Sport 07.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

CENTROMETAL - MLADOST (KL) 0:3
(22:25, 19:25, 19:25)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Milinović i Bingula (Zagreb)
Centrometal: Gotal, Čičković, Kovač, Kurteš, Vincek, Posavec, Petran, Vabec, Kocijan, Puđa, I. Novak, K. Novak. Trener: Jadranko Kirić
Sjajno otvaranje imali su domaćini protiv vodećeg sastava lige i glavnog pretendenta za naslov prvaka - kaštellukšićke Mladosti. Nakon prolaza na mreži i bloka Kovača imali su domaćini 5 razlike (15:10) u startnom setu. Gosti su prvi put poravnali pri 19:19, ali je potom Kurteš s dva vinera donio 2 razlike (21:19). Ipak, gosti vraćaju servis, a potom odličnim blokovima zaključavaju mrežu i dolaze do seta. Odlično su krenuli Centrometalovci i u narednom, držali 2-3 razlike sve do 16:13. Gosti su brzo poravnali, ali sve do 19:20 bilo je vrlo neizvjesno. Gosti potom rade seriju od 5:0 i rutinski osvajaju set. U trećem su domaći pali u igri, prednost Mladostaša rasla je iz minute u minutu, kod 9:16 domaći trener Kirić mijenja Posavca Vabecom, a nešto kasnije u igru ulaze i ostali mladići (Karlo Novak, Karlo Kocijan). Nakon 13:22 domaća mladost pruža svoj maksimum i na koncu dolazi do sasvim pristojnih 19 poena. Zaslužena pobjeda lidera, mada su domaći prema viđenom u prva 2 seta mogli rezultatski znatno bolje proći. Unatoč porazu odbojkaši Centrometala su (kolo prije kraja liga dijela natjecanja) potvrdili 4. mjesto u ovogodišnjem natjecanju što je najviši plasman kluba u prvoligaškoj konkurenciji.
Ostali rezultati 19. kola: Mursa - Sisak 3:0, Rovinj - Mladost (Zg) 2:3.
1. Mlad./KL 1 9 18 1 55:14 51
2. Mlad./Zg 19 12 7 44:29 37
3. Rovinj 19 12 7 42:28 36
4. Centrom. 19 7 12 33:41 24
5. Mursa 19 7 12 29:44 21
6. Sisak 19 1 18 9:56 2
• U posljednjem, 20. kolu liga dijela natjecanja, Centrometal gostuje u Sisku.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Odlične Kaštelanke
NEBO - KAŠTEL 3:2
(20:25, 9:25, 25:23, 25:22, 15:9)
Kaštel: Šestan, M. Ivačić, D. Ivačić, Prprović, Železnjak, Knezić, Breban, Varga, Vnuk, Sabol, Šalamon, Štefić. Trener: Marko Obadić
Unatoč odličnoj igri kod vodećeg sastava lige Kaštelanke nisu došle do pobjede koju su, prema prikazanom tijekom cijele utakmice, sasvim sigurno zaslužile. Krenule su vrlo odlučno, dobile prvi, a potom uvjerljivo i drugi set. U tom dijelu igre sjajno je odigrala Petra Prprović i ubojitom serijom servisa (17 puta uzastopno) potpuno slomila domaće. Igra gošći bila je na visokom nivou. Dijelile su Kaštelanke dvije lopte do maksimalne pobjede, imale su u trećem 20:23, ali su se domaće izvukle. U četvrtom napeto do samog kraja, a kod ključnih poena sretnije su bile Zaprešićanke. U ruletu 5. izjednačeno do 9:9, a potom su domaće serijom od 6:0 dobile set i zadržale čelo ljestvice. Kod Kaštelanki sve su odigrale dobro, a naročito Petra Prprović i napadački nezaustavljiva Mateja Ivačić.
Ostali rezultati 6. kola: Plavi Zmaj - Vrbovec 3:0, Azena - Petrinja 0:3.

6. Vrbovec 5 2 3 8:11 5
• U 6. kolu Kaštelanke idu u goste Petrinji.

Povijesna
pobjeda Čakovčanki!
IVANIĆ-GRAD - ČAKOVEC 2:3
(25:13, 17:25, 23:25, 25:19, 12:15)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Stanković, I. Novak, Horvat, Remenar, K. Novak, S. Novak, A. Novak, Hajdinjak, Apostolovski, Petak, Marciuš. Trener: Ivan Vabec
Odbojkašice Čakovca ostvarile su povijesnu pobjedu u prvoj godini nastupa u višem odbojkaškom razredu, na gostovanju u Ivanić-Gradu. Startni set nije dao naslutiti pozitivan rezultat po gošće, jer su domaće lako dobile isti. Brzo su se Čakovčanke pribrale i velikom borbenošću uzvratile u narednom. U trećem velika neizvjesnost do same završnice, a kod ključnih poena gošće su bile čvršće i dobile na razliku. U četvrtom domaće koriste sve greške gošći i imaju u završnici visokih 18:10. Čakovčanke su serijom od 8:2 stigle do minus 2 (20:18), ali ne i do seta. U ruletu petog domaće vode s čak 10:4, ali su Čakovčanke silnom borbenošću i velikom serijom prvo poravnale te na servis Vanne Apostolovske okrenule set u svoju korist za veliko slavlje!
(poredak od 13. do 16. mjesta)
1. Glina 4 4 0 12:4 10
2. Mlad./DR 4 1 3 7:9 5
3. Ivanić G. 5 1 4 5:12 4
4. Čakovec 1 1 0 3:2 2
Napomena: Ekipama Gline, Mladosti i Ivanić Grada računaju se rezultati međusobno odigranih susreta svoje skupine i svaka će s Čakovčankama odigrati po 2 susreta do kraja natjecanja.
• U 6. kolu (ETŠ, nedjelja, 9.3., 15.30 h) odbojkašice Čakovca dočekuju Mladost iz Duge Rese.
2. A LIGA-CENTAR (M)
Nedelišću međimurski derbi
TOTOVEC - NEDELIŠĆE 0:3
(17:25, 21:25, 21:25)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Krklec, Trstenjak, M. Topličanec, D. Topličanec, Horvat, Novak
Nedelišće: K. Novak, I. Novak, M. David, V. David, Vuk, Kocijan, Kopačević, Juras, Marciuš, Košir. Trener: Aleksandar Kovačić
Međimurski derbi zasluženo je pripao mladim Nedelišćanima, koji su novom pobjedom skočili na 6. poziciju na ljestvici. Odbojkaši Ace Kovačića krenuli su odlučno u susret i startni set uvjerljivo dobili. Domaći su nešto jače pritisli u naredna 2 seta, ali je kvaliteta bila na gostujućoj strani. Nedelišćani su rutinirano dobili oba seta i po prvi puta otkako su drugoligaši slavili u prvenstvenom susretu s Totovcem.
Ostali rezultati 15. kola: Quirin - Daruvar 3:0, 4 Rijeke - Gorica 1:3, Petrinja - Čazma 3:2, Nepomuk - Medicinar odgođeno.
10. Totovec 14 3 11 12:38 8
• U 16. kolu (Aton, nedjelja, 9.3., 19.30 h) Nedelišće ugošćuje sisački Quirin, a Totovec gostuje u Zagrebu kod domaćeg Medicinara.

3. HRVATSKA LIGA-
SJEVER
Pobjeda za 2. mjesto
VINICA - ŠTRIGOVA 0:3
(18:25, 10:25, 16:25)
Štrigova: Pufek, Posedi, Krumpič, Krklec, Horvat, Vinković, Fic. Trener: Jurica Novak
Lako, brzo i autoritativno odradile su odbojkašice iz Štrigove susret posljednjeg kola u Vinici i novom pobjedom potvrdile sjajno 2. mjesto u ovom prvenstvu. U sva 3 seta gošće su bile dominantne, a najbolje su odigrale u drugom, kada su Viničankama dale tek 10 poena. Kao nagradu za titulu doprvakinja lige Štrigovčanke su primile pehar od strane voditelja natjecanja.
Ostali rezultati 14. kola: Varaždin II - Ivanec 3:0, Cestica - Varaždin III 3:0, pauzirao je Čakovec II.