Sport 14.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

CENTROMETAL - SISAK 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Milinović i Raca (Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, Kovač, David, Makarov, Vabec, Petran, T. Posavec, M. Posavec, Todorović, Puđa, Harambašić. Trener: Kole Mihajlov
U 1. kolu odbojkaške Super lige odbojkaši Centrometala (pod vodstvom novog trenera Kole Mihajlova) ugostili su, za njih tradicionalno neugodne, sisačke odbojkaše. Solidan broj posjetitelja došao je pogledati ovaj susret i na kraju su svi zadovoljno napustili dvoranu Atona. Krenuli su domaći žustro i već u startu imali 10:4. Organizator igre domaćina Makarov kombinatornom je igrom koristio na mreži sve svoje odbojkaše, sjajno je radio blok (Marin Posavec), pa je na semaforu već 19:10. Nakon 21:14 izgledalo je da su gosti slomljeni. Međutim, domaći malo popuštaju i Siščani stižu na 23:20. Na scenu stupa Tomica Posavec, koji prolazi na mreži i neobranjivim servisom donosi svom sastavu 1. set. U 2. setu gosti su zaigrali znatno čvršće i sve do 12:13 držali 1-2 razlike. Poravnanje donosi Miroslav Vabec, a potom domaći as servisima Marina Posavca i Makarova, te prolazom na mreži Kovača stižu do prednosti od 16:14. Gosti poravnavaju na 17:17, ali su domaći ponovo u svom ritmu. Sijevaju smečevi Todorovića, Vabeca i fantastičnog Tomice Posavca, koji set završava ubojitim as servisom. Semafor pokazuje 2:0 za domaće. Treći set bolje otvaraju Siščani, koji uglavnom vode sve do 14:15. Centrometal poravnava preko Todorovića, a potom novim blokom sjajno raspoloženog Marina Posavca prelaze u vodstvo (16:15). Gosti nakon toga još dva puta poravnavaju, a potom kreće novi nalet domaćina. Makarov ponovo izluđuje sisački blok lucidnim proigravanjima na mreži. Prolaze Vabec, Tomica Posavec i Vabec. Semafor pokazuje 23:20. Gosti vraćaju servis, a potom domaći s dva prolaza Spasoja Todorovića stižu i do 3. seta te startne pobjede.
Ostali rezultati 1. kola: Daruvar - Šibenik 3:0, Zagreb - Karlovac 0:3, Varaždin - Mursa 0:3, Rijeka - Opatija 3:0.
10. Opatija 1 0 1 0:3 0
• U 2. kolu odbojkaši Centrometala gostuju kod novog ligaša Opatije. (R. Kolarek)

Nova pobjeda Kaštelanki

KAŠTEL - NEBO 3:0
(25:15, 25:12, 29:27)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Sabol, Novak, Goščiej, Toplek, Herman, D. Ivačić. Trener: Kole Mihajlov
Nova pobjeda odbojkašica iz Pribislavca. Novajlija u ligi (zaprešićko Nebo) nije bio dorastao suparnik Kaštelankama, koje su prva dva seta odradile vrlo dobro. Nevjerojatan pad u igri kod domaćih zbio se u 3. setu. Očekivale su domaće da će gošće samo tako pasti i počele igrati vrlo opušteno, što im se u konačnici moglo obiti o glavu. Imale su Zaprešićanke 24:25 i 26:27, ali su domaće ipak na rutinu osvojile set i nove bodove. Zaslužena pobjeda Kaštelanki, ali i pouka za ubuduće da valja čitav susret odigrati maksimalno, jer jači će sastavi opuštanje znati i te kako naplatiti! Kod Kaštelanki odličan nastup Mateje Ivačić.
Ostali rezultati 2. kola: Olimpik - Vrbovec 3:1, Bjelovar - V. Gorica 3:0, Orao - Sisak 0:3, Karlovac - Zagreb II 3:0, Plavi Zmaj - Azena II 3:0, Don Bosco - Multibibus (13.10.)

14. Azena 2 0 2 0:6 -1
• U 3. kolu Kaštel gostuje u Velikoj Gorici, kod Azene II.

2.A MEĐUŽUPANIJSKA LIGA -
- CENTAR (M)
Totovec prizemljio Goricu
GORICA - TOTOVEC 0:3
(22:25, 18:25, 18:25)
Totovec: J. Kozar, S. Kozar, Krklec, J. Pergar, D. Pergar, J. Trstenjak, Sušec, Kovačić, Trstenjak
Odličnom igrom svih igrača iz zapisnika odbojkaši iz Totovca zabilježili su i drugi maksimalan prvenstveni uspjeh, čime su preuzeli vrh ljestvice. Velikogoričani su ozbiljniji otpor pružili tek u 1. setu, a u sljedeća dva totalna dominacija lidera prvenstva i 3 nova boda sele u Totovec. U ujednačenom domaćem sastavu istakli su se Stjepan Kozar i Aleksandar Kovačić.
Ostali rezultati 2. kola: Medicinar - Petrinja 3:1, Čazma - Poljoopskrba 3:1, Ogulin - Croatia 1:3, Barok - 4 Rijeke odgođeno, slobodna je bila Glina.
10. Poljoops. 2 0 2 1:6 -1
• U 3. kolu (VUŠ, subota, 16.10., 19 sati) odbojkaši Totovca ugošćuju zagrebački Medicinar.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Derbi mladostašima
MLADOST - NEDELIŠĆE 3:2
(25:20, 29:31, 25:18, 19:25, 15:11)
Mladost: Jurinić, Juras, Železnjak, Jambrošić, Pintarić, M. Horvat, A. Horvat, K. Horvat, Skupnjak
Nedelišće: Novak, Treska, Kolarek, Petran, Z. Kirić, David, J. Kirić, S. Horvat
Derbi 1. kola trećeligaša zasluženo je pripao sastavu iz Vularije. Domaći su dobili prvi i treći set, gosti drugi i četvrti, a u odlučujućem, petom, Mladostaši su na krilima Josipa Jurinića i Alena Horvata stigli do startna 2 boda, dok je Nedelišću pripao bod.

JALKOVEC - CM II 0:3
(13:25, 13:25, 12:25)
Centrometal II: David, Kopačević, I. Novak, Vuk, Marciuš, Kocijan
Iznenađenje kola priredili su mladići Jadranka Kirića. Na gostovanju u Jalkovcu mladi Centrometalovci igrom su potpuno nadigrali favorizirani domaći sastav i za svega 60 minuta čiste igre otišli kući pjevajući.

POLJANEC - TOTOVEC II 1:3
(22:25, 25:21, 24:26, 14:25)
Totovec II: B. Kovačić, Mojzeš, Kozjak, S. Trstenjak, Novak, Lešnjak
U malom derbiju kola u četiri su odigrana seta zasluženo slavili odbojkaši Totovca II. Gosti su dobili 1. set, domaći uzvratili u drugom. Susret je odlučen u 3. setu, koji su na razliku dobili odbojkaši iz Totovca. U četvrtom setu gosti su bili potpuno dominantni.
Ostali susreti: Koprivnica - Toplice 3:1, Varaždin II - Plavi odgođeno.
• U 2. kolu (16./17. listopada) igraju: Totovec II - Plavi, Toplice - Varaždin II, Centrometal II - Koprivnica, Nedelišće - Jalkovec, Poljanec - Mladost.