Sport 07.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

(22:25, 27:25, 25:21, 25:17)
Nedelišće. Dvorana Aton. Gledatelja: 100
Suci: Milinović i Hranić(Zagreb)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Petran, Vincek, Kurteš, Križanović, Makarov, T. Posavec, M. Posavec, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Nakon čak mjesec dana zakašnjenja(zbog obveza Rovinjana u kupu Hrvatske) odbojkaši Centrometala odigrali su susret 12. prvenstvenog kola s ovogodišnjim osvajačem nacionalnog kupa-odbojkašima Rovinja.Krenuo je domaćin s najjačim snagama i u startnom setu vodio sve do 17:14. Gosti preko svog udarnog dvojca Demirović-Išek preokreću na 17:19, ali domaći poravnavaju pri 21:21. Završnica seta pripada gostima i na semaforu stoji 0:1. U drugom Centrometal kreće odlučnije i u završnicu seta ulazi s kapitalnih 22:16. Gosti pritišću, stižu na 24:22. Domaćin ne koristi dvije uzastopne set lopte, pa Rovinj pri 24:25 dolazi do svoje prve. Domaći ipak poravnavaju i potom dobijaju još dva uzastopna poena, te set na razliku ipak zasluženo dobijaju. Start trećeg seta pripada domaćim odbojkašima(11:7), ali borbeni gosti preokreću na 17:19. Slijedi nalet  Centrometala i set je bez većih poteškoća osvojen. U četvrtom Centrometal dominira od starta. Kod rezultata 11:7 za domaće gostujući kapetan Ivanić vadi iz igre tehničara Ivankovića i prvog topnika Demirovića,zbog nezadovoljstva njihovom igrom, što domaći obilato koriste i na kraju ključni set osvajaju s uvjerljivih 25:17, za konačnih i zasluženih 3:1.
MURSA - CENTROMETAL 2:3
(25:20, 25:23, 17:25, 22:25, 24:26)
Osijek. Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150
Suci: Zamaklar(Belišće) i Vinković(Vukovar)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Kocijan, Gotal, Vincek,
Petran, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Križanović. Trener: Jadranko Kirić
Utakmice odbojkaša Murse i Centrometala uvijek su bile kvalitetne i neizvjesne, a tako je bilo i ovog puta. Pobjeda je Centrometal ostavljala u igri za prva 3 mjesta, koja vode u razigravanje za prve četiri pozicije uoči doigravanja, a eventualni poraz bi ih gurnuo u borbu za poredak od 4. – 7. pozicije. Početak startnog seta pripao je Osječanima(8:5), ali se Centrometal vratio u igru već kod drugog tehničkog odmora(16:15). U tim trenucima kapetan Centrometala Tomica Posavec prigovara sucima na nekoliko diskutabilnih odluka i zarađuje žuti karton, što prema propozicijama domaćinu donosi kazneni poen. Mursaši nakon toga bježe na 5 razlike i set sigurno osvajaju. U drugom domaći kreću s 15:11, a kod tog rezultata trener Kirić mijenja tehničara Gotala iskusnim Makarovim, a odmah potom uvodi i Dražena Vinceka na poziciju primača. Nakon serverske dionice Kurteša Centrometal sustiže 5 razlike Osječana i poravnava na 23:23. Ipak, ključne poene osvajaju domaći i na semaforu stoji 2:0. Centrometal se nije predao i u trećem setu kreće znatno čvršće i borbenije. U igri su ostali Makarov i Vincek, igra Centrometala se diže i set je dobijen s uvjerljivih 25:17. U četvrtom poravnato do 19:19, a potom dečki iz Črečana serijom od 6:3 dobijaju set za 2:2. U petom, odlučujućem setu, gosti kreću s 6:9, ali domaći preokreću na 13:11. Gosti vraćaju servis i s dva uzastopna servis poena sjajnog Kurteša prvi dolaze do meč lopte(13:14). Domaći je spašavaju i odmah potom oni stižu do svoje meč lopte. Nakon toga Centrometal ima čak 8 uzastopnih meč lopti, domaći sve spašavaju i pri 24:23 stižu do svoje druge. Centrometal poravnava rezultat, odmah potom i poentira, a točku na „i“ sjajnim blokom stavlja Marin Posavec. Nakon gotovo 2 sata i 30 minuta igre odbojkaši Centrometala stigli su do velike pobjede nad vrlo dobrom Mursom.
Ostali rezultati 13. kola: Mladost-Rijeka 3:0, Vukovar-Rovinj 0:3. Pauzirao je Sisak.
7. Vukovar 11 1 10 8:30 4
U posljednjem, 14. kolu prvog dijela natjecanja Centrometal na svom parketu dočekuje posljednjeplasirani Vukovar(Aton, subota, 9. 2. 17 h), gdje pobjedom ostaje u igri za prve 3 pozicije uoči doigravanja. Zagrebačka Mladost osigurala je prvu poziciju, dok se za ostale dvije bore 4 ekipe(Mursa, Sisak, Rovinj i Centrometal). Centrometalu(uz domaću pobjedu) treću poziciju donosi pobjeda Rovinja nad Siskom od 3:2 ili poraz Murse u Rijeci rezultatom 3:0 ili 3:1. U svim drugim kombinacijama Centrometal će igrati za poredak od 4. -7. pozicije uoči doigravanja.

2 A LIGA-CENTAR(Ž)
Kaštelanke slomile
Bjelovar!
KAŠTEL - BJELOVAR 3:0
(25:15, 25:19, 25:15)
Kaštel: Šestan, Toplek, Novak, Obadić, Prprović, Herman, Knezić, Horvat, Varga, Železnjak, M. Ivačić, D. Ivačić. Trener: Marko Obadić
Trebao je to biti derbi kola, ali od derbija ni „d“. Kaštelanke su u subotu u dvorani OŠ Belica prikazale jednu od svojih najboljih igara u ovoj sezoni i za svega 60 minuta igre u 3 seta razmontirale drugoplasirani sastav liga-Bjelovar. Domaće su bile dominantne u svim segmentima odbojkaške igre,a posebno su bile dominantne na servisu i na mreži, gdje se je kombinatornom igrom istakla domaća tehničarka Jelena Toplek, ali valja pohvaliti i ostale igračice, jer sve su u ovom susretu odigrale vrlo zrelo.
Ostali rezultati 13. kola: Ivanić Grad-Azena II 2:3, V. Gorica-Varaždin 3:0.
7. Ivanić Gr. 10 1 9 9:29 3
U 13. kolu Kaštelanke gostuju u Velikoj Gorici, kod domaće Azene II.
2 A LIGA-CENTAR(M)
Totovcu međimurski derbi!
NEDELIŠĆE -TOTOVEC 0:3
(20:25, 23:25, 26:24, 21:25)
Nedelišće: I. Novak, K. Novak, Vuk, Kopačević, Kocijan, M. David, V. David, Marciuš, Košir, Stanković. Trener: Josip Treska
Totovec: D. Pergar, J. Pergar, Krklec, Trstenjak, Rešetar, Kovačić, S. Novak, Horvat, Topličanec
Međimurski odbojkaški derbi zasluženo je pripao odbojkašima iz Totovca, mada su mladi Nedelišćani rezultatski mogli i bolje proći. Prvi set gosti su dobili najlakše, mada su domaći do drugog tehničkog odmora bili u egalu. U drugom su igrači Josipa Treske još jače pritisnuli, imali u završnici 2 razlike(20:18), ali su gosti set izvukli na rutinu. U trećem su domaći imali 18:12 i 21:19, ali su gosti prvi stigli do dvije meč lopte(22:24). Ipak, borbeni domaćini su rezultat prvo poravnali, te preko Karla Kocijana zasluženo set i dobili. U četvrtom Nedelišće vodi do 14:12, ali gosti bježe na 16:20 i unatoč pritisku domaćih u završnici zasluženo dobijaju ključni set i važna 3 boda. U domaćim redovima najbolji Karlo Kocijan, a kod Totovca Damir Pergar.
Ostali rezultati 13. kola: Gorica-Croatia 3:0, Nepomuk-Varaždin 0:3, Quirin-Medicinar 0:3, Petrinja-Čazma 0:3.
11. Nepomuk 12 0 12 1:36 0
U 14. kolu Totovec dočekuje Petrinju(Vuš, subota, 9. 2. 17 h), a odbojkaši Nedelišća idu u goste vodećem Medicinaru.

2 B LIGA-SJEVER(Ž)
Pobjede vodećeg trojca!
KOP ČAKOVEC II - KAŠTEL II 0:3
(20:25, 11:25, 20:25)
KOP Čakovec II: Horvat, Turopoljac,L. Kraljić, Poljaković, Marciuš, Remenar, Trstenjak, Sinanović, Elezović, K. Novak. Trener: Rajko Kolarek
Kaštel II: Košak, Sabol, Beč, Fučec, Varga, Mesarić, Kamenić, Florjanić, Vnuk. Trener: Marko Obadić
Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka za domaće odbojkašice. Čakovčanke su odigrale znatno bolje nego u prethodna 2 kola, iskazale veliku borbenost u sva tri seta, što im je u konačnici donijelo velik broj poena u prvom, te trećem setu. Kod pobjednica najbolje Vnuk i Varga, a kod domaćih libero Marciuš.
KOP ČAKOVEC I - IVANEC 3:0
(25:21, 25:18, 25:12)
KOP Čakovec I: Ciglar, Baksa, Šalamon, A. Novak, I. Novak, Ivanuša, A. Kraljić, Hajdinjak, Petak, Apostolovski, S. Novak. Trener: Ivan Vabec
Čakovčanke i nadalje ne znaju za poraz. U 12. kolu na svom su parketu nadigrale sastav Ivanca i zadržale bodovni priključak s vodećim Kaštelom II. U prvom setu domaće su krenule s „lako ćemo“ i bilo je velikih problema s borbenim gošćama. U drugom, a naročito trećem setu domaće su proigrale i bez većih poteškoća dobile oba seta i važne bodove. U redovima pobjednica sjajan nastup Antonije Hajdinjak, a odlično je svoju rolu odigrala i tehničarka Mirna Baksa.
VINICA - ŠTRIGOVA 0:3
(18:25, 19:25, 17:25)
Štrigova: Stanković, Pufek, Posedi, Heric, Ranteš,Gložinić, Krumpić. Trener: Spasoje Todorović
Uvjerljiva pobjeda Štrigovčanki kod posljednjeplasiranog sastava lige. Razlika u kvaliteti bila je velika, pa su gošće sve riješile u 3 seta i zadržale visoko treće mjesto na ligaškoj ljestvici. Odličan nastup Paule Pufek i Ane Stanković.
Preostali rezultat 12. kola: Toplice-Varaždin II 3:0(25:19, 25:13, 25:13)
9. Vinica 11 0 11 1:33 0
Parovi 13. kola(9. / 10. 2. ): Kaštel II-KOP Čakovec I, Štrigova-KOP Čakovec II, Ivanec-Cestica, Toplice-Vinica. Pauzira Varaždin II.

ŽUPANIJSKO
NATJECANJE
OSNOVNIH ŠKOLA
Štrigova, III OŠ Čakovec, Pribislavec i Nedelišće finalisti!
Štrigova, Mursko Središće i Nedelišće bili su domaćini poluzavršnice Županijskog natjecanja osnovnih škola u odbojci za djevojčice. Na turniru u Štrigovi nastupili su: Ivanovec, III OŠ Čakovec, Strahoninec, Sv. Marija i domaćin OŠ Štrigova. Na finalni turnir plasirali su se Štrigova-pobjedom nad Ivanovcem, te III OŠ Čakovec-pobjedama nad Strahonincem, te Sv. Marijom. Na turniru u Murskom Središću dominantno su prvo mjesto u konkurenciji osnovnih škola: Kuršanec, II OŠ Čakovec i domaćina M. Središće osvojile odbojkašice iz OŠ Pribislavec, a na turniru u Nedelišću finalni turnir izborio je domaćin OŠ Nedelišće(na fotografiji), čije su odbojkašice u finalu s 2:1 nadvisile Kotoribu. Na turniru su još sudjelovale odbojkašice OŠ Prelog(3. mjesto), te OŠ D. Dubrava(4. mjesto) . Pobjednički sastavi igrati će već sutra(srijeda, 6. 3.) finalne susrete, a pobjednik će se plasirati na regionalno natjecanje osnovnih škola.