Sport 25.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

ZAGREB - CENTROMETAL 1:3
(21:25, 30:32, 25:20, 22:25)
Zagreb - Dvorana Trnsko. Gledatelja: 100. Suci: Stipaničev i Rajković (Rijeka).
Centrometal: Puđa, Palinkaš, Mihajlov, T. Posavec, Vabec, Todorović, Makarov, David, Vuk, M. Posavec, D. Posavec, Harambašić
Odbojkaši Centrometala na put u Zagreb krenuli su vidno oslabljeni, ali u takvoj konstelaciji snaga zabilježili važnu pobjedu. Iako su bili u zapisniku nije se moglo (zbog ozljeda) računati na Marina i Daria Posavca, te Dina Harambašića. Budući da na put (radi poslovnih obveza) nije krenuo ni standardni libero Mišo Petran u igru je na tu poziciju uskočio trener Kole Mihajlov, koji je srećom prije početka sezone licenciran za prvi sastav. Umjesto Marina na srednjaka je uskočio mladi Tomica Puđa, koji je s drugim srednjakom-Marijanom Palinkašem odlično obavio svoj zadatak. Što se same utakmice tiče bila je vrlo uzbudljiva i krajnje neizvjesna, jer se Zagrebaši iz utakmice u utakmicu sve više dižu. Prvi set „Centrometalovci“ su odradili sasvim korektno. Krenuli su s 4 razlike i tu prednost rutinski održali do kraja seta. U drugom su domaći imali 23:15 i kod 24:18 imali čak 10 uzastopnih set lopti. Međutim, gosti se ni u tim trenucima nisu predavali, stisli su maksimalno kada je najviše trebalo, poravnali rezultat na 30:30 i s dva uzastopna poena izborili (pokazalo se kasnije) ključni set. Umor je učinio svoje u narednom setu, koji zasluženo osvajaju domaći, ali već u četvrtom dečki iz Črečana igraju u svom ritmu. Ton igri gostujućeg sastava davao je fenomenalni Marijan Palinkaš, koji je prvenstveno blokovima i smečevima, ali i igrom u polju izluđivao domaćine i uz veliku pomoć svih svojih suigrača donio svom sastavu dimenziju više. U završnici gosti imaju 19:22, domaćini poravnavaju (22:22), a potom slijedi novi nalet Centrometalovaca, koji s 3 uzastopna poena osvajaju set i silno se raduju. Vrlo važna pobjeda za odbojkaše iz Črečana, kojom je zadržana 3. pozicija na ligaškoj ljestvici.
Ostali rezultati 7. kola: Varaždin - Šibenik 3:0, Mursa - Daruvar 3:2, Karlovac - Rijeka 3:0, Sisak - Opatija 3:0.
10. Opatija 7 0 7 2:21 0
• U 8. kolu odbojkaška poslastica u Nedelišću. U dvoranu Atona stiže uvijek neugodni Karlovac. Pozivnica je to gledateljima da popune dvoranu u Nedelišću i svojim bodrenjem pomognu domaćima u osvajanju novih bodova. Susret se igra u subotu (27.11.) s početkom u 16.30 sati.

(12:25, 14:25, 19:25)
Totovec: J. Kozar, S. Kozar, Krklec, Novak, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Rešetar, Trstenjak, Sušec
Brzo su se dečki iz Totovca vratili na pobjednički kolosjek. U 8. kolu žrtva popularnog “Tottenhama” bila je zagrebačka Poljoopskrba, čiji odbojkaši ni u jednom trenutku utakmice nisu mogli ništa razigranim gostima. U sva 3 seta totalna dominacija Totovca, a valja spomenuti da su udio u novoj pobjedi dali svi igrači iz zapisnika.
Ostali rezultati 8. kola: Čazma - Medicinar 3:1, Ogulin - Gorica 1:3, Croatia - Glina 3:0, 4 Rijeke - Petrinja 3:0.
10. Glina 7 0 7 0:21 0
• U 9. kolu (subota, 27.11., VUŠ, 17 h) Totovec ugošćuje drugoplasirani sastav 4 Rijeke iz Karlovca. Biti će to pravi derbi kola, koji direktno odlučuje o samom vrhu ljestvice. Pa, sretno Totovčani!
2. A MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke pregazile
Vrbovec
KAŠTEL - VRBOVEC 3:0
(25:15, 25:8, 25:21)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Petran, Goščiej, Novak, Sabol, Toplek, Jelinek
Bila je to igra mačke i miša. Od nekadašnjeg derbija ni „d“, jer su Kaštelanke u ovom trenutku za klasu jače od Vrbovčanki. Čitav posao zgotovljen je za svega 55 minuta čiste igre. Prvi set domaće su odradile vrlo dobro, drugi odlično, a u trećem je bilo malo opuštanja, ali dobitak seta i novih bodova nije dolazio u pitanje. Novom pobjedom Kaštelanke su i dalje uz Plavi Zmaj jedini neporaženi sastav lige, a pitanje jesenskog prvaka riješiti će se u njihovom međusobnom ogledu.
Ostali rezultati 8. kola: Olimpik - Orao 3:0, Karlovac - Bjelovar 3:2, Plavi Zmaj - Don Bosco 3:1, Nebo - Multibibus 0:3, Azena II - V. Gorica 3:1, Zagreb II - Sisak 3:1.
14. Orao 8 0 8 2:24 0
• U 9. kolu Kaštelanke očekuje težak ispit, a to je gostovanje u Zagrebu kod vrlo neugodnog Don Bosca.

III. HRVATSKA LIGA -
SJEVER
Mladost pobijedila iskustvo
KOPRIVNICA - TOTOVEC II 3:2
(25:21, 25:27, 22:25, 25:15, 15:8)
Totovec II: Mikac, Kovačić, D. Horvat, Mozeš, Trstenjak, Đurđek
Vrlo uzbudljiv i krajnje neizvjestan susret igrao se u Koprivnici. Susret su bolje otvorili Koprivničani i dobili 1. set. U sljedeća dva bolja igra sastava iz Totovca i na semaforu stoji 1:2. Nedostatak snage osjetio se u igri gostujućeg sastava u završnici susreta, pa su domaći dobitkom slijedeća dva seta na koncu zasluženo slavili. Domaćinu 2, a gostima 1 bod.
CM II - NEDELIŠĆE 3:0
(25:22, 25:23, 25:20)
Centrometal II: M. David, V. David, K. Novak, I. Novak, Vuk, Vibovec, Kocijan, Kopačević, Marciuš, Košir
Nedelišće: Ml. David, Horvat, Treska, Kolarek, H. Novak, Z. Kirić, Žerjav, Petran
U utakmici mladosti i iskustva pobijedila je mladost. Vodeći sastav lige bio je bolji u sva 3 seta, mada su gosti u 1. i 2. setu opasno prijetili. U trećem setu domaći su već u startu ostvarili veću bodovnu prednost i unatoč pritisku odbojkaša Nedelišća u završnici rutinirano dobili set, te zadržali čelnu poziciju na ljestvici. Kod pobjednika odlični Vuk, M. David i Marciuš, dok je kod Nedelišća najbolji utisak ostavio H. Novak.
PLAVI - MLADOST 3:0
(25:23, 27:25, 25:21)
Plavi: Mavrič, Bilas, Premužić, Časar, G. Novak, L. Hranilović, M. Hranilović, Jančikić, Škvorc
Mladost: Skupnjak, Juras, Jurinić, M. Horvat, K. Horvat, G. Horvat, A. Horvat, Jambrošić, Železnjak, Patarčec, Hrastić, Pintarić
Odlična utakmica igrana je u Murskom Središću. Vječiti rivali Plavi i Mladost pružili su obostrano kvalitetnu igru, a o pobjedniku su odlučivale nijanse, pogotovo u prva dva seta. Domaćini su u prvom većinom vodili, dečki iz Vularije poravnali u završnici, ali je set na razliku pripao Plavima. U drugom slična priča, ali Mladostaši u završnici imaju pri 24:25 set loptu, koju ne koriste, te na rulet gube i taj set. U trećem su domaćini bili bolji, ostvarili prednost od 4-5 razlike, koju su održali do kraja meča i ostvarili tešku, ali potpuno zasluženu pobjedu.
Ostali rezultati kola: Toplice - Poljanec 3:0, Varaždin II - Jalkovec odgođeno.
1. Centrom. 7 6 1 18:5 17
2. Plavi 6 4 2 14:7 13
3. Poljanec 6 4 2 13:6 12
4. Toplice 6 4 2 13:8 12
5. Koprivnica 6 4 2 12:10 11
6. Mladost 7 4 3 12:13 11
7. Nedelišće 7 3 4 13:14 9