Sport 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

CENTROMETAL - VUKOVAR 1:3
(25:20, 18:25, 24:26, 23:25)
Nedelišće - Dvorana SGC Aton. Gledatelja: 100. Suci: Žužul i Vurušić (Varaždin).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Vincek, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Križanović, Kocijan, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Trebao je to biti lagan posao za odbojkaše iz Črečana budući je u Nedelišće stigao fenjeraš Vukovar, sastav koji je u ovom dijelu natjecanja osvojio mršava 2 boda. Kretanje rezultata u startnom setu nije dalo naslutiti brodolom domaćih odbojkaša, jer je set dobiven na rutinu. No već u nastavku druga priča. Gosti su se razgoropadili, domaći igrali ispod svake kritike, što je u konačnici rezultiralo lakim dobitkom seta borbenih Vukovaraca. Sredinom navedenog seta trener Kirić ubacio je u igru iskusnog Makarova(umjesto Gotala), ali ni to nije donijelo rezultat.U trećem su ponovno gosti čvršći, domaći s bezbroj grešaka. Vukovar pri rezultatu 22:24 stiže do dvije uzastopne set lopte, domaći obje spašavaju, ali naredna 2 poena osvajaju gosti za nevjerojatnih 1:2 u setovima. Krenuli su domaći nešto bolje u četvrtom, vodili sve do sredine istog, a potom griješe u serijama i gosti bježe na 16:21, a potom pri 20:24 stižu do 4 meč lopte. Prvu domaći spašavaju, a potom s 2 servisa Alekseja Makarova stižu na domak poravnanja (23:24). Slijedeći servis Makarova odlazi u mrežu, pa gosti zasluženo slave. I dok su porazi od Rijeke i Rovinja shvatljivi, onaj subotnji ne spada u takovu kategoriju, jer su prema kvaliteti igračkog kadra odbojkaši iz Črečana za klasu jači od Vukovaraca. Međutim, bez zalaganja i volje nema ni rezultata što je rezultiralo bolnim i neočekivanim subotnjim porazom, koji je Centrometal spustio na drugu poziciju na ljestvici. Razočaran igrom svojih odbojkaša s klupe Centrometala nakon susreta odstupio je trener Kirić, pa će momčad u posljednjem kolu skupine i u doigravanju voditi kapetan ekipe Tomica Posavec.
Preostali rezultat 11. kola: Rovinj - Rijeka 3:0.
1. Rovinj 11 8 3 25:14 22
2. Centrometal 11 7 4 26:16 22
3. Rijeka 11 5 6 21:21 16
4. Vukovar 11 2 9 7:28 5
• U posljednjem, 12. kolu Centrometal gostuje u Rijeci. (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (M)
Veliki bod Totovca
NEDELIŠĆE - QUIRIN 3:0
(25:22, 25:21, 25:23)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kopačević, Kocijan, Vuk, Marciuš, David, Košir. Trener: Josip Treska
Odličnom igrom u sva 3 seta mladi odbojkaši Nedelišća došli su do maksimalne pobjede nad vrlo dobrim Siščanima, čime su stekli realne izglede za osvajanje šeste pozicije na ljestvici. Odlično su domaći krenuli u prvom, držali 3-4 razlike i tu prednost sačuvali do kraja seta. U drugom još bolje izdanje domaćih i na semaforu je već 2:0. Najjači otpor Quirin je pružio u trećem i sve do 21:20 bio u egalu. U finišu Nedelišće ima 24:21, gosti smanjuju na 24:23. Ipak, točku na „i“ stavlja najbolji pojedinac susreta-Marko David za veliko veselje domaćih. Uz spomenutog Davida odlično su odigrali tehničar Karlo Novak, te Deni Vuk. Ostali vrlo solidni.
TOTOVEC - VARAŽDIN 2:3
(20:25, 25:19, 9:25, 25:23, 11:15)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, Krklec, Kovačić, Trstenjak, Horvat, Rešetar, Novak
U svom gotovo najjačem sastavu odbojkaši popularnog „Tottenhama“ propisno su namučili lidera prvenstva i bili vrlo blizu pobjedi. U prvom setu domaći su krenuli s 15:10 i sve do 17:19 bilo je neizvjesno. Završnica seta pripada Varaždincima za startnih 0:1. U drugom poravnato do 12:12, a potom domaći kreću u seriju i dobijaju set. Na semaforu stoji 1:1. U trećem Totovec posustaje i ostaje na brojci 9. Ipak, domaći se vraćaju u igru u četvrtom, koji osvajaju na razliku. U odlučujućem, 5.setu, velika borba, ali su Varaždinci koncentriraniji kod ključnih poena i na kraju zasluženo slave. Vodećem sastavu lige 2, a Totovcu 1 bod. U redovima Totovca najbolji Rešetar, Jurica Trstenjak, te libero Siniša Novak.
Ostali rezultati 19.kola: Medicinar - Croatia 3:0, Čazma - 4 Rijeke 3:0, Nepomuk - Petrinja 2:3.
11. Nepomuk 17 0 17 6:51 2
• U 20. kolu (23./24.3.) Nedelišće gostuje u Zagrebu, kod domaće Croatie, a odbojkaši Totovca putuju u Karlovac domaćem sastavu 4 Rijeke.

2. A LIGA-CENTAR(Ž)
Domaći poraz Kaštelanki
KAŠTEL - SISAK 1:3
(14:24, 18:24, 26:24, 24:26)
Kaštel: Šestan, Knezić, Herman, Prprović, Toplek, M. Ivačić, Breban, Železnjak, Varga, Novak,Horvar,Vnuk. Trener: Marko Obadić
Vrlo dobra utakmica u Belici. Gošće iz Siska lako su dobile startna 2 seta za kapitalnih 2:0. U neizvjesnom, trećem, Kaštelanke su se digle u igri i smanjile rezultat. Puno rezultatske neizvjesnosti bilo je u četvrtom, ali su kod ključnih poena spretnije bile Siščanke i na koncu zasluženo slavile.
Ostali rezultati 7. kola: Nebo - Velika Gorica 0:3, Karlovac - Vrbovec 0:3.
1. Vrbovec 7 6 1 19:6 17
2. Karlovac 7 4 3 14:10 13
3. Sisak 7 5 2 16:12 13
4. V. Gorica 7 3 5 14:13 11
5. Kaštel 6 2 4 8:15 5
6. Nebo 6 0 6 3:18 1
• U 8. kolu Kaštelanke gostuju u Zaprešiću, kod domaćeg Neba.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Derbi KOP Čakovcu I
KOP ČAKOVEC I - KOP ČAKOVEC II 3:0
(25:12, 25:11, 25:14)
KOP Čak I: Ciglar, Baksa, I. Novak, A. Novak, S. Novak, Petak, Apostolovski, A. Kraljić, Ivanuša, Hajdinjak. Trener: Ivan Vabec
KOP Čak. II: Horvat, L. Kraljić, Poljaković, Remenar, Trstenjak, Zadravec, K. Novak, Benko, Marciuš. Trener: Rajko Kolarek
U posljednjem kolu ligaškog dijela natjecanja slavile su zasluženo odbojkašice KOP-a Čakovec I i pobjedom trenutno izbile na čelnu poziciju na ljestvici. U redovima pobjednica najbolje Ivanuša, te Anđelina Kraljić, a kod KOP-a II libero Marta Marciuš.
Ostali rezultati 18. kola: Varaždin II - Ivanec 3:0, Cestica - Vinica 3:1. Toplice - Kaštel II odgođeno.
9. Vinica 16 0 16 3:48 0
• Utakmica Toplice - Kaštel II igra se u subotu, 23.3., u 17 sati.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Žerek prvak
Utakmicama posljednjeg, 18. prvenstvenog kola završeno je natjecanje trećeligaša. Naslov prvaka lige u posljednjem je ligaškom kolu potvrdio sastav varaždinskog Žereka, pobjedom u 4 seta nad domaćim Nedelišćem II. Naslov doprvaka lige osvojio je Totovec II domaćom pobjedom nad solidnim sastavom Koprivnice. U međimurskom derbiju peklenički Plavi dobili su u 3 seta Mladost iz Vularije, a gostujućom pobjedom bez borbe osladili su se i odbojkaši Poljanca, jer se domaćin Centrometal II nije pojavio na utakmici.
Rezultati 18. kola: Nedelišće II - Žerek 1:3 (25:22, 19:25, 21:25, 21:25), Plavi - Mladost 3:0 (25:18, 25:20, 25:5), Totovec II - Koprivnica 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:23), Centrometal II - Poljanec 0:3 bb.
1. Žerek 16 13 3 41:13 39
2. Totovec 16 12 4 38:21 35
3. Centrom. II 16 11 4 37:20 31
4. Koprivnica 15 8 6 29:23 26
5. Poljenec 13 6 6 22:20 21
6. Plavi 15 5 8 22:28 18
7. Mladost 15 5 10 20:35 15
8. Nedelišće 16 4 12 19:39 14