Sport 02.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

CENTROMETAL 1
(22:25, 25:17, 25:19, 25:22)
Varaždin - Dvorana na Dravi. Gledatelja: 250. Suci: Bingula i Raca (Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, David, Makarov, Kovač, Vabec, Petran, Harambašić, Gotal, Todorović, Vuk, T. Posavec, M. Posavec. Trener: Kole Mihajlov
Vrlo lošim nastupom i neprepoznatljivom igrom odbojkaši Centrometala naprosto su prepustili bodove Varaždincima, koji su nastupili u nikad slabijem sastavu. Varaždinci su krenuli bez prvog tehničara Žganca (ozljeda), kojeg je zamijenio veteran Dario Strelec, igrač koji nije ozbiljnije zaigrao zadnjih 6 sezona. Gosti nisu mogli računati tek na ozlijeđenog Marina Posavca i odsutnog Puđu. Dakle, u gotovo najjačem mogućem sastavu odbojkaši trenera Mihajlova krenuli su u susret. U 1. setu to je još nekako izgledalo. Varaždin je poveo s 18:17, a potom su ‘centrometalovci’ odličnom završnicom sve preokrenuli na svoj mlin i došli do startne prednosti. U drugom je bilo još kako-tako do 11:10 za domaće, mada su u tom periodu igrači iz Črečana promašili 3 uzastopna servisa. Domaći bježe na 14:10, ali gosti blokom Gotala stižu tek na poen zaostatka (15:14). Slijedi razdoblje bolje igre domaćih, koji odlično igraju na bloku i u napadu, što je rezultiralo lakim dobitkom seta i rezultatskim poravnanjem. Početak 3. seta donio je ravnopravnu igru, uz laganu prednost Varaždinaca. Sredinom seta gosti su potpuno stali, nije bilo ni borbenosti, ni komunikacije među igračima, što je borbenim domaćinima dalo krila. Blok odbojkaša Centrometala bio je ispod svake kritike, domaći sjajan i tu je bio ključ dobitka (rekli bismo) odlučujućeg seta. Na početku četvrtog seta gosti su izgledali potpuno obezglavljeno, što su domaći odličnim servisima Čičkovića (uz obilatu asistenciju črečanskih odbojkaša) brzo naplatili. Na semaforu je 8:3, a ubrzo potom i 12:7. U tim trenucima trener Mihajlov izvlači iz igre Gotala, te ubacuje mladog Marka Davida. Gosti su nešto učinkovitiji u napadu, što je uz nešto jači angažman svakog pojedinca donijelo prvo poravnanje (18:18). Domaći potom vraćaju servis i preko Čičkovića bježe na nedostižnih 22:19, što im je u konačnici zasluženo donijelo ključni set i veliko veselje. Time su Varaždinci zadržali nepobjedivost u srazu sa sastavom iz Črečana, budući da ih Centrometalovci u prvoligaškom društvu još nikad nisu uspjeli dobiti. Bio je ovo vrlo loš, rekli bismo čak „sramotan“ nastup odbojkaša iz Črečana, jer takvu neborbenost i nemoć već dugo nismo vidjeli. Uz ovaj poraz Centrometal je ispustio i 4. poziciju na ljestvici sastavu Siska.
Ostali rezultati 15. kola: Sisak - Šibenik 3:0, Mursa - Opatija 3:0, Karlovac - Daruvar 0:3, Zagreb - Rijeka 0:3.
10. Opatija 15 0 15 6:45 0
• U 16. kolu (Aton, subota, 5.3., 19 h) Centrometal ugošćuje Zagreb.

(11:25, 18:25, 16:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Petran, Sabol, Goščiej, Novak, Prprović, M. Ivačić, D. Ivačić, Obadić
Sjajno i autoritativno Kaštelanke su odradile teško gostovanje u Velikoj Gorici. Domaće odbojkašice prijetile su uoči susreta, ali sve je ostalo samo na tome, jer su odbojkašice Željke Obadić na parketu pokazale svoju snagu. Već u 1. setu bilo je vidljivo tko je gazda na parketu. Gošće su servisima lomile prijem Goričanki, a potom brzom i kombinatornom igrom na mreži (preko Ines Vincek) potpuno ih slomile, koje su ostale na “jedanaestici”. I u naredna dva seta Kaštelanke nisu posustajale, sijevalo je sa svih strana, sjajno je radio servis i blok, pa domaćih nije bilo nigdje. Oba seta osvojena su u velikom stilu za novo i zasluženo veselje Pribislavčanki.
Ostali rezultati 19. kola: Multibibus - Plavi Zmaj 1:3, Bjelovar - Olimpik 0:3, Vrbovec - Karlovac 2:3, Sisak - Nebo 3:1, Zagreb II - Azena II 1:3, Don Bosco - Orao 3:0.
14. Orao 18 0 18 4:54 0
• U 20. kolu Kaštelanke na svom parketu (ETŠ, subota, 5.3., 16 h) ugošćuju zagrebački Multibibus.

CENTAR (M)
Do bodova bez borbe
Odbojkaši Totovca do bodova u 17. kolu došli su bez borbe, budući da se sastav iz Ogulina nije u zakazanom terminu pojavio u čakovečkoj dvorani VUŠ-a.
Ostali rezultati 17. kola: Glina - Čazma 0:3, Petrinja - Croatia 0:3, 4 Rijeke - Poljoopskrba 3:0, Gorica - Žerek 3:0.
11. Glina 15 0 15 1:45 0
• U 18. kolu Totovec gostuje u Zagrebu, kod vodeće Croatie.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Plavi skinuli vodećeg
U 15. kolu igrana su dva velika derbija. Peklenički Plavi u svojoj su dvorani nadigrali vodeći Poljanec i skinuli ga s vrha ljestvice, dok je sastav Toplica nanio prvi proljetni poraz Nedelišću. Najneizvjesniji susret kola igran je u Varaždinu, gdje su domaćini u 5 setova bili spretniji od odbojkaša Mladosti iz Vularije.
PLAVI - POLJANEC 3:1
(25:23, 25:22, 23:25, 25:18)
Plavi: Bilas, Mavrič, Turk, G. Novak, L. Hranilović, Premužić
Brzo su se Plavi vratili na pobjednički kolosjek. Dečki iz Peklenice sjajnom su igrom na domaćem parketu nadigrali jak sastav iz Poljanca, čime su ga skinuli s vrha ljestvice i učinili kraj prvenstva krajnje neizvjesnim. Prvi set dobili su domaći na razliku, a drugi nešto lakše za početnih 2:0. Vodili su domaći u trećem čak 22:18, ali se u tim trenucima ozlijedio iskusni Damir Bilas, što su gosti iskoristili i smanjili rezultat. U četvrtom su domaći (s ozlijeđenim Bilasom) zaigrali u visokom ritmu, potpuno smirili goste i na kraju se zasluženo radovali. Ovom pobjedom Pekleničani su i dalje u trci za konačan naslov!

TOPLICE - NEDELIŠĆE 3:0
(25:12, 25:23, 25:14)
Nedelišće: J. Kirić, Z. Kirić, Treska, Novak, Prevalšek, Ml. David, S. Horvat, Petran
Prvi poraz odbojkaša Nedelišća u nastavku prvenstva u Varaždinskim Toplicama. Domaćini su ekspresno došli do 1. seta, bez jačeg otpora gostujućeg sastava. Imalo je Nedelišće priliku za povratak u drugom, imalo 18:21, ali su domaćini bili čvršći kod ključnih poena i na razliku dobili set. U trećem repriza 1. seta. Domaći razigrani, gosti bez odgovora,što je rezultiralo dobitkom seta i bodova za bolje domaćine.
VARAŽDIN II - MLADOST 3:2
(20:25, 25:17, 21:25, 25:16, 15:9)
Mladost: A. Horvat, K. Horvat, G. Horvat, Skupnjak, Železnjak, D. Juras, A. Juras, Jambrošić, Pintarić, Hrastić, Patarčec
U utakmici punoj rezultatskih obrata odbojkaši iz Vularije na kraju su ostali kratkih rukava. Mladostaši su odlično krenuli i lako dobili 1. setu. Uzvratili su Varaždinci u drugom i već je 1:1. Gosti se vraćaju u trećem, koji dobijaju za novo vodstvo (1:2). I umjesto da dovrše meč u svoju korist Vularčani počinju griješiti u serijama, što domaći koriste za novo poravnanje. U odlučujućem,5. setu, domaći su odigrali čvršće i na koncu zasluženo došli do pobjede. Domaćinu 2, gostima 1 bod.
CM II - TOTOVEC II 3:0
(25:15, 25:14, 25:21)
Centrometal II: M. David, V. David, Kopačević, Vuk, H. Novak, K. Novak, Košir, I. Novak, Marciuš, Drljić, Kocijan
Totovec II: Đurđek, Kovačić, Mozeš, Kregar, D. Horvat, Mikac
Lako, brzo i uvjerljivo mladi su Centrometalovci došli do važne domaće pobjede, kojom su ponovo izbili na čelo ljestvice. U prva dva seta potpuna dominacija domaćih, a gosti su nešto jači otpor pružili tek u trećem setu. Premalo za jači rezultat. U domaćim redovima igrali su svi igrači iz zapisnika, a svoju minutažu vrlo dobro je odradio prinova Istok Drljić.
Preostali rezultat 15. kola: Koprivnica - Jalkovec 3:0 bb.
1. Centrom.II 15 11 4 37:17 33
2. Toplice 15 11 4 37:18 32
3. Poljanec 15 11 4 35:19 30
4. Nedelišće 15 10 5 34:20 30
5. Plavi 15 9 6 34:23 29
6. Koprivnica 15 10 5 34:24 28
7. Mladost 15 6 9 27:33 20