Sport 11.05.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

ODBOJKA: Plasman Centrometala, 8. sobočki turnir

ANALIZA REZULTATA OK-a CENTROMETAL

Slabiji od kvalitete

Odbojkaši superligaša iz Črečana prvenstvenu su sezonu 2010./11. završili na solidnom 8. mjestu u konkurenciji 12 najboljih hrvatskih sastava. Time su samo ponovili plasman iz ranije sezone, iako je odbojkaška javnost očekivala za mjesto do dva viši plasman. U prvom dijelu prvenstva Centrometal je završio na odličnom 4. mjestu, što je najbolji jesenski plasman kluba u povijesti. Ispred njih bili su osječka Mursa, Varaždin te Daruvar. U nastavku sezone klub je (ojačan tehničarem Gotalom) imao visoke ambicije. Osnovni cilj u liga dijelu natjecanja bio je zadržavanja visokog plasmana uoči doigravanja, a što je značilo osvajanje 4. ili barem 5. mjesta. Na kraju je osvojeno 5. mjesto (Sisak preskočio Centrometal) i ostvareno 11 pobjeda te 7 poraza. U 1. kolu doigravanja za prvaka morao je na noge višestrukim državnim prvacima, odbojkašima zagrebačke Mladosti. U dva susreta bolji su bili novi državni prvaci, ali valja spomenuti fantastičan nastup odbojkaša iz Črečana u uzvratu kada su silno namučili goste i prikazali zasigurno najbolju igru u doigravanju. U nastavku doigravanja za plasman od 5. - 8.mjesta Centrometal je odigrao 2 susreta sa Siskom i oba izgubio, što mu je donijelo susrete za poredak od 7.-8. mjesta sa susjednim Varaždinom. U prvom susretu u Nedelišću tijesno (u 5 setova) su slavili gosti. Centrometal je istom mjerom uzvratio u Varaždinu, a u odlučujućem 3. susretu bolji su bili Varaždinci, mada je Centrometal (pri vodstvu 2:1 u setovima i 24:23 u četvrtom) prvi imao meč loptu. Plasman je solidan, mada je (prema kvaliteti i iskustvu sastava) trebao za mjesto do dva biti bolji.
Rajko Kolarek

Povodom Međunarodnog dana obitelji, Udruga sportske rekreacije “Sport za sve” Mala Subotica i ove godine organizira tradicionalni turnir u odbojci na pijesku za obitelji. Pravo nastupa imaju ekipe (obitelji) koju sačinjavaju majka, otac i dijete do 15 godina starosti, bez obzira na spol, a igra se prema rekreativnim pravilima. Sada već tradicionalni 8. sobočki obiteljski turnir u odbojci na pijesku održati će se u nedjelju, 15. svibnja, u 15 sati na odbojkaškom igralištu kraj pruge u Ulici Braće Radić u Maloj Subotici. Prijaviti se mogu obitelji iz cijelog Međimurja, a i šire, na mob. 098/951-0987 (Valentin Šipuš). Turnir se održava pod pokroviteljstvom općine Mala Subotica, a tri prvoplasirane obitelji biti će nagrađene peharima. Za sve sudionike obezbijeđena je besplatna okrjepa (jelo i piće), a sudionici ne plaćaju nikakvu kotizaciju.