Sport 23.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

ŠIBENIK - CENTROMETAL 3:1
(20:25, 25:20, 25:22, 28:26)
Šibenik - Dvorana Baldekin. Gledatelja: 50. Suci: Franolić i Hranić (Zagreb).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Makarov, Vabec, Petran, Gotal, Todorović, Posavec, Kopačević, Harambašić. Trener: Kole Mihajlov
Nakon 3 uzastopne pobjede poraz črečanskih odbojkaša na uvijek neugodnom gostovanju u Šibeniku. Centrometalovci su odlično krenuli u meč i 1. set dobili kvalitetnom i borbenom igrom svih igrača. Šibenčani su bili bolji u narednom setu, koji su i dobili istim rezultatom. U trećem su uglavnom vodili domaćini, gosti su preko svog najboljeg pojedinca Spasoja Todorovića pritisnuli u završnici, ali bilo je to ipak nedostatno za potpuni preokret u igri i domaći su stigli do trećeg seta. U četvrtom su odbojkaši iz Črečana zaigrali znatno bolje i tijekom čitavog seta imali nekoliko poena prednosti. Ipak, u rulet završnici bolje su se snašli Šibenčani, te spretno i sretno stigli do odlučujućeg seta i vrijednih bodova. U redovima Centrometala jedino je Spasoje Todorović bio na visini zadatka, ostali s previše oscilacija u igri.
Ostali rezultati 14. kola: Rijeka - Varaždin 3:2, Sisak - Mursa 3:2, Daruvar - Zagreb 3:0, Opatija - Karlovac 1:3.
10. Opatija 14 0 14 6:42 0
• U 15. kolu odbojkaši Centrometala gostuju u Varaždinu. (R.K)

KAŠTEL - SISAK 3:1
(25:15, 25:13, 20:25, 25:17)
Kaštel: Šestan, Vincek, Obadić, Petran, M. Ivačić, Toplek, A. Novak, Goščiej, D. Ivačić, Prprović
Vrijedna pobjeda domaćih odbojkašica nad mladim i visokim sisačkim sastavom. U prva dva seta (igrala udarna šestorka) Kaštelanke su prikazale odličnu igru i ubrzo je na semaforu bilo 2:0. Brojne izmjene u trećem poremetile su igru domaćih, što su gošće iskoristile i smanjile rezultat. U četvrtom je na parket ponovo izašao najbolji sastav. U početku nije bilo dobro, imale su gošće 10:13, ali su domaće potom ponovno proigrale i bez većih poteškoća dobile ključni set.
Ostali rezultati 18. kola: Zagreb II - Nebo 3:1, Plavi Zmaj - V. Gorica 3:1, Orao - Vrbovec 0:3, Olimpik - Azena II 3:0, Karlovac - Multibibus 3:1, Bjelovar - Don Bosco 0:3.
14. Orao 17 0 17 4:51 0
• U 19. kolu odbojkašice Kaštela gostuju u Velikoj Gorici, kod istoimenog domaćeg sastava.

2. A HRVATSKA LIGA-CENTAR (M)
Suci skrojili Totovcu!
ČAZMA - TOTOVEC 3:0
(29:27, 25:23, 30:28)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, J. Kozar, Krklec, Kovačić, Novak, J. Trstenjak, Rešetar, S. Kozar
Odbojkaši iz Totovca vratili su se iz Čazme bez bodova, ali s gorkim okusom u ustima. Utakmicu je “na rub prekida” donio izrazito domaćinski naklonjen domaći sudački par, koji je svojim odlukama izravno usmjerio tijek susreta. Iznervirani gostujući igrači dobili su tijekom 3 seta čak šest žutih i čak 2 crvena kartona - za ne povjerovati! Unatoč tome sjajno su se držali. U prvom su setu imali pri 23:24 set loptu, u drugom je bilo poravnato sve do 22:22, a u trećem nisu imali ni trunke sportske sreće. Imali su set lopte pri 25:25 i 25:26, ali je sreća otišla na stranu domaćina.
Ostali rezultati 16. kola: Croatia - 4 Rijeke 3:0, Ogulin - Petrinja 1:3, Žerek - Glina 3:0, Medicinar - Gorica 0:3.
11. Glina 14 0 14 1:42 0
• U 17. kolu (VUŠ, subota, 26.2., 17 h) Totovec ugošćuje Ogulin.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
CM II srušio Toplice
Trećeligaši su odradili kompletno 14. kolo. Igrana su dva derbija i u oba su slavili domaćini. Nedelišće je u međimurskom derbiju dobilo pekleničke Plave u vrlo dobrom susretu, a Centrometal II je u sjajnoj utakmici nadsvisio do sada vodeće Toplice i nanio im prvi poraz u nastavku. U najneizvjesnijoj utakmici kola Koprivnica je nadoknadila 0:2 s domaćom Mladosti i osladila se pobjedom. Poljanec je tricom ispratio Varaždin II i preuzeo vrh ljestvice, dok je Totovec II do bodova s Jalkovcem došao bez borbe.
NEDELIŠĆE - PLAVI 3:1
(25:14, 21:25, 25:21, 25:23)
Nedelišće: D. Novak, Prevalšek, Treska, Kolarek, Z. Kirić, Ml. David, J. Kirić, Horvat, Petran
Plavi: Mavrič, Časar, Jančikić, Bilas, Premužić, Škvorc, L. Hranilović, M. Hranilović, Turk, G. Novak
Nedelišće je u derbiju kola dobilo vrlo dobre goste iz Peklenice i stiglo do pete uzastopne pobjede u nastavku prvenstva. U 1. setu bila je to jednosmjerna ulica, domaći su igrali nepogrešivo, gosti lošije i već je 1:0. Vratili su se gosti u igru u drugom, vodili od početka do kraja i već je 1:1. Velika neizvjesnost u trećem, ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali su smireniji u završnici bili domaćini. Sjajna odbojka i u četvrtom setu. U završnicu Plavi ulaze s 2 prednosti(20:18), ali domaći na servis J. Kirića i s dva sjajna bloka Davora Prevalšeka stižu na 22:20. Do kraja se igralo poen za poen, a tu su domaći bili u prednosti i zasluženo stigli do pobjede. U ujednačenom sastavu domaćina briljantan nastup Davora Prevalšeka.
CENTROMETAL II - TOPLICE 3:1
(27:25, 24:26, 28:26, 25:14)
Centrometal II: V. David, M. David, Marciuš, Kopačević, K. Novak, I. Novak, H. Novak, Vuk, Košir
Sjajna utakmica u derbiju u Atonu. Mladići Jadranka Kirića na svom su parketu dočekali prvog favorita lige, sastav Toplica, te su odličnom igrom i pobjedom skinuli Topličane s trona. Krenulo je obostrano žustro, a prvi set su na razliku prigrabili domaćini. Uzvratili su gosti u drugom, a meč je odlučen u trećem, koji su(nakon velike borbe) ponovo osvojili domaćini. U četvrtom setu domaći su igrali u istom ritmu, gosti popustili, što je u konačnici rezultiralo glatkim dobitkom seta za Centrometalovce. Na kraju veliko veselje domaćih, u čijim su redovima odlično odigrali M. David i Kopačević.
MLADOST - KOPRIVNICA 2:3
(25:22, 25:22, 16:25, 24:26, 9:15)
Mladost: D. Juras, A. Juras, Skupnjak, Železnjak, Patarčec, Hrastić, Jambrošić, A. Horvat, K. Horvat, M. Horvat, G. Horvat, Pintarić
Mladostaši su odličnom igrom u prva dva seta vodili s 2:0 i bili vrlo blizu konačnog uspjeha. Treći set pripao je Koprivničanima, a susret je riješen u četvrtom. Mladostaši su u završnici imali 23:21 i tu stali. Gosti su to iskoristili i na koncu spretno izvukli set. U petom su domaći potpuno pali. Gosti su krenuli sa 7:0 i unatoč pritisku domaćih u završnici došli do seta i pobjede. Gostima dva, domaćinu bod. Kod Mladostaša najbolji Alen Horvat.
Ostali rezultati: Poljanec - Varaždin II 3:0 (25:20, 25:19, 25:21), Totovec II - Jalkovec 3:0 bb
10. Jalkovec 14 0 14 2:42 0
Parovi 15. kola: Centrometal II - Totovec II, Toplice - Nedelišće, Plavi - Poljanec, Varaždin II - Mladost, Koprivnica - Jalkovec.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Krenule i djevojke
Utakmicama 1. kola počelo je natjecanje u novoformiranoj III ligi za djevojke. Prvo kolo proteklo je u znaku domaćih sastava. Evo rezultata: Barok - Kaštel II 3:1 (25:19, 13:25, 25:16, 25:17), Ivanec - Nedelišće 3:0 (25:15, 25:21, 25:17), Varaždin II - Štrigova 3:1 (25:15, 25:19, 16:25, 25:14).
Parovi 2. kola (26./27.2.): Kaštel II - Ivanec, Varaždin II - Barok, Štrigova - Nedelišće.