Sport 31.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

CENTROMETAL - MLAD. (ZG) 2:3
(25:19, 17:25, 25:20, 20:25, 13:15)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Pavičić i Ramić (oba Sisak)
Centrometal: Kovač, Čičković, Kurteš, Vincek, Posavec, Petran, Gotal, Vabec, Kocijan, I. Novak, K. Novak. Trener Jadranko Kirić
Konačno odlično izdanje domaćih odbojkaša pred dobro popunjenim tribinama. Osvajači nacionalnog kupa-odbojkaši zagrebačke Mladosti bolje su krenuli u susret i držali 2-3 razlike sve do 15:18. Raspoloženi domaćin preko Kurteša bježi na 3 razlike (21:18). Mladostaši smanjuju, a potom domaći blokovima dobivaju set. Prvo Mladostaše zaustavljaju Kurteš i Kovač, potom Vincek, a točku na „i“ zajednički stavljaju Tomica Posavec i Antonio Čičković za startnih 1:0. U drugom su gosti jače povukli i pri 2. tehničkom odmoru imali opipljivih 11:16. U završnici seta trener Kirić odmara Kurteša i uvodi mladog Karla Kocijana koji je svoju rolu završio s 2 poena za svoju momčad. Ipak, set zasluženo ide na zagrebačku stranu. Krenuli su domaći uraganski u trećem i krenuli s 8:3. Ubojitom serijom servisa odličnog Kurteša domaći bježe na 7 razlike (14:7), a kod 18:11 izgledalo je da su gosti slomljeni. Slijedi prazan hod domaćih, pa Mladostaši iz ponora stžu čak do poravnanja (19:19). Kod ključnih poena domaći su ponovno pravi. Raspoloženi Kurteš prolazi u napadu, slijedi njegov as servis i još jedan viner za 4 set lopte (24:20). Kurteš ponovno servira, a Dražen Vincek odličnom reakcijom na mreži donosi Centrometalu zadnji poen. Na semaforu stoji 2:1 za domaće. U četvrtom setu obostrano kvalitetna odbojka s time da Mladostaši drže 1:2 razlike sve do 16:17. Slijedi bolja igra gostiju što je rezultiralo zasluženim dobitkom seta. Gledatelji su na nogama, igra se peti, odlučujući set. Početnih 1:0 za domaće dijelo je Kurteša, ali gosti preko Bogdanovića okreću na 1:2. Domaći kapetan Posavec i Vincek prolaze po 2 puta i domaći poravnavaju (7:7), ali kod promjene strana minimalno vode gosti. Ivan Kurteš 2 puta prolazi za novo vodstvo domaćih (9:8), koji minimalnu prednost drže do 10:9. Gosti potom bježe na 10:12, ali su domaćini blokom Čičkovića i prolazom Vinceka odmah poravnali (12:12). Mladostaši preuzimaju servis i blokom stižu do prve meč lopte. Čičković blokom spašava prvu, a u slijedećem napadu gosti prolaze i na koncu zasluženo slave, mada su domaći bili vrlo blizu pobjedi. Mladostašima 2, domaćima 1 bod.

14. kolo:
CENTROMETAL - MLAD. (KL) 2:3
(25:21, 28:26, 21:25, 19:25, 13:15)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Milinović i Kramar Šandl (oboje Zagreb)
Centrometal: Kovač, Čičković, Gotal, Vabec, Kurteš, Vincek, Posavec, Petran, Kocijan, I. Novak, K. Novak. Trener Jadranko Kirić
Očekivala se veća posjeta u subotnjem susretu, jer u dvoranu Atona stigla je najbolja hrvatska momčad-Mladost iz Kaštel Lukšića. Gosti su sasvim sigurno u Nedelišću očekivali lakši posao, ali namjerili su se na izuzetno raspoložene domaćine, čiji su odbojkaši odigrali još jedan vrhunski susret. Krenuli su Mladostaši s 1:6, ali su čvrsti domaćini već pri prvom tehničkom došli do poena prednosti, kojeg su održali i do drugog (16:15). Završnica seta u potpunosti je na domaćoj strani i set je elegantno osvojen. I u drugom vrhunska odbojka. Visoki gostujući sastav krenuo je s pet razlike (11:16), ali su borbeni domaćini preko Kurteša, Vinceka i Tomica Posavca poravnali na 20:20. Prolaskom ČičkovićaCentrometal vodi (23:22), ali prvi do set lopte stižu gosti (23:24). Poravnanje donosi razigrani Kurteš, a na servis Kristijana Gotala Kovač i Vincek zajedničkim blokom donose set loptu. Mladostaši prvu spašavaju, a potom Ivan Kurteš blokira goste, te neuhvatljivim „top“ servisom donosi svom sastavu i drugi set. Na semaforu stoji 2:0 za domaće. Atmosfera odlična, da li će prvak pasti? Odlično otvaranje imali su domaći u trećem setu i sve do 9:6 držali 3 razlike. Igrali su domaćini u tim trenucima „po notama“ organizatora igre Kristijana Gotala i bilo je izgledno da će gosti pasti. Ipak, u samoj završnici seta (nakon 19:19) prvi se uvjerljivije rezultatski izdvajaju gosti, što im je donijelo set. U četvrtom domaći drže rezultatski priključak sve do 14:16, a potom gosti odlaze na neuhvatljivih 14:21 i tu je pitanje pobjednika seta bilo riješeno. Kao i u srijedu slijedi rulet 5. seta, kojeg bolje otvaraju domaćini, koji preko Posavca i Vinceka vode s 4:2. Pri promjeni strana 2 razlike za goste (6:8), ali su domaći preko Kovača stigli do 7:8. Madostaši zaustavljaju na mreži Vinceka i odlaze na 4 razlike (7:11). Iskusni Vabec ulazi umjesto Vinceka i domaći od 7:11 stižu na minus 2 (11:13) prolazom na mreži Miroslava Vabeca. Gosti vraćaju servis i pri 11:14 imaju 3 meč lopte. Domaći servisima Vabeca stižu tek na poen zaostatka 13:14, a gosti do poena odluke stižu nakon jedne dosta sumnjive odluke sutkinje (suđena mreža Gotalu). Unatoč porazu Centrometalovci su odigrali vrhunski susret, a uz malu dozu sreće u trećem setu mogli su prvaci i pognute glave otići iz Nedelišća. Gostima 2, domaćinu vrijedan bod, koji ih još uvijek čvrsto drži na 4. poziciji na ljestvici.
Ostali rezultati: 13. kolo: Rovinj - Mursa 3:0, Mladost (KL) - Sisak 3:0; 14. kolo: Sisak - Mursa 1:3, Mladost (ZG) - Rovinj 3:1.
1. Mlad./KL 14 13 1 40:13 36
2. Rovinj 14 9 5 31:18 28
3. Mlad./ZG 14 9 5 32:21 28
4. Centrom. 14 5 9 25:32 17
5. Mursa 14 5 9 21:33 15
6. Sisak 14 1 13 9:41 2
• U 15. kolu (Aton, subota, 1. 2., 18 h) Centrometal dočekuje Sisak. (R. Kolarek)