Sport 24.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

VARAŽDIN - CENTROMETAL 3:0
(25:23, 25:16, 25:18)
Varaždin - Dvorana Arena. Gledatelja: 150. Suci: Mikulić i Adamek (Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, Grubišić, Makarov, David, Vabec, D. Posavec, Todorović, Harambašić, Puđa, M. Posavec, T. Posavec, Krečak. Trener: Josip Treska
Susjedni derbi zasluženo je pripao igrački boljim i kvalitetnijim domaćinima, koji su (u odnosu na jesen) ojačani za čak 3 igrača. Sastav iz Črečana nije mogao računati na usluge Marina Posavca (ozljeda lista noge), pa trener Treska nije imao kvalitetnu rotaciju igrača. I unatoč tome gosti su sjajno krenuli. Servisima su napali domaćine, dobro je radio prijem i blok i na semaforu stoji 8:12, a odmah potom i 10:14 za Centrometal. Domaći su iskoristili svoje prednosti i sve preokrenuli na 16:15. Slijedi uzbudljiva završnica u kojoj domaći imaju 1-2 razlike. Gosti pritišću kod 24:23, ali potom prolazi Srdoč i na semaforu je 1:0 za domaće. U sljedeća dva seta sastav iz Črečana posustaje, stao je prijem, a isto napad i blok, pa na koncu domaći potpuno zasluženo osvajaju očekivane bodove. Šteta za prvi set, jer uvjerenja smo da su ga osvojili gosti gledali bismo sasvim različiti nastavak.
Ostali rezultati 14. kola: Mladost (KL) - Rijeka 3:0, Mursa - Daruvar 3:0, Sisak - Karlovac 3:0. Šibenik - G. Vežica 3:0.

10. G.Vežica 14 0 14 3:42 1
• U 15. kolu odbojkaši Centrometala gostuju u Karlovcu. (R. Kolarek)

2. A LIGA CENTAR (Ž)
Nova pobjeda Kaštelanki
KAŠTEL - OLIMPIK 3:1
(25:11, 25:18, 25:27, 25:20)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Sabol, Toplek, M. Ivačić, D. Ivačić, Prprović, A. Novak, L. Novak, Goščiej, Petran. Trener: Marko Obadić
Nova pobjeda domaćih koja je prema viđenom u prva dva seta trebala biti rezultatski jače izražena. U prva dva seta potpuna dominacija Kaštelanki, koje su predvođene napadački raspoloženima Lepen i Goščiej brzo ostvarile 2:0. Slijedi neočekivani pad u trećem, što gošće objeručke prihvaćaju i smanjuju na 2:1. Borbene gošće prijetile su i u četvrtom, ali su domaće zaigrale bolje, dobile set i očekivane bodove.
Ostali rezultati 18. kola: Azena II - Novi Zagreb II 1:3, Multibibus - Orao 3:0, Vrbovec - Bjelovar 3:0, Gorica - Plavi Zmaj 3:2, Don Bosco - Sisak 3:0.
13. Orao 17 0 17 4:51 2
• U 19. kolu Kaštelanke gostuju u Sisku.

2. A LIGA CENTAR (M)
Poraz u Zagrebu
CROATIA - TOTOVEC 3:0
(26:24, 25:17, 25:22)
Totovec: Novak, Rešetar, Kovačić, J. Pergar, D. Pergar, J. Kozar, S. Kozar, Trstenjak, Krklec, Đurđek
Poraz odbojkaša Totovca u zagrebačkom odbojkaškom hramu, koji je rezultatski previsoko izražen prema zbivanju na parketu. Odlično su dečki iz Totovca igrali u prvom setu, ali je fortuna bila na strani Zagrepčana. U drugom su domaći bili čvršći i zasluženo dobili set, a u trećem bolje izdanje Totovca, ali i to je bilo nedostatno za osvajanje seta i povratka u meč.
Ostali rezultati 12. kola: Varaždin II - Gorica 3:0, 4 Rijeke - Čazma 2:3, Petrinja - Žerek 1:3, Ogulin - Medicinar 1:3.
10. Petrinja 11 3 8 16:30 10
• U 13. kolu Totovec gostuje u Velikoj Gorici, kod domaće Gorice.

2. B LIGA CENTAR (M)
Plavi kući pjevajući
POLJOOPSKRBA - NEDELIŠĆE 3:0
(25:19, 27:25, 25:19)
Nedelišće: Kopačević, Vuk, David, Prevalšek, Štebih, Kolarek, Novak, Vibovec
Odbojkaši Nedelišća ispustili su veliku priliku da osvoje bodove u zagrebačkom naselju Gračani. U 1. setu gosti su vodili sve do 2. tehničkog odmora, ali na kraju nisu izdržali. U drugom su imali 14:19 i dvije set lopte i to prosuli, a u trećem su se dobro držali do same završnice u kojoj su ponovno ostali bez zraka, pa su iskusni domaćini na koncu zasluženo slavili.
DARUVAR II - PLAVI 1:3
(15:25, 25:11, 24:26, 19:25)
Plavi: Mavrič, Novak, Škvorc, Bilas, Cizar, Jančikić
Izuzetno važnu pobjedu izborili su nekompletni Pekleničani na vrućem gostovanju u Daruvaru. Sastav Saše Mavriča sjajno je otvorio susret i došao do startne prednosti. U drugom su se domaći razigrali i na semaforu stoji 1:1. Treći set odlučio je pobjednika. Plavi su bili čvršći u napetoj završnici, a u posljednjem, četvrtom, potpuno su nadigrali domaće i otišli kući pjevajući.
Preostali rezultat 13. kola: Zagreb II - Toplice 0:3.
1. Toplice 13 10 3 32:17 30
2. Plavi 13 8 5 29:18 25
3. Nedelišće 13 7 6 27:24 21
4. Poljoops. 13 5 8 19:25 12
5. Daruvar 13 4 9 17:29 10
6. Zagreb 13 5 8 15:26 8
• U 14. kolu Plavi na parketu dvorane u Murskom Središću dočekuju zagrebačku Poljoopskrbu, dok Nedelišće gostuje u Varaždinskim Toplicama, kod vodećih Toplica.