Sport 25.01.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

CENTROMETAL - VARAŽDIN 3:1
(25:21, 25:18, 22:25, 25:22)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Perić i Humski (Zagreb).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Todorović, Harambašić, T. Posavec, M. Posavec, Križanović, Petran, Gotal. Trener: Jadranko Kirić
U susjednom derbiju u utakmici posljednjeg kola prvog dijela natjecanja odbojkaši Centrometala na domaćem su parketu nadigrali susjedni Varaždin, mada su do pobjede stigli teže od očekivanja. Domaćoj publici u odličnom se svjetlu pokazao prinova Križanović. Domaći su krenuli bolje i startni set dobili na rutinu. U drugom najbolje izdanje Centrometalovaca. Prednost je tijekom seta stalno rasla do konačnih 25:18. U trećem setu domaći su malo posustali što su borbeni gosti znali naplatiti. U četvrtom su domaći krenuli sa 17:12 i do same završnice držali rezultatsku prednost. Pritisnuli su Varaždinci pri 22:20 i 24:22, ali su domaći rutinirano došli do ključnog poena i zasluženih bodova.
Ostali rezultati 13. kola: Sisak - Mursa 1:3, Zagreb - Zadar 2:3, Vukovar - Šibenik 3:1, Daruvar - Rijeka 1:3, Rovinj - Opatija 3:1, Karlovac - Split 3:0.

CENTROMETAL - MURSA 0:3
(18:25, 17:25, 20:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Bingula i Babić (Zagreb).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Križanović, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Gotal, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Vodeći sastav lige i aktualni osvajač ovogodišnjeg hrvatskog kupa bio je previsoka prepreka za črečanski sastav. Krenulo se oprezno u startnom setu i sve do 6:6 domaći su odlično parirali sjajnim gostima. Sredinom seta gosti odlaze na 6 razlike (8:14) i tu prednost održavaju do kraja seta. U drugom najbolje izdanje domaćih. Servisima Pere Križanovića i Marina Posavca kreću domaći s 6:1. Prolazom na mreži Križanovića (najboljeg u domaćim redovima) Centrometal ima visokih 15:8, a kod drugog tehničkog odmora 16:11. Gosti osvajaju naredni poen i na servis kapetana Tomislava Suka odlaze na 16:20. Suk potom promašuje servis, ali domaći to ne koriste i jaki Osječani serijom od 5:0 dobijaju i drugi set. Napravili su gosti u tom setu seriju od čak 17:2. Pokušali su domaći u trećem barem do počasnog seta, ali gosti su jednostavno bili prejaki. U završnici seta domaći preko Križanovića stižu na 19:22, ali više od toga jednostavno nisu mogli.
Ostali rezultati 14. kola: Daruvar - Varaždin 0:3, Sisak - Vukovar 3:0, Karlovac - Opatija 3:1, Rovinj - Rijeka 3:0, Zadar - Split 3:0, Šibenik - Zagreb 3:1.
14. Varaždin 14 3 11 13:35 10
• U 15. kolu Centrometal gostuje u Vukovaru.

2. A LIGA CENTAR (Ž)

Poraz Kaštelanki u Sisku

SISAK - KAŠTEL 3:1
(25:14, 23:25, 25:21, 25:21)
Kaštel: M. Ivačić, D. Ivačić, Novak, Vincek, Toplek, Šestan, Herman, Prprović, Mlinarić, Knezić, Breban, Beč. Trener: Marko Obadić
Poraz pribislavečkih odbojkašica na teškom gostovanju u Sisku. Domaće su lako došle do prvog seta, ali su Kaštelanke uzvratile u drugom. U naredna dva seta presudila je veća koncentracija domaćih odbojkašica koje su pobjedom uvećale svoje šanse za doigravanje.
Ovog vikenda odbojkašice Kaštela imaju dva vrlo važna domaća ispita. U petak (ETŠ, 27. siječnja, 20 h) Kaštelanke odrađuju zaostali susret 12. kola sa Zagrebom II, a već u nedjelju igraju susret 14. kola sa zagrebačkim Orlom.

Startaju trećeligaši/ce
Ovog vikenda (28./29.1.) počinje drugi dio natjecanja III. odbojkaške lige u muškoj i ženskoj konkurenciji. Kod muškaraca najviše izgleda za konačan naslov imaju varaždinski Žerek i Centrometal II, a kod žena Barok i Kaštel II, mada će im i ostali klubovi nastojati pomrsiti račune. Parovi 9. kola (muški): Varaždin II - Poljanec, Mladost - Žerek, Koprivnica - Plavi, Centrometal II - Totovec II. Parovi 9. kola (žene): Varaždin II - Barok, KOP Čakovec I - Toplice, KOP Čakovec II - Štrigova, Kaštel III - Kaštel II.