Sport 29.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

CENTROMETAL - MLADOST (Zg) 3:2
(19:25, 18:25, 25:21, 25:21, 15:12)
Nedelišće - Dvorana OŠ. Gledatelja: 100. Suci: Vurušić i Žužul (Varaždin).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Gotal, Vincek, Petran, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Križanović. Trener: Jadranko Kirić
Sjajnom igrom u posljednja 3 seta domaći su stigli i do treće uzastopne pobjede u novom prvenstvu, izborene u trileru 5. seta. Početak susreta pripao je višestrukim državnim prvacima iz Zagreba. Razornim servisima gosti su slomili prijem domaćih odbojkaša i odličnim blokovima zaustavljali napade Centrometalovaca, što im je u konačnici zasluženo donijelo startni set. U tom prvom setu tek su Ivan Kurteš i Marijan Palinkaš bili na visini zadatka. U drugom slična priča. Mladostaši razigrani, domaći bez odgovora. Krajem seta trener Kirić ubacuje u igru oporavljenog Ivana Kovača i iskusnog Makarova, ali set se više nije mogao izvući. Na semaforu stoji 0:2 za razigrane goste. U trećem setu od starta kreću Makarov i Kovač, uz Križanovića, Kurteša, Palinkaša i Tomice Posavca. Igra domaćih se diže, Kurteš i dalje igra nezadrživo, a odlično ga prate Palinkaš i Tomica Posavec. Nakon bloka Posavca i prolaza Kovača Centrometalovci bježe na 10:6. Gosti iz metropole se ne predaju i pri drugom tehničkom odmoru već vode (16:17). Poravnanje donosi raspoloženi Kurteš, koji u završnici seta lomi Mladostaše, a nakon servisa sjajnog Makarova blokom donosi svom sastavu set i povratak u meč. Start četvrtog pripada Centrometalu (3:0) i tu prednost domaći održavaju do drugog tehničkog odmora (16:12). Stigli su gosti krajem seta na minus 2, ali to je bilo sve. Set loptu domaćinu donosi kapetan Tomo Posavec, a točku na „i“ stavlja neuhvatljivom bombom fenomenalni Ivan Kurteš. Dvorana je proključala. Ori se „Črečan-Črečan“ uoči seta odluke. Kreću gosti s 0:1, ali potom razigrani domaćini preko Kurteša, Križanovića i sjajnog Makarova odlaze na 5:2. Mladostaši vraćaju servis i preko Darka Nojića preokreću na 5:7. Domaći smanjuju i s 3 uzastopna servis projektila ubojitog Ivana Kurteša bježe na 9:7. Uporni Zagrepčani poravnavaju na 11:11,ali prednost Centrometalu ponovo donosi Kurteš. Palinkaš blokom donosi Centrometalu ključnu prednost (13:11), a prvu set loptu Kurteš. Točku na „i“ blokom stavlja pouzdani Ivan Kovač za veliko veselje domaćih i navijački raspoloženih gledatelja. Treća uzastopna pobjeda u čijim su redovima svi odigrali korektno, ali valja izdvojiti fenomenalnog Ivana Kurteša, Tomicu Posavca, Marijana Palinkaša, te igrača koji je donio preokret - Alekseja Makarova. Bila je to prva pobjeda Centrometala nad Zagrepčanima otkako su prvoligaši!
Ostali rezultati 4. kola: Mursa - Sisak 3:1, Rijeka - Vukovar 0:3, Rovinj pauzirao.
7. Rijeka 3 0 3 3:9 1
• U 5. kolu (subota, 3.11.) Centrometal gostuje u Rovinju. (R. Kolarek)

2. A LIGA - CENTAR (M)
Nova trica Totovca
PETRINJA - TOTOVEC 0:3
(18:25, 13:25, 12:25)
Totovec: Rešetar, Kovačić, Krklec, Horvat, Trstenjak, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar
Popularni „Tottenham“ stigao je i do treće uzastopne pobjede, te je nakon 3 odigrana kola uz Varaždin i Medicinar jedini sastav s maksimalnim bodovnim učinkom. U sva tri seta sastav iz Totovca pokazao je svoju kvalitetu i za svega 50 minuta čiste igre potopio domaćina. U sastavu iz Totovca najbolji Aleksandar Kovačić, te libero Mario Horvat.
NEDELIŠĆE - MEDICINAR 1:3
(8:25, 25:23, 19:25, 19:25)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kopačević, Marcijuš, Kocijan, V. David, Vuk. Trener: Josip Treska
Unatoč trećem uzastopnom porazu mladi Nedelišćani pružili su dostojan otpor jednom od favorita za konačni naslov - zagrebačkom Medicinaru. Prvi set domaći su odigrali u grču, što su iskusni gosti znali naplatiti. U drugom sjajno izdanje Nedelišća, što je na koncu rezultiralo zasluženim dobitkom seta. U trećem te četvrtom setu domaćini su pružili jak otpor Medicinarima, koji su na koncu ipak očekivano slavili. Kod domaćih odličan nastup Ivana Novaka u napadu i bloku, te uvijek pouzdanog Denija Vuka.
Ostali rezultati 3. kola: Toplice - Croatia 1:3, Nepomuk - 4 Rijeke 0:3, Quirin - Varaždin 0:3, Gorica - Čazma 3:2.
12. Nepomuk 3 0 3 0:9 0
• U 4. kolu Nedelišće odlazi na gostovanje favoriziranom Varaždinu, a odbojkaši Totovca na svom parketu (VUŠ, subota, 3.11., 17 h) dočekuju vrlo dobar sastav Gorice.

2. A LIGA - CENTAR (Ž)
Druga pobjeda Kaštelanki
IVANIĆ GRAD-KAŠTEL 1:3
(11:25, 14:25, 25:17, 19:25)
Kaštel: Šestan, Novak, vincek, Toplek, Prprović, Herman, Knezić, Breban. Trener: Marko Obadić
U zaostalom susretu 2. kola odbojkašice iz Pribislavca polučile su novi uspjeh i tako ostale na maksimalnom bodovnom učinku. Prva dva seta Kaštelanke su odradile autoritativno za kapitalnih 0:2. Loša igra u trećem stajala ih je seta, ali su u četvrtom ponovo bile superiorne i stigle do vrijednih bodova. U redovima Kaštelanki odlično je odigrala Petra Prprović.
• U 3. kolu djevojke iz Pribislavca su pauzirale, a u 4. kolu u subotu, u dvoranu OŠ Belica (19.30 h) stiže prvoplasirani Vrbovec. Biti će to pravi derbi kola. Na tablici vodi Vrbovec s 9 bodova, ispred Kaštela i Bjelovara sa po 6 osvojenih bodova.

2. B LIGA - SJEVER (Ž)
Derbi kola Kaštelu II
KAŠTEL II - KOP ČAKOVEC II 3:0
(25:15, 25:15, 25:14)
Kaštel II: Florjanić, Sabol, Beč, Kuhanec, Fučec, Varga, Mađarić, Rešetar, Kamenić, Lu. Košak, Lo. Košak, Vnuk. Trener: Marko Obadić
KOP Čak. II: Horvat, Turopoljac, L. Kraljić, Poljaković, Remenar, Trstenjak, Marciuš, Sinanović, Benko. Trener: Rajko Kolarek
Derbi 3. kola zasluženo je pripao domaćim odbojkašicama, koje su pobjedom izbile na čelo ljestvice. Čakovčanke su se odlično držale do sredina svih setova, a nakon toga su posustajale što su Kaštelanke znale naplatiti. U redovima pobjednica odlično je odigrala Inka Varga.
IVANEC - KOP ČAKOVEC I 0:3
(23:25, 8:25, 15:25)
KOP Čak. I: Ciglar, Baksa, Ivanuša, A. Kraljić, Hajdinjak, Apostolovski, Petak, I. Novak. Trener: Ivan Vabec
Druga uzastopna maksimalna pobjeda KOP-ovki, ovog puta na gostovanju u Ivancu. Prvi set Čakovčanke su dobile tek na razliku zbog preležernog ulaska u mač. U iduća dva seta znatno bolja igra, što je u konačnici rezultiralo glatkim dobitkom setova i osvajanjem novih bodova. U redovima pobjednica najbolja Vanna Apostolovski, borbenošću se istakla Manuela Ivanuša, a i ostale igračice odigrale su vrlo dobro.
ŠTRIGOVA - VINICA 3:0
(25:9, 25:12, 25:10)
Štrigova: Pufek, Stanković, Golenko, Heric, Posedi, Gložinić, Horvat, Krumpić, Ranteš, Vršić, Kovačić. Trener: Mladen Pufek
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda domaćih odbojkašica nad gošćama iz Vinice. U sva 3 seta Štrigovčanke su bile uvjerljive, a priliku da zaigraju dobile su i najmlađe-Ranteš, Vršić i Kovačić.
Preostali rezultat: Varaždin II - Toplice 1:3.
1. Kaštel II 3 3 0 9:2 8
2. KOP Čk I 2 2 0 6:0 6
3. KOP Čk II 3 2 1 6:3 6
4. Štrigova 3 2 1 7:4 6
5. Varaždin II 3 1 2 6:7 4
6. Toplice 2 1 1 4:4 3
7. Ivanec 3 1 2 3:6 3