Sport 08.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

CENTROMETAL 3:0
(25:11, 25:17, 25:20)
Kaštel Stari - Gradska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Babić i Gvozdić (Rijeka).
Centrometal: Grubišić, David, Krečak, Vabec, Todorović, M. Posavec, D. Posavec, T. Posavec. Trener: Josip Treska
Lider prvenstva bio je previsoka prepreka za odbojkaše iz Črečana. Igrački silno ojačani domaćini (makedonski reprezentativac Mitev i reprezentativni libero iz BiH) igrom su dokazali zašto su u ovom trenutku (uz zagrebačku Mladost) naš ponajbolji sastav. U 1. setu igrači Mladosti bili su nezaustavljivi, igrali čitav set u visokom ritmu, što je na koncu i bilo rezultatsku izraženo. Krenuli su CM-ovci čvršće u drugom, a naročito trećem setu kada su u par navrata bili vrlo blizu izjednačenja. Međutim, Mladostaši su ipak bili prečvrsti da bi odbojkaši iz Črečana došli bar do počasnog seta. Susret je ukupno trajao 80 minuta čiste igre. Budući da je izravan konkurent odbojkašima Centrometala za 6. poziciju i doigravanje, osječka Mursa, poražen kod kuće od Karlovca naši su odbojkaši zadržali 2 boda prednosti, što na koncu može biti i odlučujuće.
Ostali rezultati 12. kola: Mursa - Karlovac 0:3, Varaždin - Sisak 3:1, Šibenik - Rijeka 2:3, G. Vežica - Daruvar 0:3.
10. G.Vežica 12 0 12 3:36 1
► U 13. kolu (Aton, nedjelja, 14. veljače, 18 h) odbojkaši Centrometala ugošćuju sastav Siska. (R. Kolarek)

2. A LIGA CENTAR (Ž)
Nepobjedive Kaštelanke
KAŠTEL - NOVI ZAGREB II 3:0
(25:21, 25:20, 25:6)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Prprović, A. Novak, L. Novak, Sabol, Goščiej, Toplek. Trener: Marko Obadić
Budući da su u redovnom ligaškom kolu bile slobodne Kaštelanke su slobodan vikend iskoristile za odigravanje zaostalog susreta iz 1. dijela natjecanja sa Zagrepčankama. Razlika u kvaliteti ova dva sastava bila je prevelika i domaće su sve riješile za manje od 60 minuta čiste igre. Prvi i drugi set domaće su odradile rutinski, a u trećem su se potpuno razigrale i naprosto rezultatski raznijele simpatične gošće iz metropole. Novom pobjedom domaće su se još više učvrstile na vrhu ljestvice i zadržale nepobjedivost u ovom prvenstvu. U ujednačenom domaćem sastavu (igrale sve iz zapisnika) sjajan nastup Lee Lepen i Dijane Šestan.
Ostali rezultati 16. kola: Azena II - Multibibus 0:3, Vrbovec - N. Zagreb II 3:0, Karlovac - Orao 3:0, Gorica - Bjelovar, Don Bosco - Plavi Zmaj 3:1, Sisak - Olimpik 3:0.
13. Orao 15 0 15 2:45 0
► U 17. kolu Kaštelanke odlaze na najteže gostovanje 2. dijela natjecanja, dugoreškom Plavom Zmaju. Prebrode li uspješno i ovo gostovanje konačan naslov biti će potvrđen.

2. A LIGA CENTAR (M)
Sjajan ‘Tottenham’
4 RIJEKE - TOTOVEC 1:3
(28:30, 26:24, 21:25, 17:25)
Totovec: Đurđek, Rešetar, J. Kozar, J. Pergar, D. Pergar, Krklec, Kovačić
Sjajan nastup i vrlo važna pobjeda odbojkaša Totovca na uvijek vrućem gostovanju u Karlovcu. Prema očekivanjima bila je to vrlo neizvjesna utakmica. Prvi set dobili su igrači “Tottenhama” na razliku, domaći uzvratili u drugom. U slijedeća 2 seta, a posebno u četvrtom, gosti su pokazali da u nastavku prvenstva pucaju na visok plasman i s 3 gostujuća boda došli u poziciju borbe za 2. mjesto.
Ostali rezultati 10. kola: Croatia - Varaždin II 3:0, Petrinja - Gorica 3:2, Ogulin - Čazma 1:3, Medicinar - Žerek 3:0.
10. Varaždin 10 3 7 14:24 9
► U 11. kolu (VUŠ, subota, 13.2., 17 h) Totovec dočekuje Varaždin II.

2. B LIGA CENTAR (M)
Nedelišću vrijedan bod
PLAVI - TOPLICE 1:3
(23:25, 26:24, 20:25, 15:25)
Plavi: Mavrič, Novak, Bilas, Jančikić, Časar, Premužić, Škvorc, M. Hranilović
Derbi kola zasluženo je pripao odličnom sastavu iz Varaždinskih Toplica, čiji su odbojkaši novom pobjedom učvrstili čelnu poziciju na ljestvici. U prva dva seta bio je to vrlo izjednačen meč. Prvi su set na razliku dobili gosti, domaćini uzvratili u drugom, a trenutak odluke zbio se u trećem, koji je lider dobio uvjerljivije. U četvrtom setu osjetila se nedovoljna tjelesna pripremljenost domaćina, pa gosti odlaze kući pjevajući. Inače, derbi je igran u novoj dvorani Toplica Sveti Martin, budući da je dvorana u Murskom Središću bila zauzeta.
ZAGREB II - NEDELIŠĆE 3:2
(25:20, 21:25, 11:25, 25:14, 15:13)
Nedelišće: Štebih, Prevalšek, Marciuš, David, Vibovec, Vuk, H. Novak. Trener: Rajko Kolarek
U obostrano odličnoj utakmici dva potpuno ravnopravna sastava Zagrebaši su na kraju slavili u ruletu 5. seta, mada je prema viđenom u zagrebačkoj dvorani Trnsko moglo biti i obrnuto. Domaći su bolje otvorili susret, ali su gosti u naredna 2 seta sve preokrenuli na svoj mlin. Domaći se vraćaju u meč dobitkom četvrtog seta, a u petom imaju i malu dozu sreće i na kraju dolaze do pobjede i dva boda, dok su Nedelišćani zaslužili bod u susretu u kojem su oba sastava u 5 odigranih setova skupila po 97 poena, što je i ogledalo izjednačenosti ovog susreta.
Preostali rezultat 11. kola: Daruvar II - Poljoopskrba 3:0.
1. Toplice 11 8 3 26:16 24
2. Plavi 11 6 5 23:17 19
3. Nedelišće 11 6 5 24:21 18
4. Poljoops. 11 5 6 18:19 13
5. Daruvar 11 4 7 16:23 10
6. Zagreb 11 5 6 15:20 9
► U 12. kolu oba naša sastava su domaćini. Nedelišće na svom parketu dočekuje Daruvar II (Aton, subota, 13.2., 14.30 h), a Plavi u dvorani u Murskom Središću sastav Zagreba II.