Sport 27.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:40.

ODBOJKA: ‘PUME’ ČETVRTE U DRŽAVI

Na državnom prvenstvu održanom od 19. do 21. svibnja u Primorsko-goranskoj županiji odbojkaši ŠUK “Pume” iz Nedelišća osvojili su odlično 4. mjesto, čime su ponovili prošlogodišnji rezultat. Na prvenstvu je sudjelovalo 6 prvaka svojih regija. Mladi odbojkaši iz Nedelišća u prvom su susretu s 2:0 poraženi od OŠ A. Cesarec iz Zagreba, a potom su istim rezultatom bili uspješniji od Rovinja. U polufinalu su odbojkaši Jadranka Kirića očekivano poraženi od kasnijih državnih prvaka iz Kaštel Lukšića, pa su igrali za 3. mjesto s mladim odbojkašima iz Višnjevca (kraj Osijeka). U neizvjesna 3 seta, s konačnih 2:1 slavili su učenici iz Višnjevca, pa su ‘Pumaši’ završili kao četvrti u državi. U Čavlima (kraj Rijeke) nastupili su: Karlo Novak, Karlo Kocijan, Domagoj Košir, Dario Lesar, Matija Cvetković, Mateo Sutnjak, Bernard Gavez, Miroslav Korunek i Leon Antunović.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER

Derbi Črečan veteranima

Najzanimljiviji i najneizvjesniji susret 14. kola igran je u Črečanu. Domaći Črečan Veterani i Jalkovec prikazali su sjajnu odbojku, a slavili su, prema viđenom, previsokim rezultatom domaćini. Totovec II odradio je minulog tjedna čak dva susreta. U zaostalom susretu 13. kola na gostovanju su nadigrali vrlo dobar sastav Jalkovca, a u redovnom kolu potpuno potopili Poljanec. Centrometal kadeti ranije su odradili svoj susret s pekleničkim Plavima (3:0), dok Nedelišće II i Koprivnica igraju u četvrtak (Aton, 27.5., 19 h).

ČREČAN VETERANI - JALKOVEC 3:0
(26:24, 25:14, 30:28)
Črečan veterani: J. Kirić, Z. Kirić, Bilas, Preložnjak, Jo. Treska, Makarov, Ml. David
Vodeći sastav lige ostvario je novu pobjedu nad sjajnim Jalkovčanima. Gosti su bolje otvorili susret i u 1. setu imali čak 3 set lopte (21:24), ali su domaći serijom od 5:0 iščupali set. U drugom su domaći bili dominantni, ali su Jalkovčani diktirali igru u trećem, imali 20:24 i opet stali. Domaći su to znali naplatiti i u neizvjesnoj završnici prigrabili set i nove bodove.

TOTOVEC II - POLJANEC 3:0
(25:14, 25:11, 25:21)
Totovec II: Kovačić, Kregar, Đurđek, Horvat, D. Novak, Mojzeš, Trstenjak, Mikac, D. Pergar
Trebao je to biti derbi kola, ali od derbija ni „d“. Nikad slabiji gosti proveli su se u totovečkom odbojkaškom hramu „kao bosi po trnju“. U prvom i trećem setu još su i nekako stajali, a u drugom su ostali na jednocifrenoj brojci i bili potpuno potopljeni. U pobjedi domaćina sudjelovali su svi igrači iz zapisnika.

JALKOVEC - TOTOVEC II 0:3
(19:25, 20:25, 24:26)
Totovec II: Đurđek, Kovačić, Kregar, D. Pergar, Mojzeš, Trstenjak
U zaostalom susretu 13. kola očekivao se znatno neizvjesniji susret, jer Jalkovčani na proljeće igraju odlično. Međutim, nekompletni totovečki sastav pokazao je svoju kvalitetu i prva dva seta odradio za čistu peticu. Domaći su se digli u trećem, ušli u završnicu sa 24:20 i tu stali. “Totenham” vraća servis, pet puta uzastopno poentira i dolazi do važnih gostujućih bodova.

9. Plavi 11 2 9 9:29 4
• Parovi 15. kola (29./30. svibnja): Centrometal kadeti - Mladost, Jalkovec - Nedelišće II, Koprivnica - Plavi II, Poljanec - Črečan veterani, pauzira Totovec II.
Rajko Kolarek

Mladost i Centrometal na državno

Mlađi kadeti zagrebačke Mladosti i črečanskog Centrometala izborili su nastup na finalu državnog prvenstva, a koje će se početkom lipnja održati u Osijeku. Završni i odlučujući turnir igran je u dvorani Atona u Nedelišću, kojeg je odličan domaćin bio naš Centrometal. U prvom četvrtfinalnom susretu mladići Centrometala u 2 su seta nadigrali sastav zagrebačke Croatie, a istim su omjerom odbojkaši Siska nadvisili Daruvar. U polufinalu, čiji su rezultati odlučivali o plasmanu na državno prvenstvo, odbojkaši Centrometala bili su bolji od sastava Zagreba, a isto je pošlo za rukom i odbojkašima Mladosti, čiji su odbojkaši bez većih problema nadvisili Sisak. U borbi za 3. mjesto Sisak je slavio nad Zagrebom u 3 seta, dok su Zagrepčani očekivano slavili nad odbojkašima iz Črečana, koji su u finalu pružili i više nego dostojan otpor.
REZULTATI: četvrtfinale: Centrometal - Croatia 2:0 (17, 18), Sisak - Daruvar 2:0; polufinale: Centrometal - Zagreb 2:0 (15, 25), Mladost - Sisak 2:0 (21, 12); za 3. mjesto: Sisak - Zagreb 2:1 (19, -20, 10); finale: Mladost - Centrometal 2:0 (20, 16).
Prva tri sastava (Mladost, Centrometal i Sisak) primili su pehare i medalje Hrvatskog odbojkaškog saveza, a ostali diplome za sudjelovanje. Veliki je to uspjeh mlađih kadeta Centrometala, jer su mladići Jadranka Kirića sjajnim igrama dokazali da su u samom vrhu hrvatske odbojke. Biti u zagrebačkoj regiji uz bok neprikosnovenoj zagrebačkoj Mladosti podvig je vrijedan divljenja.
Za Centrometal (na fotografiji) pod vodstvom Jadranka Kirića nastupili su: Marko David, Filip Marciuš, Deni Vuk, Danijel Kopačević, Dino Vibovec, Karlo Novak, Karlo Kocijan, Ivan Novak, Domagoj Košir i Mateo Sutnjak.