Sport 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

CENTROMETAL - SISAK 3:0
(25:18, 25:17, 26:24)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Vurušić i Žužul (Varaždin)
Centrometal: Kovač, Čičković, Kurteš, Posavec, Gotal, Vincek, Vabec, K. Novak, Petran, Puđa, Marciuš. Trener: Jadranko Kirić
Rutinskom igrom domaći su ostvarili važnu pobjedu nad Siščanima i time još više učvrstili 4. poziciju na ljestvici. Krenuli su domaći preležerno u susret pa su mladi Siščani, predvođeni rutinerom Tepavcem, ostvarili 3 razlike (10:13). Domaći su se na vrijeme uozbiljili, poravnali na 17:17, a potom serijom od 8:1 ipak uvjerljivo dobili startni set. Odlično je u završnici povukao Ivan Kovač, a točku na „i“ as servisom stavio je njegov imenjak Kurteš. I u drugom setu domaći su krenuli blijedo, pa su gosti poveli s 1:5 i tu prednost držali sve do 9:10. Servisima Kurteša i prolascima na mreži Tomice Posavca i Dražena Vinceka domaći bježe na 20:15, a pri 22:17 trener Kirić mijenja kapetana Tomicu Posavca i daje priliku Miroslavu Vabecu. I baš je Vabec s 2 uzastopna poena (napad, pa blok) donio svom sastavu set loptu. Posljednji poen(baš kao i u 1. setu) djelo je Kurteša-novi as servis. U trećem poravnato do 7:7, a potom se domaćin razmahao. Prednost je rasla do velikih 18:11, pa je u tim trenucima domaći trener dao minutažu svom drugom tehničaru Karlu Novaku. Sve je u tom setu funkcioniralo savršeno, a posebno je dobro odigrao Miro Vabec, koji je bio naprosto nezaustavljiv. I, umjesto da slome Siščane domaći se neshvatljivo opuštaju i stižu na 21:20. U završnicu Centrometal ulazi s 3 meč lopte (24:21), ali gosti sve spašavaju i poravnavaju na 24:24. Posljednja 2 poena djelo su sjajnog Vabeca, što je domaćinu zasluženo donijelo važne bodove.
Ostali rezultati 15. kola: Mursa - Mladost (Zg) 3:2, Rovinj - Mladost (KL) 0:3.
1. Mlad./KL 15 14 1 43:13 39
2. Mlad./Zg 15 9 6 34:24 29
3. Rovinj 15 9 6 31:21 28
4. Centrom. 15 6 9 28:32 20
5. Mursa 15 6 9 24:35 17
6. Sisak 15 1 14 9:44 2
• U 16. kolu Centrometal putuje u Rovinj.
R. Kolarek

II. HRVATSKA LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke razočarale
BJELOVAR - KAŠTEL 3:0
(25:12, 25:23, 25:16)
Kaštel: Šestan, M. Ivačić, D. Ivačić, Obadić, Prprović, Herman, Varga, Knezić, Toplek, Breban, Vnuk, Sabol. Trener: Marko Obadić
Trebao je to biti derbi kola, ali od derbija ni „d“. Odbojkašice iz Pribislavca igrale su u Bjelovaru ispod svake kritike i poraz je bio neizbježan. Jedina svjetla točka u redovima Kaštelanki bila je najmlađa Dina Sabol, koja je na poziciji libera odigrala vrlo zapaženo. Ostale su odigrale vrlo blijedo i valjale bi se zamisliti na svojoj igri!
ČAKOVEC - AZENA 0:3
(9:25, 20:25, 14:25)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Remenar, Stanković, Petak, Apostolovski, Marciuš, A. Novak, S. Novak. Trener: Ivan Vabec
Odbojkašice iz Velike Gorice bile su previsoka prepreka za Čakovčanke i sve su riješile u 3 seta. U prvom su gošće bile superiorne i lako ga dobile. Domaće su proigrale u drugom i do sredine seta imale rezultatsku prednost (11:6), ali nisu izdržale mada su na kraju osvojile velik broj poena. U trećem su se gošće brzo odlijepile, dobile set i očekivane bodove.
Preostali rezultat 12. kola: V. Gorica - Vrbovec 3:0, pauzirao je Varaždin.
7. Čakovec 11 0 11 2:33 0
• U 13. kolu Čakovčanke na svom parketu (ETŠ, subota, 8.2.) ugošćuju drugoplasirani Bjelovar, a Kaštelanke odlaze u goste Vrbovcu.

II. HRVATSKA LIGA-CENTAR (M)
Poraz Nedelišća
ČAZMA - NEDELIŠĆE 3:0
(25:20, 25:14, 28:26)
Nedelišće: Kocijan, I. Novak, Košir, David, Juras, Kopačević, Vuk. Trener: Aleksandar Kovačić
Unatoč vrlo dobrom nastupu kod favorizirane Čazme odbojkaši Nedelišća zabilježili su novi poraz, mada su prema viđenom mogli bolje proći. Odlično su krenuli u susret i u 1. setu imali 3 razlike (17:20). I baš u tim trenucima ozlijedio se njihov najbolji igrač Marko David (ligamenti) pa je u vatru morao mladi Antonio Juras. Domaći su relativno lako preokrenuli set u svoju korist, a potom uvjerljivo dobili i drugi za velikih 2:0. Pokušali su mladići Ace Kovačića u trećem, držali rezultatsku neizvjesnost do same završnice u kojoj su spretniji bili domaći i na kraju zasluženo slavili.
4 RIJEKE - TOTOVEC 3:2
(25:20, 23:25, 22:25, 25:23, 15:11)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, D. Novak, D. Topličanec, M. Topličanec, Horvat, Trstenjak
U krajnje neizvjesnom susretu slavili su domaćini, mada su isto tako mogli i gosti. Domaćin je bolje krenuo i dobio startni set. U iduća 2 slavio je „Tottenham“ i poveo s 2:1. Domaći su dobili četvrti na razliku, pa je pobjednik odlučen u petom. Domaćini su bili prisebniji kod ključnih poena i na kraju zasluženo slavili.
Ostali rezultati 11. kola: Petrinja - Quirin 2:3, Gorica - Medicinar 3:1, Nepomuk - Daruvar odgođeno.
10. Nedelišće 10 2 8 12:26 6
• U 12. kolu Totovec ugošćuje sastav Nepomuka iz Stupnika, a Nedelišće Petrinju.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Pobjeda Štrigove
VARAŽDIN III - ŠTRIGOVA 0:3
(17:25, 18:25, 10:25)
Štrigova: Pufek, Stanković, Posedi, Heric, Horvat, Krumpič, Vinković, Zamuda. Trener: Jurica Novak
Lako, brzo i uvjerljivo odbojkašice iz Štrigove došle su do bodova u Varaždinu. U prva 2 seta domaće su još kako-tako parirale tehnički superiornijim gošćama i stigle do solidnog broja poena. U trećem su odbojkašice Štrigove odigrale u visokom ritmu, uvjerljivo dobile set i zadržale bodovni priključak s vodećim Varaždinom II. Kod pobjednica sjajno su odigrale Petra Posedi i Jasmina Horvat.

ČAKOVEC II - IVANEC 2:3
(25:18, 25:27, 25:18, 21:25, 12:15)
Čakovec II: L. Bulović, Benko, I. Novak, Horvat, Zadravec, K. Novak, Poljaković, Murk. Trener: Rajko Kolarek
U vrlo napetom i neizvjesnom susretu, koji je trajao više od 120 minuta, na kraju su slavile sretnije gošće. Domaće su odlično krenule i dobile startni set, imale u drugom 19:13 i pri 24:21 čak 3 set lopte, ali su set na razliku dobile gošće. Treći zasluženo osvajaju domaće i ponovo vode. U neizvjesnosti četvrtog prisebnije su gošće i sve je na početku. U ruletu petog pri promjeni strana vode domaće (8:6), ali su Ivančanke manje griješile u nastavku i na kraju zasluženo slavile.
Ostali rezultat 10. kola: Cestica - Varaždin II 0:3, pauzirala je Vinica.
8. Varaž. III 9 0 9 2:27 0
• U 11. kolu Čakovec II ugošćuje Vinicu, a Štrigovi u goste stiže Cestica. (Rajko Kolarek)