Sport 03.12.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Novi poraz Totovca
VARAŽDIN - TOTOVEC 3:0
(25:17, 25:16, 25:20)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, Rešetar, Kovačić, Krklec, Topličanec, Trstenjak, Marković, Novak
Novi poraz odbojkaši iz Totovca doživjeli su kod lidera prvenstva, Varaždina. Iako se očekivao znatno jači otpor gostiju i moguće iznenađenje, to se, ipak, nije dogodilo. Dojučerašnji prvoligaš i glavni pretendent za povratak u najelitniji odbojkaški razred - Varaždin bio je previsoka prepreka za najbolji međimurski drugoligaški kolektiv. U sva tri seta Varaždinci su bili dominantni i sve riješili za 80 minuta čiste igre. U redovima Totovca na visini zadatka bio je tek libero Siniša Novak, ostali loši.
QUIRIN - NEDELIŠĆE 3:2
(25:23, 24:26, 17:25, 25:19, 15:13)
Nedelišće: K. Novak, H. Novak, I. Novak, Kocijan, Kopačević, V. David, Treska, Marciuš
U vrlo uzbudljivom i krajnje neizvjesnom susretu, koji je trajao više od 120 minuta čiste igre, slavili su na kraju Siščani, mada su prema viđenom do pobjede vrlo lako mogli i mladi Nedelišćani. Prvi set dobili su domaćini nakon vodstva gostiju od 14:18. Sljedeća 2 dobili su gosti, a domaćini uzvratili dobitkom četvrtog. U odlučujućem setu domaćini koncentriraniji kod ključnih poena, što im u konačnici donosi pobjedu. Siščanima 2, Nedelišću 1 bod. Kod Nedelišća odličan nastup Hrvoja i Karla Novaka.
Ostali rezultati 8. kola: 4 Rijeke - Čazma 0:3, Toplice - Gorica 1:3, Petrinja - Nepomuk 3:0.
12. Nepomuk 8 0 8 0:24 0
• U 9. kolu Nedelišće ugošćuje zagrebačku Croatiu (u subotu u Aton-u u 16 sati), a odbojkaši Totovca karlovačke 4 Rijeke (nedjelja, VUŠ u 16 sati).

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Gostujuća pobjeda Kaštelanki
V. GORICA - KAŠTEL 2:3
(25:19, 30:32, 25:19, 15:25, 7:15)
Kaštel: Šestan, Herman, Prprović, Knezić, Železnjak, Horvat, Obadić, Breban, Varga. Trener Marko Obadić
Iako u nekompletnom sastavu odbojkašice iz Pribislavca izborile su vrijednu pobjedu na gostovanju u Velikoj Gorici. Domaće su dva put vodile, ali su djevojke iz Pribislavca oba puta poravnavale, a u odlučujućem setu bile potpuno dominantne i zasluženo otišle kući pjevajući. U ujednačenom pribislavečkom sastavu odlično je svoju minutažu iskoristila mlada Sabol, pogotovo u obrani.
Ostali rezultati 8. kola: Varaždin - Vrbovec 0:3, Azena II - Bjelovar 1:3.
7. I. Grad 6 1 5 6:17 2
• U 7. kolu Kaštelanke na domaćem parketu (dvorana OŠ Belica) dočekuju Ivanić Grad.

2 B LIGA-SJEVER (Ž)
Vodeći dvojac nezadrživ
KAŠTEL II - ŠTRIGOVA 3:0
(25:19, 25:21, 29:27)
Kaštel II: Beč, Vnuk, Varga, Rešetar, Kuhanec, Florjanić, Lo. Košak, Lu. Košak, Fučec, Mađarić, Kamenić. Trener: Marko Obadić
Štrigova: Stanković, Pufek, Krumpić, Horvat, Posedi, Golenko, Heric. Trener Siniša Stanković
Derbi kola zasluženo je pripao domaćim odbojkašicama, koje su ovom pobjedom zadržale minimalan bodovni priključak za vodećim Čakovčankama. Prikazana je obostrano kvalitetna odbojka, a gošće iz Štrigove veliku priliku za povratak u meč nisu iskoristile u neizvjesnosti 3. seta, koji su Kaštelanke izvukle na razliku. U redovima pobjednica odlično je odigrala Adela Beč.
KOP ČAKOVEC I - VINICA 3:0
(25:13, 25:10, 25:9)
KOP Čakovec I: Ciglar, Baksa, Apostolovski, I. Novak, Ivanuša, Zadravec, Petak, A. Kraljić, Hajdinjak, K. Novak. Trener Ivan Vabec
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda vodećeg sastava lige nad novajlijom Vinicom. Sve je bilo riješeno za 50 minuta čiste igre, a trener Vabec u ovom je susretu dao određenu minutažu svim igračicama iz zapisnika i sve su ukazano povjerenje vrlo dobro iskoristile. U ujednačenom domaćem sastavu najbolje Sara Petak i Anđelina Kraljić.
Ostali rezultati 8. kola: Varaždin II - Cestica 3:0, Toplice - Ivanec 3:0, pauzirao je KOP Čakovec II.
9. Vinica 7 0 7 0:21 0
• U 9. kolu (8./9.12.) igraju: Ivanec - Varaždin II, Vinica - Cestica, Kaštel II - Toplice, KOP Čakovec II - KOP Čakovec I, slobodna je Štrigova.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Pobjede CM-a i Žereka
Trećeligaši su odradili 2, od predviđena 4 susreta 8. kola. U međimurskom derbiju Centrometal II je bez velikih problema u 3 seta nadvisio Mladost iz Vularije (25:20, 25:22, 25:12), a istim je rezultatom varaždinski Žerek nadigrao pekleničke Plave na gostovanju u Murskom Središću (14:25, 20:25, 19:25). Koprivnica i Poljanec, te Nedelišće II i Varaždin II svoje će susrete ovog kola odigrati naknadno.
1. Totovec II 7 6 1 18:6 18
2. Centrom.II 7 5 2 16:9 15
3. Koprivnica 5 5 0 15:4 14
4. Poljanec 6 4 2 14:7 12
5. Žerek 7 4 3 14:10 12
6. Varaždin 7 2 5 9:16 6
7. Nedelišće 6 1 5 5:16 4
8. Plavi 6 1 5 6:15 3
9. Mladost 7 1 6 5:19 3
Parovi 9. kola (8./9.12.): Žerek - Nedelišće II, Mladost - Plavi, Poljanec - Centrometal II, Totovec II - Koprivnica, slobodan je Varaždin II.