Sport 02.01.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Pobjeda Totovca, poraz Nedelišća
TOTOVEC - NEPOMUK 3:1
(25:7, 24:26, 25:9, 25:17)
Totovec: Kovačić, Trstenjak, J. Pergar, D. Pergar, Rešetar, Krklec, Topličanec, Horvat
Pobjeda „Tottenhama“ za kraj prvog dijela sezone nad fenjerašem iz Stupnika, kojom je koliko-toliko prebrisan loš jesenski učinak. U prvom setu domaći su demonstrirali svoju moć, dominirali od početka do kraja seta i ostavili goste na sedmici. U drugom je došlo do prevelikog opuštanja u igri što su inferiorni gosti iskoristili i zasluženo stigli do povijesnog seta u svojoj prvoj drugoligaškoj sezoni. Domaćini su se brzo pribrali i uozbiljili. U trećem kreću furiozno i preko svojih glavnih uzdanica, Damira Pergara i Aleksandra Kovačića, set lakoćom dobijaju. U četvrtom se gosti dobro drže do sredine seta, a potom domaći pokazuju svoje pravo lice, dobijaju set i zasluženo slave. Peto jesensko mjesto ipak je neuspjeh za sastav iz Totovca, kojem zasigurno prema kvaliteti igračkog kadra pripada mjesto među tri prvoplasirana sastava lige.
GORICA - NEDELIŠĆE 3:0
(25:16, 25:19, 25:19)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kocijan, Kopačević, Vuk, V. David, Marciuš, Košir. Trener: Josip Treska
Poraz Nedelišća u posljednjem jesenskom kolu na gostovanju u Velikoj Gorici. Jak domaćin i nešto slabija igra mladih Nedelišćana uzrok su ovako visokom porazu. U redovima Nedelišća na visini zadatka bio je tek mladi Vanja Marciuš (odlično iskoristio povjerenje trenera Treske), dok su ostali igrači ostali pomalo dužni. Međutim, unatoč ovom porazu, valja pohvaliti odbojkaše Nedelišća na odličnim igrama tijekom čitave jeseni, što je na koncu rezultiralo osvajanjem sjajnog 7. mjesta na kraju jesenskod dijela natjecanja.
Ostali rezultati 11. kola: Čazma - Quirin 3:0, Varaždin - 4 Rijeke 3:0, Petrinja - Croatia i Medicinar - Toplice odgođeno.
12. Nepomuk 11 0 11 1:33 0
• Prvenstvo se nastavlja 26./27. siječnja 2013. godine.

Međimurski
odbojkaški kup
Sredinom prosinca počela su natjecanja u kupu Međimurja u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica. Pred odbojkašima je još jedna utakmica, koja daje četvrtog polufinalista, dok je kod odbojkašica već sve poznato. U 1. kolu kod odbojkaša Mladost iz Vularije s 3:0 bila je bolja od Štrigove u gostima, a istim je rezultatom KOP Čakovec bio bolji od Nedelišća II. Totovec II pak je u pravom trileru s 3:2 svladao pekleničke Plave. U 2. kolu KOP Čakovec s 3:0 bio je bolji od Totovca II, a Centrometal s 3:1 od Mladosti. Treće kolo daje četvrtog polufinalista, a igraju Centrometal II i KOP Čakovec (subota, 29.12., Aton, 17 h). Kod odbojkašica polufinala su izborili Štrigova i KOP Čakovec. Štrigova je s 3:1 bila bolja od KOP-a Čakovec II, dok je KOP Čakovec s 3:0 nadvisio KOP Čakovec I. Polufinala su na rasporedu 12. siječnja, a sastaju se: Centrometal - Nedelišće, Totovec - (Centrometal II / KOP Čakovec) kod muških, te: Kaštel - Štrigova, Kaštel II - KOP Čakovec kod ženskih ekipa.