Sport 03.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KARLOVAC - CENTROMETAL 3:0
(25:21, 25:17, 25:16)
Karlovac - Dvorana kraj Korane. Gledatelja: 100. Suci: Ruba (Pula) i Poropat (Rovinj).
Centrometal: Palinkaš, Grubišić, Vabec, D. Posavec, Harambašić, Todorović, M. Posavec, T. Posavec, Krečak, Makarov. Trener: Josip Treska
Mada smo se potajno nadali iznenađenju u Karlovcu, sve je ostalo samo na željama. Već kod prvog poena 1. seta „Centrometalovci“ su ostali bez svog kapetana Tomice Posavca, koji je nezgodno doskočio na nogu svog suigrača i nije mogao nastaviti susret. Trener Treska u vatru ubacuje mladog Dina Harambašića, kojeg već duže vrijeme muči ozljeda koljena, pa su u toj konsternaciji snaga domaći bili u velikom plusu. Prvi set naši su odradili sasvim korektno i do same završnice bili su u igri za set. U sljedeća dva domaći su bili puno čvršći, a naše je odbojkaše dodatno iziritiralo i sramno suđenje prvog suca Rube iz Pule, koji je svojim odlukama nasmijavao gostujuće, ali i domaće navijače. Ovakvom djelitelju pravde sasvim sigurno nije mjestu na „A“ listi odbojkaških sudaca Hrvatske. Ovime nimalo ne umanjujemo zasluženu pobjedu domaćih odbojkaša, koji su u subotu pokazali znatno više!
Ostali rezultati 15. kola: Šibenik - Varaždin 0:3, G. Vežica - Mursa 3:2, Daruvar – Mladost (KL) 0:3, Rijeka - Sisak 1:3.
10. G. Vežica 15 1 14 6:44 3
► U 16. kolu (subota, 6.3., Aton, 19.30 h) odbojkaši Centrometala dočekuju trećeplasirani sastav lige, Rijeku. Domaći pozivaju svoje vjerno gledateljstvo, jer pobjeda u tom susretu jamči doigravanje za prvaka lige. (R. Kolarek)

SISAK - KAŠTEL 3:1
(25:21, 25:22, 16:25, 25:22)
Kaštel: Obadić, Šestan, Vincek, A. Novak, L. Novak, Goščiej, Lepen, Prprović, M. Ivačić, D. Ivačić, Sabol, Toplek. Trener: Marko Obadić
Vjerovali smo da će lider prvenstva uspješno prebroditi gostovanje u Sisku, jer su Kaštelanke igrački puno jači sastav od domaćih. Međutim, gošće se nisu snašle u ogromnoj dvorani Brezovica u Sisku, a domaće su odigrale svoj najbolji susret što im je u konačnici donijelo ipak neočekivane bodove. Prva dva seta dobile su domaće i na semaforu je 2:0. Kaštelanke su odličnom igrom potpuno razbile Siščanke u trećem i u tom se trenutku očekivao potpuni preokret. Ali, umjesto da nastave u istom ritmu, gošće ponovo griješe i domaće se zasluženo raduju.
Ostali rezultati 19. kola: Plavi Zmaj - Karlovac 3:0, Bjelovar - Multibibus 3:1, Novi Zagreb II - Orao 3:0, Azena II - Don Bosco 3:1, Olimpik - Gorica 1:3.
13. Orao 18 0 18 4:54 2
► U 20. kolu na rasporedu je derbi prvenstva. Vodeći Kaštel dočekuje zahuktali zagrebački Don Bosco. Susret se (zbog proslave Dana žena) igra u petak, 5. ožujka, u dvorani ETŠ-a s početkom u 20 sati. Dođite i svojim bodrenjem pomognite Kaštelankama, jer pobjeda u ovom susretu donosi naslov prvaka!

2. A LIGA-CENTAR (M)
Totovec na krilima
GORICA - TOTOVEC 1:3
(7:25, 25:22, 24:26, 18:25)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, Rešetar, Krklec, S. Kozar, Đurđek, Kovačić
Sjajnom igrom u Velikoj Gorici odbojkaši Totovca stigli su do važnih bodova, što im je donijelo pomak za 2 mjesta na ljestvici. U 1. setu Totovec je naprosto pregazio domaćine, ostavivši ih na „sedmici“. U drugom su se domaći razigrali i poravnali, a trenutak odluke zbio se u trećem, kojeg su gosti dobili na razliku. U četvrtom više nije bilo nikakvih dvojbi glede pobjednika, pa Totovec na krilima raspoloženih Rešetara i Krkleca odlaze kući s bodovima.
Ostali rezultati 13. kola: Ogulin - Croatia 1:3, Medicinar - Petrinja 3:0, Žerek - 4 Rijeke 3:0, Čazma - Varaždin II 3:1.
10. Varaždin 12 3 9 17:30 10
► U 14. kolu (subota, 6.3., VUŠ, 17 h) Totovec ugošćuje Čazmu.

2. B LIGA-CENTAR (M)
Nedelišće nadigralo vodećeg
TOPLICE - NEDELIŠĆE 2:3
(21:25, 25:18, 25:18, 20:25, 10:15)
Nedelišće: Kopačević, Vuk, David, Novak, Prevalšek, Marciuš, Branilović, Štebih, Kolarek
U izuzetno kvalitetnom i krajnje neizvjesnom susretu odbojkaši Nedelišća nadigrali su vodeći sastav lige, nakon gotovo 120 minuta igre. Gosti su sjajno otvorili susret i 1. set lako dobili. U iduća dva domaći su pokazali svoju snagu i na semaforu je 2:1. Vjerovali su domaći i njihovi brojni navijači da je susret riješen, ali gosti su potom izvukli sve od sebe i na krilima fenomenalnog Davora Prevalšeka i vrlo dobrog Hrvoja Novaka prvo poravnali na 2:2, a u petom, odlučujućem setu, potpuno smirili domaćine i osvojili zlata vrijedne bodove. Inače, Nedelišćani su jedini sastav lige koji je u ovom prvenstvu čak 2 puta svladao lidera.
PLAVI - POLJOOPSKRBA 3:0 bb
Plavi su ponovo do bodova došli za zelenim stolom, budući da se gosti iz Zagreba nisu u predviđenom terminu pojavili u dvorani u Murskom Središću.
Ostali rezultat 14. kola: Zagreb II - Daruvar II 2:3.
1. Toplice 14 10 4 34:20 31
2. Plavi 14 9 5 32:18 28
3. Nedelišće 14 8 6 30:26 23
4. Daruvar 14 5 9 20:31 12
5. Poljoops. 14 5 9 19:28 11
6. Zagreb 14 5 9 17:29 10
► U 15. kolu na rasporedu je međimurski derbi. Odbojkaši Nedelišća na parketu Atona u Nedelišću (subota, 6.3., 15 h) ugošćuju pekleničke Plave.