Sport 18.04.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

“Tottenham” slomio i Karlovčane, slijede prvoligaške kvalifikacije!
TOTOVEC - 4 RIJEKE 3:0
(25:17, 25:23, 25:20)
Totovec: Kovačić, Krklec, Novak, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar, Marković, Trstenjak
I posljednji (zaostali) susret odbojkaši Totovca odradili su u svom stilu i novom pobjedom samo potvrdili naslov prvaka te izborili nastup u kvalifikacijama za najviši odbojkaški razred. Domaći su susret odigrali bez svog prvog tehničara Rešetara (poslovne obveze), a na tu poziciju uskočio je rutiner Siniša Novak, koji je svojim iskustvom povukao svoj sastav do 15. ligaške pobjede. Domaćini su bili superiorni u prvom te trećem setu. Gosti su opasnije prijetili tek u drugom, ali domaći su i tu bili vrlo koncentrirani te zasluženo dobili i taj set. Kod domaćih najbolji Novak, ali su i ostali igrači iz zapisnika dali velik obol ovom uspjehu. Ovom pobjedom dečki iz Totovca samo su potvrdili kvalifikacije za Prvu ligu, gdje će uz njih nastupiti prvaci regija Istok, Sjever i Jug. Igrati će se liga 4 dvostrukim bod sistemom, a dvije najuspješnije momčadi nakon 6 odigranih kola od jeseni će igrati u najelitnijem odbojkaškom razredu. Pa, sretno Totovčani!
NEDELIŠĆE - CROATIA 3:1
(25:16, 15:25, 25:15, 25:23)
Nedelišće: David, Vuk, Košir, Kopačević, H. Novak, I.Novak, K. Novak, Kocijan. Trener: Josip Treska
U posljednjem ligaškom kolu odbojkaši Nedelišća na svom su parketu ugostili odbojkaše zagrebačke Croatie. U vrlo važnom susretu za oba sastava više su pokazali domaćini i nakon 4 odigrana seta stigli do pobjede i važnih bodova. Poveli su domaćini, gosti uzvratili u drugom. U trećem domaći uzvraćaju istom mjerom, a u izjednačenom četvrtom imaju više koncentracije kod ključnih poena i na kraju zasluženo slave. U redovima Nedelišća odlično je odigrao libero Domagoj Košir. Ovom pobjedom odbojkaši Nedelišća prvenstvo su završili na 8. poziciji, što je za njih kao novajlije u ligi solidan rezultat.
Ostali rezultati posljednjeg, 18. kola: Gorica - Čazma 3:0, Medicinar - 4 Rijeke 3:0, Mladost II - Toplice odgođeno.

(25:21, 21:25, 19:25, 25:22, 13:15)
Kaštel: Šestan, Vincek, Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Toplek, Herman, Prprović, Breban, Knezić. Trener: Marko Obadić
Uspješno su Kaštelanke odradile gostujući susret u Velikoj Gorici (zaostali susret 13. kola), mada su do bodova stigle teže od očekivanog. Ponovo je na kraju presudila veća fizička pripremljenost i iskustvo pribislavečkih odbojkašica, koje su ovom pobjedom potvrdile 5. poziciju u Ligi za prvaka.
KAŠTEL - MLADOST II 1:3
(25:21, 18:25, 21:25, 16:25)
Kaštel: Šestan, Vincek, Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Toplek, Mlinarić, Herman, Prprović, Breban, Knezić. Trener: Marko Obadić
U posljednjem ligaškom kolu Kaštelanke su pretrpjele poraz na domaćem parketu od prvakinja lige, odbojkašica zagrebačke Mladosti II. Odlično su domaće krenule u meč i prvi set zasluženo dobile. Međutim, u iduća 3 bolja igra Mladostašica i bodovi zasluženo putuju u metropolu.
Preostali rezultat 14. kola: Multibibus - Karlovac 0:3. Susreti Plavi Zmaj - V. Gorica i Don Bosco - Novi Zagreb su odgođeni; zaostali susret 2. kola: Karlovac - Kaštel 3:0 bb.
1. Mladost II 14 13 1 40:11 37
2. Karlovac 13 10 3 33:14 31
3. Don Bos. 13 7 6 30:22 23
4. N. Zagreb 11 7 4 23:16 22
5. Kaštel 14 8 7 26:32 17
6. Pl. Zmaj 13 4 9 17:29 12
7. Multibib. 13 2 11 15:36 7
8. V. Gorica 13 1 12 13:37 6