Sport 08.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

ODBOJKA: Pobjeda s novim trenerom Kirićem

CENTROMETAL - ZAGREB 3:1
(23:25, 25:16, 25:20, 25:22)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Radanović i Bardić (Osijek).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Makarov, Vabec, Gotal, Petran, Harambašić, T. Posavec, M. Posavec. Trener: Jadranko Kirić
Nezadovoljstvo igrama i zalaganjem u posljednja dva kola (Šibenik, Varaždin) dovelo je do smjene na trenerskoj klupi črečanskog prvoligaša. Umjesto Kole Mihajlova ekipu je preuzeo Jadranko Kirić i odmah ostvario startni uspjeh. Na domaćem je parketu svladan mlad i perspektivan sastav Zagreba te izboreno (dva kola prije kraja liga dijela natjecanja) novo doigravanje za prvaka. Utakmica je bila humanitarnog karaktera, za bolesnog Emerika Novaka - četverogodišnjaka iz Gornjeg Hrašćana.
Što se same utakmice tiče, bila je i više nego solidna. Borbeni Zagrebaši odlično su krenuli u susret, vodili tijekom 1. seta s 1-2 poena razlike i tu prednost zadržali do kraja seta, za početnih 0:1. U 1. setu na dijagonali je zaigrao mladi Dino Harambašić (umjesto ozlijeđenog Todorovića), a u nastavku meča trener Kirić u vatru je ubacio najiskusnijeg Alekseja Makarova, što se pokazalo punim pogotkom. Krenuli su domaći žustrije, a ton igri davao je sjajni Marin Posavec, koji je zaključao mrežu, te sjajnim servisima lomio goste. Držali su se gosti do 11:10, a potom slijedi domaći uragan. Prednost je rasla iz minute u minutu, drugi srednjak Ivan Kovač bušio je na sredini, a dobro je u napadu prolazio i kapetan Tomica Posavec. Točku na „i“ i rezultatsko poravnanje donosi Miroslav Vabec. Početak 2. seta pripao je Centrometalovcima, a posebno je dobro u napadu igrao Kovač. Nakon njegovog prolaza na semaforu stoji 9:5. Gosti se bore maksimalno i sredinom seta dolaze tek na bod zaostatka (13:12). Slijedi serija tandema Kovač-T. Posavec u napadu, pa domaći bježe na nedostižnih 21:15 i set elegantno dobijaju. Početak 4. seta donio je ravnopravnu igru, a tada gosti odlaze na 4 razlike (10:14). Domaći vraćaju servis, te preko Marina Posavca stižu na minus 2(12:14). Poravnanje donosi tehničar Gotal (15:15), a u tim trenucima domaći serijom od 5 uzastopnih servisa iskusnog Makarova odlaze na 18:15. Zagrebaši pritišću pri 21:20, ali potom Vabec, pa Marin Posavec donose ključne poene za novu radost domaćih odbojkaša. Pobjeda donosi doigravanje, ali i mirnoću pred zadnja 2 ligaška kola, gdje se želi sačuvati trenutna 5. pozicija, a ukaže li se prilika može se prestići i trenutno trećeplasirani Sisak.
Ostali rezultati 16. kola: Šibenik - Varaždin 1:3, Daruvar - Mursa 1:3, Opatija - Sisak 0:3, Rijeka - Karlovac 1:3
10. Opatija 16 0 16 6:48 0
• U 17. kolu Centrometal gostuje u Karlovcu. (R. Kolarek)

2. A HRVATSKA LIGA-
CENTAR (Ž)
Kaštelanke
razmontirale gošće
KAŠTEL - MULTIBIBUS 3:0
(25:14, 25:13, 25:18)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, M. Ivačić, D. Ivačić, Novak, Toplek, Prprović, Petran, Goščiej
Lako, brzo i uvjerljivo Kaštelanke su stigle do novih bodova. Ovog puta u dvorani ETŠ-a teško je stradao zagrebački Multibibus, u susretu gdje je Željka Obadić odlično podijelila minutažu svim svojim odbojkašicama. Sve je bilo gotovo za 60 minuta čiste igre, a u raspoloženom domaćem sastavu briljirale su Lea Lepen i Mateja Goščiej. Ostali rezultati 20. kola: Olimpik - Zagreb II 3:0, Nebo - V. Gorica 2:3, Plavi Zmaj - Vrbovec 3:0, Karlovac - Don Bosco 1:3, Orao - Bjelovar 0:3, Azena II - Sisak 3:2.
14. Orao 19 0 19 4:57 0
• U 21. kolu Kaštelanke gostuju u Vrbovcu.
CENTAR (M)
Totovec bez sreće
CROATIA - TOTOVEC 3:1
(25:23, 25:16, 22:25, 32:30)
Totovec: Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, Trstenjak, Novak, J. Pergar, B. Pergar, Kovačić
Bez dva standardna igrača (Krklec, D. Pergar) odbojkaši iz Totovca krenuli su put Zagreba, na susret s vodećom Croatiom i bili vrlo blizu podviga. Prvi set domaći su izvukli pomalo sretno, dok su drugi dobili znatno lakše za startnih 2:0. Sastav iz Totovca povukao je odlično u narednom setu, koji je na koncu i zasluženo dobio. U četvrtom setu namjerio se junak na junaka, prednost je bila čas na jednoj čas na drugoj strani. U rulet završnici (oba sastava imala set lopte) spretniji i sretniji bili su Zagrepčani za konačnih 32:30. Šteta, jer Totovec je igrom zaslužio barem peti set.
Ostali rezultati 18. kola: Čazma - Gorica 2:3, Žerek - Medicinar 1:3, Ogulin - Glina 3:0, Poljoopskrba - Petrinja 1:3.

11. Glina 16 0 16 1:48 0
• U 19. kolu (VUŠ, subota, 12.3., 16 h) Totovec ugošćuje zagrebačku Poljoopskrbu.

III. HRVATSKA LIGA-CENTAR (M)
Derbi CM-u II
Derbi 16. kola trećeligaša igran je u Nedelišću, gdje su zasluženo slavili mladi odbojkaši Centrometala II i zadržali čelo ljestvice. Najuzbudljiviji susret kola igrali su Totovec II i Koprivnica, a u pet odigranih setova slavili su gosti. Varaždin je do bodova s Jalkovcem došao bez borbe, dok su susreti između Mladosti i Plavih, te Poljanca i Toplica odgođeni.
NEDELIŠĆE - CM II 0:3
(22:25, 16:25, 14:25)
Nedelišće: D. Novak, Prevalšek, Kolarek, Ml. David, Horvat, J. Kirić
Centrometal II: K. Novak, H. Novak, I. Novak, M. David, Drljić, Kocijan, Kopačević, Košir, Vuk
U utakmici iskustva i mladosti slavila je mladost. Rutineri Nedelišća odlično su parirali vodećem sastavu lige u 1. setu, kada su bili vrlo blizu. U iduća dva do izražaja je došla veća igračka kvaliteta i spremnost igrača Centrometala za novu pobjedu i učvršćenje vodstva na ljestvici. U ujednačenom pobjedničkom sastavu najbolji Marko David, Vuk i Drljić.

TOTOVEC II - KOPRIVNICA 2:3
(21:25, 25:22, 25:21, 23:25, 10:15)
Totovec II: D. Kregar, L. Kregar, D. Horvat, B. Kovačić, Mikac, Đurđek
Novi triler u Čakovcu. Domaći odbojkaši bili su bliži pobjedi nad favoriziranim Koprivničanima. Gosti su bolje otvorili susret, domaći imali 2:1 u setovima i priliku da u četvrtom dođu do 3 boda. Na žalost popustili su u završnici, a u ruletu 5. seta gosti su se bolje snašli i zasluženo slavili. U redovima Totovca odličan Kovačić, te dva Davora-Kregar i Horvat.
Ostali rezultati 16. kola: Jalkovec - Varaždin II 0:3, Poljanec - Toplice i Mladost - Plavi odgođeno.

1. Centrom 16 12 4 40:17 36
2. Toplice 15 11 4 37:18 32
3. Poljanec 15 11 4 35:19 30
4. Nedelišće 16 10 6 34:23 30
5. Koprivnica 16 11 5 37:26 30
6. Plavi 15 9 6 34:23 29
7. Mladost 15 6 9 27:33 20
8. Totovec 16 5 11 28:36 19