Sport 24.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

CENTROMETAL - MURSA 0:3
(23:25, 22:25, 12:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Bajrić i Pavičić (Sisak).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Gotal, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, I. Novak, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Posljednje kolo uoči doigravanja za prvaka dovelo je u nedelišćansku dvoranu prvake liga dijela natjecanja-odbojkaše osječke Murse. Utakmica bez većeg rezultatskog značaja (osim prestiža) ponudila je vrlo dobru odbojku u prva dva seta. Krenuli su gosti s 4:10, ali nakon prolaza Todorovića domaći s čak 7 uzastopnih poena na servis Marina Posavca prelaze u vodstvo (12:10). U završnicu seta Centrometalovci ulaze s prednošću od 23:21. Međutim, u ključnim trenucima gosti su prisebniji i na razliku dobijaju set. U drugom izjednačeno do 10:10, a potom gosti odlaze na 14:19. Domaći se nisu predavali i u finišu seta došli nadomak poravnanja (22:23). Ključne poene ponovno osvajaju odlični gosti i na semaforu stoji 0:2. U trećem više nije bilo ni snage, ni moći za preokret, pa je trener Kirić u završnici seta u igru ubacio Harambašića, a svoje ligaško kaljenje imao je i mladi Ivan Novak.
Ostali rezultati posljednjeg, 18. kola: Šibenik - Zagreb 2:3, Varaždin - Karlovac 3:1, Rijeka - Sisak 0:3, Daruvar - Opatija 3:1.
10. Opatija 18 0 18 7:54 0
• Slijedi doigravanje za prvaka. Kao petoplasirani sastav liga dijela natjecanja Centrometal u 1. kolu doigravanja ide na aktualne prvake lige - odbojkaše zagrebačke Mladosti. Igra se na dvije pobjede. Prva utakmica igra se u subotu (26.3.) u Zagrebu, druga u srijedu (30.3.) u Nedelišću, a eventualna treća ponovo u Zagrebu. (R. Kolarek)

ODBOJKA
2. A LIGA-CENTAR (M)
Poraz Totovca u Karlovcu
4 RIJEKE - TOTOVEC 3:0
(25:19, 25:20, 25:18)
Totovec: Rešetar, Krklec, Kovačić,Novak, J. Kozar, S. Kozar, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar, Trstenjak
Derbi kola zasluženo je pripao sastavu iz grada na četiri rijeke. Karlovčani su u sva 3 seta bili bolji sastav, Totovec je odigrao slabije od svojih mogućnosti, što je u konačnici donijelo zasluženi uspjeh boljim domaćinima.
Ostali rezultati 20. kola: Poljoopskrba - Glina 3:0, Croatia - Gorica 3:0, Čazma - Žerek 3:0, Ogulin - Medicinar 0.3.
11. Glina 18 0 18 1:54 0
• U 21. kolu (VUŠ, subota, 26.3., 17 h) odbojkaši Totovca ugošćuju sastav Petrinje.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Derbi Kaštelankama
KAŠTEL - DON BOSCO 3:1
(25:12, 13:25, 25:20, 25:21)
Kaštel: Šestan, Lepen Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Vincek, Toplek, Goščiej, Prprović, Knezić, Jelinek, Petran. Trener: Željka Obadić
Sjajnu utakmicu odigrale su Kaštelanke i Zagrepčanke u derbi susretu 22. kola. Krenule su domaće furiozno te prodorima na mreži i sjajnim servisima Mateje Goščiej već u startu ostvarile nedostižnih 12:2, pa je već u tim trenucima pitanje pobjednika seta bilo riješeno. U 2. setu domaće su potpuno stale, gošće proigrale, lako dobile set i već je 1:1. U naredna 2 seta velika borba. Nakon 6:7 u trećem domaće su krenule žustrije i serijom servisa raspoložene Lepen došle do 16:9. Gošće su smanjile na 18:16, ali više nisu mogle i domaće dobijaju set. U četvrtom puno preokreta. Gošće imaju 10:12 i 16:18. Međutim, domaće s tri uzastopna prolaza Gošćiej preokreću sve nasvoj mlin (19:18). Slijedi poravnanje na 21:21, a potom domaće četiri puta uzastopno poentiraju za novo i zasluženo slavlje!
Ostali rezultati 22. kola: Olimpik - Sisak 3:0, Plavi Zmaj - Bjelovar 3:1, Karlovac - Orao 3:1, Azena - Multibibus 1:3, Zagreb II - V. Gorica te Nebo - Vrbovec igraju tijekom tjedna.
14. Orao 21 0 21 5:63 0
• U 23. kolu Kaštelanke gostuju u Bjelovaru.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
CM II prvak lige!
Uvjerljivom pobjedom u posljednjem ligaškom kolu na Mladosti u gostima odbojkaši Centrometala II zasluženo su postali prvaci lige za sezonu 2010./11. Nedelišće je slavilo u Poljancu u 5 setova nad direktnim konkurentom za 4. poziciju, Totovec II je bez većih poteškoća nasvom parketu dobio Varaždin II, dok su se gostujućom pobjedom osladili Plavi iz Peklenice na vrućem parketu u Koprivnici, čime su samo potvrdili 3. poziciju na ljestvici.
MLADOST - CM II 0:3
(13:25, 12:25, 18:25)
Mladost: A. Horvat, K. Horvat, M. Horvat, A. Juras, D. Juras, Patarčec, Železnjak, Skupnjak, Hrastić, Jambrošić, Pintarić
Centrometal II: M. David, V. David, Petran, Drljić, Kopačević, Marciuš, Vuk, H. Novak, I. Novak, K. Novak, Kocijan, Košir
Uvjerljivim nastupom u sva 3 seta mladi su Centrometalovci došli do gostujuće pobjede u dvorani u Maloj Subotici te se zasluženo okitili naslovom prvaka lige. Gosti su svoju snagu pokazali u prva dva seta, koja su uvjerljivo dobili. Mladostaši su nešto jači otpor pružili u trećem, ali nedostatno za barem počasni set. Nakon utakmice tajnik odbojkaškog saveza Međimurja Jadranko Kirić uručio je pehar mladim Centrometalovcima za naslov prvaka lige.
POLJANEC - NEDELIŠĆE 2:3
(18:25, 25:23, 25:20, 21:25, 8:15)
Nedelišće: J. Kirić, Z. Kirić,Kolarek, Prevalšek, K. Petran, Ml. David, Horvat, Treska
Pobjedom u posljednjem kolu u Poljancu Nedelišće je sezonu završilo na vrlo dobrom 4. mjestu. U utakmici punoj preokreta poveli su gosti, domaći preokrenuli, a u odlučujućem 5. setu Nedelišćani su bili dominantni i zasluženo stigli do pobjede i važnih bodova.
TOTOVEC II - VARAŽDIN II 3:0
(25:19, 25:21, 25:21)
Totovec II: D. Horvat, Kregar, Mikac, Topličanec, Đurđek, Kovačić, S. Trstenjak
Lako, brzo i uvjerljivo Totovec je stigao do domaće pobjede nad mladim Varaždincima, čime je prvenstvenu sezonu završio na 7. poziciji. U redovima pobjednika dobar nastup Đurđeka i Kovačića.
KOPRIVNICA - PLAVI 1:3
(25:23, 22:25, 20:25, 19:25)
Plavi: Bilas, Mavrič, Časar, L. Hranilović, G. Novak, Turk
Plavi iz Peklenice vraćaju se s vrućeg gostovanja u Koprivnici s 3 boda. Prvi set na razliku pripao je domaćim odbojkašima, ali su u naredna 3 slavili Pekleničani i u velikom stilu došli do nove gostujuće pobjede. U redovima pobjednika istakli su se Turk i Bilas.

Bod Nedelišća
Rezultati 5. kola: Nedelišće - Barok 1:3 (25:21, 23:25, 13:25, 17:25), Kaštel II - Varaždin 3:2 (19:25, 25:15, 24:26, 25:13, 15:5), Ivanec - Štrigova 3:0 (25:13, 25:14, 25:22); zaostali susret 4. kola: Varaždin II - Nedelišće 3:2 (14:25, 25:10, 16:25, 25:8, 20:18).
1. Barok 5 5 0 15:2 15
2. Ivanec 5 4 1 12:3 12
3. Kaštel 5 3 2 10:9 8
4. Varaždin 5 2 3 8:12 6
5. Štrigova 5 1 4 5:12 3
6. Nedelišće 5 0 5 3:15 1
• U 6. kolu igraju: Kaštel II - Barok, Nedelišće - Ivanec, Štrigova - Varaždin II.