Sport 11.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

CENTROMETAL - RIJEKA 0:3
(24:26, 16:25, 20:25)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Rakin i Bardić (Osijek).
Nedelišće: Puđa, Palinkaš, Grubišić, David, Vabec, M. Posavec, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Makarov, Krečak. Trener: Josip Treska
Manji broj gledatelja od očekivanog nazočio je subotnjem susretu 16. kola između domaćeg Centrometala i Rijeke. Odlično su domaći krenuli u meč, mada su bili lišeni usluga svog kapetana Tomice Posavca, koji je čitav susret (zbog ozljede) prosjedio na klupi i bodrio suigrače. Umjesto njega na poziciju primača trener Treska postavio je Marina Posavca, koji se i na toj poziciji odlično snašao i bio prvo ime svog sastava. Gosti su vodili u većem dijelu 1. seta s 1-3 razlike, ali su borbeni domaćini prvo stigli (19:19), a potom i prestigli (22:21) sjajne goste, te bili u prilici osvajanja seta. Međutim, odlični Riječani, predvođeni nezaustavljivim Dženanom Pečenkovićem ipak su zasluženo došli do seta i startne prednosti. U drugom je potpuno stao domaćin i gosti su bez većih poteškoća apsolvirali i taj set. U trećem su domaćini proigrali, mada su gosti držali rezultatsku prednost. Prilika za poravnanje ispuštena je pri rezultatu 18:19, domaćini su početnički pogriješili i 3 boda sele u Rijeku. U redovima domaćina odličan nastup Marina Posavca.
Ostali rezultati 16. kola: Varaždin - Karlovac 3:0, Mladost (KL) - G. Vežica 3:0, Sisak - Daruvar 3:0, Mursa - Šibenik 3:0.
10. G.Vežica 16 1 15 6:47 3
► U 17. prvenstvenom kolu Centrometal gostuje u Daruvaru. (R. Kolarek)

2. A LIGA ODBOJKAŠA
Totovcu triler
TOTOVEC - ČAZMA 3:2
(25:20, 18:25, 13:25, 25:16, 17:15)
Totovec: Trstenjak, J. Pergar, D. Pergar, J. Kozar, S. Kozar, Rešetar, Novak, Đurđek, Kovačić, Krklec
U odličnoj i vrlo uzbudljivoj odbojkaškoj utakmici sastav iz Totovca došao je do vrijednih bodova u 5 setova protiv vrlo dobrih Čazmanaca. Domaći su odlično otvorili susret i prvi set zasluženo dobili. U sljedeća dva dominantni gosti i na semaforu stoji 1:2. Proigrao je Totovec u četvrtom, koji je ekspresno dobio, i sve je na početku. U odlučujućem, petom, drugoplasirani sastav lige vodi i po 5 razlike, ali su domaći povukli maksimalno kada je najviše trebalo i na razliku došli do seta i zaslužene pobjede, koja ih vodi na 5. mjesto ljestvice.
Ostali rezultati 14. kola: Croatia - Gorica 3:0, 4 Rijeke - Medicinar 1:3, Petrinja - Ogulin 3:1, Varaždin II – Žerek igraju u petak.
10. Varaždin 12 3 9 17:30 10
► U 15. kolu Totovec gostuje u Varaždinu, kod domaćeg Žereka.

2. B LIGA ODBOJKAŠA
Nedelišću međimurski derbi
NEDELIŠĆE - PLAVI 3:2
(25:21, 25:23, 23:25, 16:25, 16:14)
Nedelišće: Vuk, Kolarek, H. Novak, Prevalšek, Marciuš, Štebih
Plavi: Časar, Hranilović, Mavrič, G. Novak, Škvorc, Primož
Međimurski derbi dobili su zasluženo domaći odbojkaši, mada su isto tako mogli slaviti i gosti iz Peklenice. Prva dva seta dobili su domaćini, koji su i u trećem imali u završnici 23:20. Slijedi nalet gostujućih odbojkaša i na semaforu stoji 2:1. Razigrani gosti bili su dominantni u četvrtom setu i na semaforu stoji 2:2. U petom, odlučujućem setu, domaći kreću s 8:4, ali borbeni gosti preokreću na 11:10. U završnici seta igra se poen za poen, a na kraju više sreće imaju domaćini. Nedelišću 2, Plavima 1 bod u utakmici punoj rezultatske neizvjesnosti. U redovima Nedelišća najbolji Štebih, uz solidan nastup Filipa Marciuša, dok su se kod Pekleničana istakli Goran Novak i Škvorc.
Ostali rezultat 15. kola: Daruvar II - Toplice 3:0, Poljoopskrba - Zagreb II odgođeno.
1. Toplice 15 10 5 34:23 31
2. Plavi 15 9 6 34:21 29
3. Nedelišće 15 9 6 33:28 25
4. Daruvar 15 6 9 23:31 15
5. Poljoops. 14 5 9 19:28 11
6. Zagreb 14 5 9 17:29 9
► U 16. kolu Nedelišće dočekuje Zagreb II, dok Plavi odlaze na gostovanje vodećim Toplicama.

2. A LIGA ODBOJKAŠICA
Kaštelanke danas s Don Boscom
Derbi susret drugoligašica, između vodećeg Kaštela i zagrebačkog Don Bosca, odigrati će se danas (utorak, 9. ožujka) u dvorani Ekonomske i trgovačke škole u Čakovcu s početkom u 20 sati. Domaće pozivaju svoje vjerne navijače da dođu na ovu važnu utakmicu i da im svojim bodrenjem pomognu da uspiju i zacementiraju čelnu poziciju na ljestvici!