Sport 07.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:50.

CENTROMETAL - SISAK 3:0
(25:22, 25:19, 25:18)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Bingula i Perić (Zagreb).
Centrometal: Kovač, Čičković, Gotal, Vincek, Posavec, Kurteš, Vabec, Petran, I. Novak, Kocijan, David, K. Novak. Trener: J. Kirić, pom. Trener: A. Kovačić
Važna pobjeda domaćih do koje su stigli rutinskom igrom. Sam susret nije najbolje krenuo po domaćina. Krenuli su Siščani bolje u susret, imali 4:8 i 7:12, ali su potom Centrometalovci na servis Ivana Kovača stigli do poravnanja (12:12). Kod drugog tehničkog odmora gosti minimalno vode (15:16), a novo poravnanje donosi Kurteš (16:16). Siščani drže prednost sve do 20:21, a potom domaći kreću silovito. Prvo poravnavaju, a potom neuhvatljivim servisima kapetana Tomice Posavca zasluženo dobijaju startni set. U drugom su se domaćini uozbiljili, krenuli su silovito i pri 2. tehničkom odmoru ostvarili 7 razlike (16:9). Pri vodstvu domaćina od 23:18 trener Kirić ubacuje u vatru mladog i perspektivnog Karla Kocijana, koji ukazano povjerenje vraća na pravi način i s 2 uzastopna prolaza na mreži donosi svom sastavu i drugi set. Pribojavali smo se opuštanja u trećem, bilo je manjih poteškoća do 12:13 za goste, ali potom kreće nalet domaćih odbojkaša. Pri drugom tehničkom već je 16:13, potom i 22:15, pa trener Kirić u finišu daje priliku Kocijanu i srednjaku Ivanu Novaku. Set je brzo apsolviran za zasluženih i uvjerljivih 3:0. Ovom pobjedom Centrometal je zadržao visoko 3. mjesto na ligaškoj ljestvici i bodovno se poravnao s trećeplasiranim Rovinjom. U domaćim redovima sjajno je odigrao kapetan Tomica Posavec.
Ostali rezultati 5. kola: Rovinj - Mladost (KL) 0:3, Mursa - Mladost (ZG) 0:3.
1. Mlad./KL 5 5 0 15:3 15
2. Rovinj 5 3 2 10:6 9
3. Centrom. 5 3 2 11:9 9
4. Mlad./Zg 5 2 3 9:10 7
5. Mursa 5 1 4 6:14 3
6. Sisak 5 1 4 5:14 2
• U 6. kolu Centrometal gostuje u Rovinju.

NAKON TJEDNA ODMORA...
Startaju drugoligaši
Zbog blagdana Svih svetih drugoligaši i drugoligašice odgodili su svoje susrete, pa će se oni odigrati ove subote, odnosno nedjelje (9./10.11.). Odbojkaši Nedelišća prvu će pobjedu u ovom prvenstvu tražiti na domaćem parketu (Aton, nedjelja, 19 h) protiv karlovačke 4 Rijeke, a odbojkaši Totovca na gostovanju u Daruvaru. Odbojkašice Čakovca u sklopu 4. kola drugoligašica na svom parketu (ETŠ, nedjelja, 15.45 h) ugošćuju Varaždin, a drugoplasirane Kaštelanke (u derbiju kola) gostuju kod vodeće Velike Gorice. (Rajko Kolarek)