Sport 28.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

MLADOST (ZG) - CENTROMETAL 3:0
(15, 9, 17)
Zagreb - Dom odbojke. Gledatelja: 70. Suci: Vurušić i Žužul (Varaždin)
Centrometal: Kovač, Čičković, Puđa, Petran, Vincek, Gotal, I. Novak, Kocijan, Posavec, Vabec, Kurteš, K. Novak. Trener: Jadranko Kirić
Nakon serije odličnih igara u nastavku prvenstva odbojkaši Centrometala potpuno su podbacili i u Zagrebu protiv Mladostaša doživjeli pravi potop. Već u startu utakmice bilo je vidljivo da gosti nisu pravi. U 1. setu držali su se do 7:7, a potom su potpuno posustali i uvjerljivo izgubili isti. U drugom još lošije što je rezultiralo potpunom dominacijom Mladostaša za konačnih i nevjerojatnih 25:9. U trećem solidno do 12:8 za domaćine, a potom slično kao i u prvom setu. Domaći dominiraju, gosti posustaju i set je brzo priveden kraju, za konačnih 3:0.
Ostali rezultati 18. kola: Sisak - Mladost (KL) 0:3.
1. Mlad./KL 18 17 1 52:14 48
2. Rovinj 18 12 6 40:25 35
3. Mlad./Zg 18 11 7 41:27 35
4. Centrom. 18 7 11 33:38 24
5. Mursa 18 6 12 26:44 18
6. Sisak 18 1 17 9:53 2
• U 19. kolu (Aton, 1.3., 19 h) odbojkaši Centrometala dočekuju vodeću Mladost iz Kaštel Lukšića.
R. Kolarek

2. A LIGA-CENTAR (M)
Nedelišće srušilo
Nepomuk
NEDELIŠĆE - NEPOMUK 3:1
(23:25, 25:16, 25:21, 25:21)
Nedelišće: K. Novak, H. Novak, I. Novak, M. David, V. David, Vuk, Kopačević, Juras, Kocijan, Košir. Trener: Aleksandar Kovačić
Odličnom igrom u sva 4 seta puleni Ace Kovačića srušili su visoko plasirani Nepomuk i s 3 domaća boda najavili prodor ka sredini ligaške ljestvice. Iskusni gosti na razliku su dobili startni set, ali su se potom domaći potpuno razigrali, dobili naredna 3 seta i vrlo važne bodove. Kod domaćih odličan nastup svih odbojkaša.
QUIRIN - TOTOVEC 3:0
(25:17, 25:22, 25:21)
Totovec: J. Pergar, B. Pergar, D. Pergar, Krklec, Horvat, D. Novak
Unatoč nekompletnom sastavu popularni ‘Tottenham’ pružio je žestok otpor favoriziranom domaćinu i prema pruženom zavrijedio barem jedan set.
Ostali rezultati 14. kola: Daruvar - Čazma 3:2, Gorica - Petrinja 3:1, Medicinar - 4 Rijeke odgođeno.
10. Totovec 12 3 9 12:32 8
• U 15. kolu slijedi međimurski derbi. Totovec na parketu Ekonomske i trgovačke škole u Čakovcu dočekuje Nedelišće.
Doigravanje drugoligašica
Nakon osnovnog dijela natjecanja kreće nastavak u konkurenciji drugoligašica. Odbojkašice pribislavskog Kaštela razigravati će za plasman od 7.-12. mjesta u konkurenciji 6 ekipa: Nebo (Zaprešić), Azena (Velika Gorica), Vrbovec, Plavi Zmaj (Duga Resa), Petrinja i Kaštel. Rezultati osnovnog dijela natjecanja se računaju, pa će Kaštelanke odigrati još 6 susreta, a prvi je u Zaprešiću već ovog vikenda kod domaćeg Neba. Odbojkašice Čakovca igrat će za poredak od 13.-16. mjesta s ekipama Gline, Mladosti (Duga Resa) i Ivanić Grada, ekipa koje su igrale u drugoj skupini. U 1. kolu nastavka Čakovčanke gostuju u Ivanić Gradu.
3. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Pobjeda Čakovčanki
ŠTRIGOVA - VARAŽDIN II 0:3
(19:25, 16:25, 23:25)
Štrigova: Pufek, Stanković, Posedi, Krumpić, Krklec, Vinković, Fic, Horvat, Heric. Trener: Jurica Novak
Odličan otpor pružile su domaće odbojkašice vodećem sastavu lige. Varaždinke su (nakon velike borbe) dobile startni set, a nakon što su dobile i drugi izgledalo je da je susret riješen. Međutim, domaće su odlično odigrale u trećem, držale rezultatsku neizvjesnost do samog kraja seta, ali su kod ključnih poena gošće bile prisebnije i na koncu zasluženo slavile. Unatoč porazu čestitke domaćim odbojkašicama, koje su osvajanjem 2. mjesta u ovoj sezoni ostvarile svoj najjači dosadašnji rezultat.
ČAKOVEC II - VINICA 3:1
(25:16, 16:25, 25:22, 25:16)
Čakovec II: Bulović, Benko, I. Novak, Horvat, Zadravec, K. Novak, S. Novak, A. Novak, Poljaković. Trener: Rajko Kolarek
Odličnom igrom svih odbojkašica iz zapisnika Čakovčanke su došle do važne domaće pobjede nad solidnim gošćama. Domaće su vrlo dobro krenule i dobile startni set. Cestičanke su uzvratile u narednom, a u sljedeća 2 seta domaće u svom ritmu i na koncu su se zasluženo radovale.
Preostali rezultat 13. kola: Varaždin III - Vinica 3:2, pauzirao je Ivanec.
8. Varaž. III 12 1 11 8:35 3
• U posljednjem, 14. prvenstvenom kolu Štrigova gostuje u Vinici, a odbojkašice Čakovca II pauziraju.