Sport 17.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

KARLOVAC - CENTROMETAL 2:3
(25:19, 15:25, 25:23, 22:25, 19:21)
Karlovac - Dvorana ŠSD Mladost. Gledatelja: 100. Suci: Brnas i Babić (Rijeka).
Centrometal: Kovač, Makarov, Puđa, Vabec, Gotal, Harambašić, Petran, Todorović, Palinkaš, T. Posavec, M. Posavec. Trener: Jadranko Kirić
Pala je i karlovačka tvrđava. Odbojkaši Centrometala u pretposljednjem su ligaškom kolu nadvisili domaći Karlovac i pobjedom zacementirali 5. poziciju na ljestvici. Trener Kirić krenuo je s najjačim snagama. Uz Marina i Tomicu Posavca, Gotala, Kovača i Vabeca u startnoj je šestorci krenuo „legendarni kapetan“ Marijan Palinkaš, umjesto još uvijek nedovoljno oporavljenog Todorovića. I to se pokazalo punim pogotkom za sastav Jadranka Kirića, jer Palinkaš je odigrao sjajnu utakmicu i uvelike pridonio osvajanju zlata vrijednih bodova. Prvi set nije dao naslutiti da će Centrometalovci slaviti, jer domaći su vodili tijekom čitavog seta, što im je donijelo startnu prednost. Međutim, već u drugom krenuli su gosti u svom stilu, sjajno je radio servis i prijem, što je tehničaru Gotalu omogućilo raznovrsnost u napadu. Prolazili su srednjaci (Kovač, M. Posavec), te vanjski T. Posavec, Vabec i posebno Palinkaš. Set je osvojen u velikom stilu i na semaforu stoji 1:1. U trećem uglavnom vode domaćini, ali gosti opasno prijete pri 22:23 i 23:24. Ipak, set je otišao na domaću stranu, za novo vodstvo domaćina. U četvrtom odbojkaši iz Črečana već u startu ostvaruju rezultatsku prednost, koju bez većih poteškoća drže do kraja seta. Slijedi peti, odlučujući set. Gosti kreću s 1:4, a kod promjene strana prednost se penje na 4 razlike (4:8). Domaći pritišću kod 8:10, ali dečki iz Črečana stižu pri 12:14 do dvije meč lopte. Obje ne koriste i domaći stižu do prvog poravnanja (14:14). Nakon toga igra se poen za poen, uz stalnu prednost Centrometalovaca. Pri rezultatu 19:20 Centrometal koristi osmu meč loptu i veselju nije bilo kraja. Pobjeda je zacementirala 5. poziciju na ljestvici, koja u 1. kolu doigravanja za prvaka donosi pravu poslasticu-zagrebačku Mladost, višestruke državne prvake! U ujednačenom sastavu Centrometala briljantan nastup Marijana Palinkaša!
Ostali rezultati 17. kola: Mursa - Rijeka 3:1, Sisak - Daruvar 3:0, Opatija - Šibenik 0:3, Zagreb - Varaždin 0:3.
10. Opatija 17 0 17 6:51 0
• U posljednjem, 18. kolu, odbojkaši Centrometala (nedjelja, Aton, 20.3., 17.30 h) ugošćuju vodeću Mursu. (R. Kolarek)

2. A HRV. LIGA-CENTAR (M)
Pobjeda Totovca
TOTOVEC - POLJOOPSKRBA 3:1
(25:12, 25:13, 22:25, 25:23)
Totovec: Rešetar, Krklec, Kovačić, J. Kozar, S. Kozar, Novak, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar, J. Trstenjak
Nova pobjeda vrlo dobrih domaćina, kojom su izbili na 2. mjesto ligaške ljestvice. Prva dva seta domaćini su odradili besprijekorno. Treći set dobili su gosti, a u odlučujućem, četvrtom, domaćini su vodili od početka do kraja, što im je u konačnici donijelo set i važne bodove.
Ostali rezultati 19. kola: Medicinar - Čazma 3:1, Gorica - Ogulin 3:0, Glina - Croatia 0:3, Petrinja - 4 Rijeke 3:0.
11. Glina 17 0 17 1:51 0
• U 20. kolu Totovec gostuje u Zagrebu, kod domaće 4 Rijeke.

2. A HRV. LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke preuzele vrh!
VRBOVEC - KAŠTEL 0:3
(21:25, 18:25, 11:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Petran, Jelinek, Toplek, Goščiej, Novak, Prprović, M. Ivačić, D. Ivačić. Trener: Željka Obadić
Lako, brzo i autoritativno Kaštelanke su došle do nove pobjede, koja je tim slađa jer je u ovom kolu poražen (do sada vodeći) Plavi Zmaj, pa su odbojkašice iz Pribislavca ponovo preuzele vrh ljestvice. Prva dva seta učenice Željke Obadić dobile su na rutinu, a u trećem su naprosto pregazile Vrbovčanke i dokazale svoju neospornu kvalitetu.
Ostali rezultati 21. kola: Orao - Olimpik 0:3, Bjelovar - Karlovac 3:1, Don Bosco - Plavi Zmaj 3:1, Multibibus - Nebo 3:0, V. Gorica - Azena 3:1, Sisak - Zagreb II 3:2.
14. Orao 20 0 20 4:60 0
• U 22. kolu (ETŠ, subota, 19.3., 15 sati) odbojkašice Kaštela ugošćuju zagrebački Don Bosco, sastav koji je u prošlom kolu svladao Plavi Zmaj. Kaštelanke pozivaju svoje vjerne navijače da se odazovu u velikom broju i svojim im navijanjem pomognu u ostvarenju nove pobjede.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Uzbudljivo kolo
Derbi susret 17. kola igran je u Nedelišću, gdje je vodeći Centrometal II odličnom igrom došao do novih bodova. Odbojkaši Mladosti iz Vularije poraženi su na gostovanju u Varaždinskim Toplicama, kao i u zaostalom susretu na domaćem parketu s pekleničkim Plavima. Najneizvjesniji susret kola igran je u Nedelišću, gdje je istoimeni domaćin došao do pobjede u 5 setova nad Totovcem II. Varaždin II tricom je ispratio Koprivnicu, dok su Plavi bez borbe došli do pobjede nad Jalkovcem.
CENTROMETAL II - POLJANEC 3:0
(25:12, 25:20, 25:15)
Centrometal II: K. Novak, H. Novak, I. Novak, Marciuš, Drljić, Vuk, Kopačević, Košir, M. David, V. David
Mladi Centrometalovci došli su do novih bodova nakon odlične igre u sva 3 seta. Visokoplasirani Poljanec ni u jednom trenutku nije ozbiljnije priprijetio, pa su domaći brzo riješili sve dvojbe glede pobjednika susreta. U domaćim redovima najbolji kapetan Marko David, te srednjak Danijel Kopačević.
TOPLICE - MLADOST 3:0
(25:21, 25:15, 25:7)
Mladost: Skupnjak, Patarčec, Pintarić, M. Horvat, Hrastić, Jambrošić, Jurinić, Železnjak
Odbojkaši iz Vularije zabilježili su poraz u redovnom kolu na teškom gostovanju u Varaždinskim Toplicama. U 1. setu Mladostaši su bili vrlo blizu, ali u nastavku meča Topličani su pokazali svoju neospornu kvalitetu i došli do novih bodova.
MLADOST - PLAVI 1:3
(20:25, 22:25, 25:11, 13:25)
Mladost: Skupnjak, K. Horvat, M. Horvat, Hrastić, Jambrošić, Železnjak, A. Horvat
Plavi: Bilas, Mavrič, G. Novak, Premužić, Turk, Časar, M. Hranilović, L. Hranilović
Međimurski derbi zasluženo je pripao sastavu iz Peklenice. Oslabljeni domaćin dobro je parirao u prva dva seta, mada su gosti oba dobili. Vratili su se Mladostaši u igru dobitkom trećeg seta, ali su u četvrtom potpuno pali, te prepustili bodove boljim gostima.
NEDELIŠĆE - TOTOVEC II 3:2
(28:26, 26:24, 22:25, 23:25, 15:12)
Nedelišće: D. Novak, Prevalšek, Kolarek, Petran, J. Kirić, Z. Kirić, Treska
Totovec II: Đurđek, D. Horvat, Kregar, Mozeš, Mikac, Trstenjak, B. Kovačić
Izuzetno uzbudljiv susret odigrali su Nedelišće i Totovec II. Domaći su dobili rulet završnice u prva dva seta i poveli s 2:0. Uzvratio je Totovec u naredna dva seta i došao do rezultatskog poravnanja. U odlučujućem, petom setu, poveli su domaći s 9:5, ali su gosti poravnali na 10:10. U završnici seta više mirnoće i sreće imali su Nedelišćani, došli do seta i važnih bodova. Kod pobjednika najbolji Zdenko Kirić, a kod Totovca Kregar i Horvat.
Ostali rezultat 17. kola: Varaždin II - Koprivnica 3:0.
1. Toplice 18 14 4 46:18 41
2. Centrom. 17 13 4 43:17 39
3. Plavi 17 11 6 40:24 35
4. Nedelišće 17 11 6 37:25 32
5. Poljanec 17 11 6 35:25 30
6. Koprivnica 17 11 6 37:29 30
7. Totovec 17 5 12 30:39 20