Sport 06.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

ODBOJKA: "Pume" izborile državno

NEDELIŠĆE - Odbojkašice ŠŠK “Pume” iz Nedelišća osvajanjem 1. mjesta na nedavno održanom reginalnom natjecanju, održanom u Nedelišću, ostvarile su povijesni rezultat u natjecanju ženskih školskih klubova Međimurske županije i postale prvi klub iz Međimurja koji se ikad plasirao na državno prvenstvo. Kao županijske pobjednice (u finalu rezultatom 2:0 dobile Strahoninec) plasirale su se na regionalno natjecanje na kojem su u polufinalu, rezultatom 2:0 dobile Slatinu, a u finalu (nakon velike borbe) vršnjakinje iz OŠ Varaždin, rezultatom 2:1. Mlade odbojkašice OŠ Nedelišće tako će našu županiji zastupati na državnom prvenstvu, koje se od 16. - 18. svibnja održava u Splitu. Pod vodstvom trenera Rajka Kolareka ovaj uspjeh ostvarile su: Petra Vukšić, Jelena Srša, Iva Novak, Antonija Hajdinjak, Mirna Baksa, Stella Kocijan, Mirna Srnec, Anđelina Kraljić, Ema Topolnjak, Patricija Novak, Lidia Kraljić i Iva Muminović. (r.k.)

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

CENTROMETAL - MLADOST 1:3
(13:25, 29:27, 23:25, 14:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200.
Centrometal: Kovač, Gotal, Petran, Vabec, Puđa, Todorović, Harambašić, T. Posavec, M. Posavec, David, Makarov. Trener: Jadranko Kirić
Snažan otpor pružili su domaći odbojkaši, pred velikim brojem svojih vjernih gledatelja, u uzvratnom susretu s jakim Zagrepčanima. Nakon 1. seta nije se dalo naslutiti da će se domaći vratiti u meč, jer višestruki državni prvaci u tom su setu bili superiorni. Međutim, već u drugom druga priča. Krenuli su domaćini furiozno i kod drugog tehničkog imali 2 poena prednosti (16:14). Razigrali su se svi, a ton igri davao je nezaustavljivi Spasoje Todorović, čiji su smečevi bili nerješiva enigma za goste. As servisom Kovača domaći odlaze na 3 razlike i tu prednost drže do 22:19. U tim trenucima trener Kirić ubacuje na servis iskusnog Makarova te odmara Vabeca do same završnice. Mladostaši poravnavaju na 23:23, ali domaći preko Todorovića prvi stižu do set lopte. Gosti poravnavaju, a ključni trenutak seta je blok Vabeca na Nojiću pri 26:26. U završnici domaći s više mirnoće, što im u konačnici zasluženo donosi set i rezultatsko poravnanje na radost brojne publike. I u trećem setu obostrano odlična odbojka, Centrometalovci igraju na gornjoj granici svojih mogućnosti, što donosi veliku neizvjesnost sve do kraja seta. Todorović je i dalje ‘bušio’ goste, uz veliki doprinos svih svojih suigrača, a vrlo dobro svoju je priliku iskoristio mladi Puđa (zamijenio početkom seta ozlijeđenog Kovača). U odlučujućim trenucima seta Mladostaši su se bolje snašli, bili smireniji i dobili na razliku (pokazalo se kasnije) ključni set. U četvrtom očekivan pad u igri domaćih odbojkaša, što su visoki gosti znalački iskoristili, zasluženo dobili set , te se plasirali u polufinale doigravanja.
• Odbojkaši Centrometala će igrati za poredak od 5. - 8. mjesta sa Siskom. Prvi susret na rasporedu je u srijedu (6. travnja) u Sisku, a uzvrat u subotu (9. travnja, Aton, 19 sati). Ukoliko nakon dvije utakmice rezultat bude 1:1 odlučujući susret igrat će se 13.4. u Sisku. (R. Kolarek)

2. A HRVATSKA LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke očerupale Orla
KAŠTEL - ORAO 3:0
(25:13, 25:11, 25:5)
Kaštel: Šestan, Vincek, M. Ivačić, D. Ivačić, Novak, Goščiej, Toplek, Jelinek. Trener: Željka Obadić
Vodeći sastav lige pošteno je naprašio fenjeraša Orla i došao do očekivane pobjede. Iako nekompletne, Kaštelanke su pokazale svoju snagu, a posebno je upečatljiv bio treći set u kojem su gošće prizemljene na brojci 5.
Ostali rezultati 24. kola: Olimpik - V. Gorica 3:0, Sisak - Multibibus 3:1, Azena II - Don Bosco 0:3, Nebo - Bjelovar 0:3, Karlovac - Plavi Zmaj 0:3, Vrbovec - Zagreb II odgođeno.
14. Orao 23 0 23 5:66 0
• U 25. kolu Kaštelanke očekuje teško gostovanje u Karlovcu.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Nedelišćankama derbi
NEDELIŠĆE - ŠTRIGOVA 3:2
(25:21, 25:22, 14:25, 14:25, 15:7)
Nedelišće: Srnec, A. Kraljić, Baksa, P. Novak, Hajdinjak, I.Novak, L. Kraljić. Trener: Rajko Kolarek
Štrigova: Stanković, Pufek, B. Golenko, Lovrec, Horvat, Posedi, S. Golenko, Gložinić, Vuković. Trener: Siniša Stanković
Međimurski derbi ponudio je sve ljepote odbojkaškog sporta. Domaće su bolje krenule i dobile prva dva seta za kapitalnih 2:0. U naredna dva seta sjajno su reagirale gošće i sve je na početku. Na semaforu stoji 2:2. Gošće kreću s 1:4, ali domaće kod promjene strana već imaju 8:5. U završnici seta Nedelišćanke servisima Antonije Hajdinjak i Mirne Baksa dolaze do seta i velikog slavlja. U ujednačenom domaćem sastavu najbolje Hajdinjak i Anđelina Kraljić, a kod gošći Ana Stanković.
IVANEC - KAŠTEL II 2:3
(25:15, 25:23, 24:26, 23:25, 15:17)
Kaštel II: Balent, M. Novak, B. Novak, Sabol, Varga, Košir, Barlović, Horvat, Ceilinger, Vinković, Mađarić. Trener: Željka Obadić
Sjajna utakmica u Ivancu, gdje je nakon mnoštvo preokreta slavio pribislavečki sastav. Domaće su sjajno krenule i povele s 2:0. U naredna dva seta Kaštelanke su bile pribranije kod ključnih poena i poravnale na 2:2. U odlučujućem, 5. setu, neizvjesnost do samoga kraja, gdje su sretnije bile gošće za konačnih 15:17.
Preostali rezultat 7. kola: Varaždin II - Barok II 0:3.
1. Barok 7 6 1 18:5 18
2. Ivanec 7 4 3 15:9 13
3. Kaštel 7 5 2 16:12 13
4. Štrigova 7 2 5 10:15 7
5. Nedelišće 7 2 5 9:18 6
6. Varaždin 7 2 5 8:18 6
• Parovi 8. kola (9./10.4.): Kaštel II - Nedelišće, Štrigova - Barok II, Varaždin II - Ivanec.
Rajko Kolarek

PRVENSTVO
ZAGREBAČKE
REGIJE-JUNIORI
Odluka u nedjelju u Atonu
Odbojkaški klub “Centrometal” iz Črečana organizator je 2. turnira zagrebačke regije za juniore, gdje nastupaju po 3 prvoplasirana kluba sa zagrebačkog turnira. Iz skupine A natjecanje su izborili Sisak, Zagreb i naš Centrometal, a iz B skupine zagrebačka Mladost, Varaždin i Daruvar. Utakmice se igraju u nedjelju, 10. travnja u dvorani u Atonu, paralelno na dva terena. Evo satnice: četvrtfinale: Zagreb - Daruvar, Varaždin - Centrometal (15 sati); polufinale (17 h): Sisak - pobjednik susreta Centrometal - Varaždin, Mladost (Zg) - pobjednik susreta Zagreb - Daruvar. U 18 sati poraženi igraju za treće, a pobjednici za prvo mjesto. Dođite i svojim bodrenjem pomozite juniorima Centrometala za ostvarenje što boljeg plasmana!