Sport 01.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

Od ponora do pobjede!
CENTROMETAL-KARLOVAC 3:2(21:25, 16:25, 25:23, 25:17, 17:7)
Centrometal: Puđa, Palinkaš, Petran, David, Vabec, Makarov,
Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Kovač, Vuk. Trener: Kole Mihajlov
Teška, ali potpuno zaslužena pobjeda domaćih odbojkaša nad tradicionalno neugodnim Karlovčanima, koja je tim draža jer je prva ostvarena s tim sastavom u elitnom odbojkaškom društvu. S dosta problema krenuo je trener Mihajlov u susret. Iako je bio u zapisniku standardni srednjak Kovač nije mogao pomoći, a Marin Posavec (iako ni on potpuno zaliječen) stisnuo je zube i zaigrao od starta. Sam susret nije dobro krenuo po domaće. Gosti su u 1. setu stalno vodili s 3-4 razlike i tu prednost održali do kraja seta, mada su domaći prolazom Todorovića imali 16:16, a u finišu seta odličnim servisima Makarova stigli nadomak poravnanja(21:22). U 2. setu domaći su se držali u igri sve do 9:10, a potom slijedi potpuni potop u igri, stao je servis i prijem, napad je potpuno podbacio i gosti već imaju 0:2. Početkom 3. seta domaći su zaigrali bolje i već u startu ostvarili 3 razlike(6:3) i tu dionicu odlično je odradio Palinkaš. Gosti uspjevaju poravnati na 11:11, a potom slijedi nalet domaćih, koje je predvodio razgoropađeni Spasoje Todorović, koji je lomio gostujući blok i donio svom sastavu kvalitetu više. U završnici seta u igru ulazi mladi Tomica Puđa i svoju rolu odlično odrađuje, odmarajući nedovoljno spremnog Marina Posavca. U završnici seta domaći drže 1-2 prednosti, a točku na „i“ daje Todorović, čijim prolazom domaći osvajaju treći set. U četvrtom setu domaći su krenuli furiozno. Odlično je radio blok(M. Posavec, Palinkaš), ali i servis(Makarov, Palinkaš, T. Posavec) kojim su domaći otjerali goste od mreže i preko napadački sjajnog Todorovića potpuno smirili goste. Set je dobijen velikom željom i zajedništvom svih odbojkaša, što je natjeralo publiku na gromoglasno navijanje. Otvaranje 5. seta za domaće je bilo kao iz bajke. Set je prolazom otvorio Palinkaš, gosti su poravnali, a potom slijedi nalet domaćih. Vabec je namjestio ruku i sa 4 servis projektila smirio goste, a fenomenalni Todorović bombardirao je sa svih pozicija. Semafor pokazuje 5:1, a nakon dva uzastopna bloka Marina Posavca već je 8:2. Prednost se penje na 14:5, gosti smanjuju na 14:7, a pobjednički poen Centrometalu donosi Marijan Palinkaš. Velika pobjeda Centrometala, kojom su zadržali visoku 3. poziciju na ljestvici, što je najbolji plasman ekipe iz Črečana do sada. U ujednačenom domaćem sastavu dominirao je Spasoje Todorović, a kada njemu krene bodovi se u pravili ne gube.
Ostali rezultati 8. kola: Daruvar-Sisak 3:1, Šibenik-Opatija 3:1, Varaždin-Zagreb 3:0, Rijeka-Mursa 2:3
10. Opatija 8 0 8 3:24 0
U posljednjem, 9. jesenskom kolu odbojkaši Centrometala gostuju u Osijeku, kod vodeće Murse.

2. A MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-CENTAR(M)
Presušile 4 rijeke!
TOTOVEC-4 RIJEKE 3:1(25:12, 25:16, 23:25, 25:19)
Totovec: J. Kozar, S. Kozar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Novak, Krklec, Rešetar, Kovačić, Trstenjak, Sušec
Derbi kola zasluženo je pripao znatno igrački boljim domaćim odbojkašima. U prva dva seta potpuna dominacija domaćih odbojkaša i na semaforu stoji 2:0. Malo opuštanje osvetilo se dečkima iz Totovca u narednom setu, koji na razliku osvajaju gosti. Ipak, domaći u četvrtom ubacuju u brzinu više, što im u konačnici donosi set i vrijedne bodove, kojima su preskočili Karlovčane na ligaškoj ljestvici.
Ostali rezultati 9. kola: Glina-Poljoopskrba 0:3, Gorica-Croatia 0:3, Medicinar-Ogulin 3:0, Žerek-Čazma-odgođeno.
11. Glina 8 0 8 0:24 0
U 10. kolu Totovec gostuje kod Petrinje.

2. A MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-CENTAR(Ž)
Kaštelankama dva derbija!
DON BOSCO-KAŠTEL 0:3(24:26, 19:25, 16:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Sabol, Petran, Goščiej, Toplek, Novak, Jelinek.
Derbi 9. kola Kaštelanke su odradile sjajno. Kod visokoplasiranih Zagrepčanki djevojke iz Pribislavca odigrale su na svom nivou, borbeno i čvrsto. Malih poteškoća bilo je tek u 1. setu, a u slijedeća dva Kaštelanke su potpuno zaustavile domaće i na uvjerljiv način došle do zlata vrijednih bodova.
KAŠTEL-BJELOVAR 3:1(25:20, 25:20, 21:25, 22:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Petran, Goščiej, Novak, Sabol, Toplek, Jelinek.
Nakon Don Bosca novi derbi za domaće odbojkašice. U dvoranu ETŠ-a stigao je tradicionalni Bjelovar. I bila je to vrlo dobra utakmica. Domaće su krenule u svom stilu i prva dva seta odradile vrlo dobro. Dobrim servisima i smečevima lomile su otpor gošći i nakon 45 minuta igre već imale 2:0. Gošće su se igrom digle u 3. setu, koji su na koncu zasluženo dobile. Kaštelanke su u četvrtom ponovno proradile, sredinom seta povele s 15:11 i tu prednost(unatoč pritisku Bjelovarčanki u završnici) očuvale do kraja. Važna pobjeda djevojaka iz Pribislavca, kojom su uz Dugoreškog Plavog Zmaja jedine u igri za jesenski naslov.
Ostali rezultati 10. kola: Plavi Zmaj-Orao 3:0, Nebo-Don Bosco 0:3, Olimpik-Karlovac 3:0, Azena II-Vrbovec 3:1, Zagreb II-Multibibus 1:3, Sisak-V. Gorica 1:3.
14. Orao 10 0 10 2:30 0
U 14. kolu Kaštel gostuje u Zagrebu, kod posljednje plasiranog Orla.

III. LIGA
Derbi mladostašima
MLADOST-TOPLICE 3:2(25:23, 22:25, 20:25, 25:14, 15:10)
Mladost: Juras, Skupnjak, Jurinić, Hrastić, Pintarić, Železnjak, A. Horvat, K. Horvat, M. Horvat, Jambrošić
Sjajna odbojka igrana je u Maloj Subotici, između domaće Mladosti i gostiju iz Varaždinskih Toplica. Domaći su na razliku došli do početne prednosti, a u naredna dva seta bolji su bili gosti. Domaći su perfektno odigrali četvrti, a vrlo dobro i peti set, te na krilima odličnog Bojana Železnjaka stigli do važnih bodova.
POLJANEC-CENTROMETAL II 3:2(24:26, 25:20, 19:25, 25:19, 15:12)
Centrometal II: M. David, V. David, I. Novak, Marciuš, Vuk, Kopačević, Košir
U drugom derbiju kola Poljanec je na koncu imao više sreće od vodećeg sastava lige. Mladići Jadranka Kirića vodili su s 1:0 i s 2:1, imali u odlučujućem petom 8:5, ali nisu izdržali do kraja. Set ipak zasluženo dobijaju domaćini, koji dolaze do 2, a gosti osvajaju vrlo vrijedan bod, koji ih zadržava na čelnoj poziciji na ljestvici.
NEDELIŠĆE-TOTOVEC II 3:1(25:13, 18:25, 27:25, 25:23)
Nedelišće: J. Kirić, Z. Kirić, J. Treska, Je. Treska, Žerjav, Petran, Kolarek, David, Horvat
Vječiti derbi pripao je zasluženo domaćim odbojkašima. Koji su bolje otvorili susret i lako dobili 1. set. U drugom uzvraćaju gosti, predvođeni odličnim Davorom Horvatom. U slijedeća dva seta domaćini su bili koncentriraniji u samim završnicama i na kraju zabilježili važne bodove. Kod domaćih najbolji Z. Kirić, a kod gostiju već spomenuti Horvat.
JALKOVEC-PLAVI 0:3(24:26, 21:25, 20:25)
Plavi: Mavrič, Bilas, Hranilović, Časar, Premužić, Škvorc, Jančikić, Novak
Očekivana pobjeda sastava iz Peklenice kod „fenjeraša“ Jalkovca. Domaći su pružili jak otpor u 1. setu, koji su izgubili na razliku. U slijedeća dva čvršća igra Plavih, pa bodovi zasluženo idu u Peklenicu.