. Novak. Trener: Ivan Vabec
Nakon pobjede u Ivanić Gradu željele su domaće do novih bodova na domaćem parketu s ekipom iz Duge Rese. Krenule su domaće dobro i do sredine prvog seta držale rezultatsku neizvjesnost. U završnici gošće prisebnije i na semaforu stoji 0:1. Slična priča i u narednom, izjednačeno do 14:15, a potom gošće serijom od 10:1 dobijaju i taj set. Tek u trećem domaće su zaigrale čvršće, imale 21:14 i 23:17, ali nisu izdržale do kraja i gošće su se ipak zasluženo radovale. U 6. kolu Čakovčanke gostuju u Glini.