Sport 16.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

CENTROMETAL - RIJEKA 3:0
(25:22, 25:21, 27:25)
Nedelišće. Dvora Aton. Gledatelja: 200. Suci: Raca i Zidanić (oboje Zagreb).
Centrometal: Puđa, Kovač, Makarov, Vabec, Palinkaš, Gotal, Vuk, Petran, T. Posavec, Todorović, David, Harambašić. Trener: Kole Mihajlov
Pred velikim brojem svojih bučnih gledatelja domaći su odbojkaši stigli do treće pobjede u nastavku prvenstva. U 13. prvenstvenom kolu u dvorani Aton „stradala“ je Rijeke-sastav koji je nezasluženo(uz veliku pomoć pristranih sudaca) slavio u prvom dijelu natjecanja. Krenuli su „Centrometalovci“ odlučno u utakmicu. Na početku je bilo 6:3, a sredinom seta prednost je narasla na visokih 13:8. Ton igri domaćina davao je preporođeni Spasoje Todorović, koji je igrao sjajno. Slijedi razdoblje lošije igre na prijemu servisa, što Riječani koriste i preko svog najboljeg pojedinca Pečenkovića stižu do 2 razlike(17:19). Domaći vraćaju servis preko Todorovića, te preokreću rezultat na svoj mlin(22:20). Slijedi as servis Vabeca za 23:20 i tu su gosti slomljeni. Smanjenje rezultata donosi Pečenković, servis vraća kapetan Tomica Posavec, a točku na „i“ stavlja nezaustavljivi Spasoje Todorović za 1:0. U drugom Riječani kreću s 0:3, ali domaći preko Todorovića, Palinkaša i Tomice Posavca preokreću na 8:5. Gosti poravnavaju na 10:10, a potom domaći odličnim servisima i proigravanjima na mreži tehničara Gotala odlaze na 14:11. U završnici seta proradio je Ivan Kovač i domaći odlaze na 20:16. As servisom Todorovića već je 5 razlike(21:16) i tu je pitanje pobjednika seta bilo riješeno. Završnicu seta domaći su odradili rutinski i na semaforu stoji 2:0. U 3. setu svi su očekivali lak zadatak za domaće, ali bilo je vrlo teško. Krenuli su domaći sa 6:3, ali su gosti preokrenuli na 7:8. Kod drugog tehničkog odmora bilo je 14:16 za Riječane, koji su prednost podebljali na 17:20. Domaći su silnom borbenošću svih igrača poravnali na 20:20, ali gosti odlaze na 21:23. Todorović vraća servis, Tomica Posavec donosi poravnanje, a odmah potom sjajni Todorović blokira na mreži Pečenkovića za prvu meč loptu(24:23). Gosti poravnavaju, Kovač smiruje na mreži Pečenkovića, a pobjedu servisom donosi kapetan Tomica Posavec za veliko slavlje domaćina. Gledatelji su ogromnim pljeskom nagradili domaće na odličnoj igri i novoj pobjedi. U ujednačenom domaćem sastavu briljirao je Spasoje Todorović, a sjajnu partiju pružio je Kristijan Gotal, koji je raznovrsnim proigravanjima na mreži izluđivao goste.
Ostali rezultati 13. kola: Zagreb-Opatija 3:0, Karlovac-Sisak 0:3, Mursa-Šibenik 3:0, Varaždin-Daruvar 1:3.

10. Opatija 13 0 13 5:39 0
• U 14. kolu Centrometal gostuje u Šibeniku.
II. HRVATSKA LIGA-CENTAR (M)
Pobjeda Totovca
TOTOVEC - BAROK 3:1
(26:28, 25:4, 25:0, 25:0)
Totovec: Rešetar, Novak, Kovačić, Trstenjak, Krklec, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar, J. Kozar, S. Kozar
U „dravskom“ derbiju domaći su došli do novih bodova na pomalo neuobičajeni način. Naime, gosti iz Varaždina dobili su na razliku 1.set, a u drugom im se je kod rezultata 5:4 za domaćine teže ozlijedio jedan igrač, kojeg su odmah odvezli u bolnicu. Budući da na terenu nije ostao dovoljan broj igrača za nastavak susreta suci su obavili svoje formalnosti i Totovec je dobio susret s konačnih 3:1 bez nastavka.
Ostali rezultati 15. kola: Glina- Medicinar 0:3, 4 Rijeke - Ogulin 3:0, Poljoopskrba - Croatia 0:3, Petrinja - Čazma 1:3.

( 23:25, 23:25, 21:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Petran, Goščiej, Toplek, Prprović, Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Jelinek
Maksimalna pobjeda pribislavečkog sastava u Zagrebu, koja je izborena teže od očekivanog.
Razlog tome svakako leži u činjenici da su Kaštelanke nastupile bez poslovno odsutne tehničarke Ines Sabol, a prva tehničarka Ines Vincek stisnula je zube i iako bolesna odigrala čitav susret za svoj sastav. Novom pobjedom Kaštelanke i dalje na ljestvici u stopu prate vodeći Plavi Zmaj, dok je zagrebački Olimpik(porazom od Don Bosca) izgubio šansu za konačan naslov.
Ostali rezultati 17. kola: Don Bosco - Olimpik 3:0, V. Gorica - Karlovac 0:3, Sisak - Plavi Zmaj 0:3, Azena II - Nebo 3:0, Vrbovec - Bjelovar 1:3, Multibibus - Orao odgođeno.

14. Orao 16 0 16 4:45 0
• U 18. kolu (ETŠ, subota, 19.2., 17 h) Kaštelanke dočekuju Sisak.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Plavi skinuli vodećeg
Derbi susret 13. kola igran je u Murskom Središću, gdje su domaći Plavi, u ljepotici kola, svladali do sada vodeći Centrometal II. Do četvrte uzastopne pobjede u nastavku prvenstva stiglo je Nedelišće na gostovanju u Jalkovcu, a na čelo ljestvice izbile su Toplice pobjedom nad Totovcem II. U podravskom derbiji Poljanec se osladio pobjedom u Koprivnici, dok je Mladost iz Vularije upisalo pobjedu bez borbe s odustalim Jalkovcem.

VARAŽDIN II - NEDELIŠĆE 0:3
(23:25, 14:25, 19:25)
Nedelišće: D. Novak, Prevalšek, Treska, Kolarek, Z. Kirić,David, J. Kirić, Horvat, Petran
Četvrta uzastopna pobjeda nedelišćanskih odbojkaša, kojom su se umiješali u borbu za sam vrh ljestvice. Mladi Varaždinci opasnije su prijetili tek u završnici 1. seta, kada su izborili i jedino rezultatsko poravnanje(23:23). U naredna 2 seta iskusan gostujući sastav pokazao je svoju kvalitetu i na krilima Josipa Treska, te Davora Prevalšeka(uz veliki doprinos i ostalih igrača iz zapisnika) došao do novih bodova.
PLAVI - CM II 3:2
(17:25, 24:26, 21:25, 22:25, 11:15)
Plavi: Mavrič, Bilas, Turk, G. Novak, Somi, L. Hranilović, M. Hranilović, Škvorc, Časar
Centrometal II: M. David, V. David, Kopačević, H. Novak, I.Novak, K. Novak, Vuk
Sjajnu utakmicu odigrali su domaćini i gosti u dvorani u Murskom Središću. Derbi kola bolje su otvorili odbojkaši Centrometala II, koji su nakon 2 seta imali kapitalnih 0:2. Krenuli su gosti sa 6:10 u trećem i tu stali. Plavi su se razigrali i u naredna 2 seta odigrali znatno bolje, što je rezultiralo poravnanjem rezultata. U petom su domaći krenuli čvršće, izborili startnu prednost, koju nisu ispuštali do kraja seta. Zaslužena pobjeda domaćih odbojkaša, nad vrlo dobrim gostima. Domaćinu 2, gostima 1 bod. U ujednačenom domaćem sastavu istakao se Krešo Turk.
TOPLICE - TOTOVEC II 3:0
(25:20, 25:22, 25:16)
Totovec II: B. Kovačić, Đurđek, Horvat, Mozeš, Kregar, Topličanec, S. Trstenjak, Novak
Pobjedom na domaćem parketu nad Totovcem II domaćini su preuzeli vrh ljestvice. Gosti su vrlo dobro parirali favoriziranim domaćinima u prva dva seta, dok im je u trećem ponestalo snage, pa bodovi zasluženo ostaju domaćinu.
Ostali rezultati 13. kola: Jalkovec - Mladost 0:3 bb, Koprivnica - Poljanec 1:3.
10. Jalkovec 13 0 13 2:39 0
• Parovi 14. kola (19./20.2.): Nedelišće - Plavi, Mladost - Koprivnica, Totovec II - Jalkovec, Centrometal II - Toplice, Poljanec - Varaždin II.
Rajko Kolarek

Krenula škola odbojke

Uz muški sastav, koji se godinama uspješno natječe u Prvoj ligi odbojke na pijesku, te rekreativni sastav, u klubu su odlučili krenuti i s podmlatkom. Treneri kluba: Ivan Vabec, Momir Prprović te Rajko Kolarek zasukali su rukave i krenuli sa školom odbojke. S radom se krenulo koncem rujna prošle godine i može se s ponosom istaknuti da je to bio pun pogodak. Trenutno u klubu trenira tridesetak djevojčica (na fotografiji) starosne dobi od 12-16 godina, a radi se studiozno dva puta tjedno u dvoranama VUŠ-a (srijedom) te ETŠ-a (subotom). Za sada se prvenstveno radi na tehničkim elementima odbojkaške igre, a velika je želja svih u klubu da se djevojke od jeseni uključe u liga natjecanje.