Sport 09.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

SISAK - CENTROMETAL 2:3
(25:18, 27:25, 21:25, 20:25, 17:19)
Sisak - Dvorana Brezovica. Gledatelja: 150. Suci: Rajković i Brlas (Rijeka).
Centrometal: Kovač, Palinkaš,Puđa, Vabec, T. Posavec, M. Posavec, D. Posavec, Harambašić, Todorović, Gotal, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Senzaciju kola priredili su odbojkaši Centrometala na gostovanju u Sisku. Kada se tome malo tko u Međimurju nadao Centrometalovci su odigrali najbolju jesensku utakmicu i u neizvjesnih 5 setova nadigrali, do sada neporažene, sisačke odbojkaše. Već kup utakmica u srijedu s Mursom dala je naslutiti da se sastav iz Črečana vraća u formu. Doduše, prvi set u Sisku nije dao naslutiti takav rasplet, jer su domaći relativno lako dobili prvi set i izborili startnu prednost. Međutim, već u drugom bila je to sasvim druga priča. Gosti su popravili prijem servisa i čitav set bio je u egalu. Siščani su krenuli s 8:6, ali su na servis Todorovića gosti pri drugom tehničkom došli do 3 poena prednosti (13:16). Siščani poravnavaju na 23:23 i treću set loptu rješavaju u svoju korist za kapitalnih 2:0. Razigrali su se naši u trećem, te četvrtom setu, sjajno je radio prijem servisa (Petran), što je tehničaru Gotalu omogućavalo veću kombinatoriku u napadu. Sijevalo je kroz sredinu, ali i s krajeva što je Centrometalu donijelo rezultatsko poravnanje. Igra se peti, odlučujući set. Rezultat je u egalu do 6:6, a potom domaći s 3 uzastopna poena bježe na 3 razlike (11:8). Centrometalovci ubrzo poravnavaju, te as servisom Kovača stižu i do prednosti (12:13). Potom domaći stižu do 3 uzastopne meč lopte, ali uporni dečki iz Črečana sve vraćaju na početak. Pri 17:17 tehničar Centrometala Kristijan Gotal as servisom donosi svom sastavu prvu meč loptu, koju odmah potom gosti pretvaraju u pobjedu. Sjajno izdanje odbojkaša Centrometala u Sisku, gdje je pobjedu donio cijeli kolektiv. Nakon utakmice u autobusu se orila pjesma sve do Črečana!
Ostali rezultati 5. kola: Rijeka - Zadar 3:0, Mursa - Split 3:0, Vukovar - Karlovac 3:2, Zagreb - Rovinj 0:3, Šibenik - Daruvar 2:3, Varaždin - Opatija 0:3.
14. Varaždin 5 0 5 2:15 1
• U 6. kolu Centrometal gostuje u Zadra. (R. Kolarek)

1/4 FINALE KUPA -
1. UTAKMICA
Mursa prejaka
CENTROMETAL - MURSA 1:3
(25:23, 21:25, 22:25, 16:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Milinović i Humski (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vabec, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Gotal, Petran, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Najbolja igra na domaćem parketu nije u konačnici dala očekivani rezultat. Domaći su odlično krenuli i preko raspoloženog Todorovića zasluženo dobili 1.set. I u drugom vrlo dobro otvaranje domaćih, ali su jaki gosti kod 2. tehničkog odmora imali 4 razlike (12:16). Stisli su domaći maksimalno, stigli do poravnanja (21:21), ali više od toga nisu mogli i semafor pokazuje 1:1. U trećem dobri domaćini do 21:22, ali potom gosti serijom poena osvajaju set. Pokušali su domaći u četvrtom, sjajno se držali do sredine seta, ali nisu do kraja izdržali u tom ritmu. Mursaši su zasluženo dobili ključni set, došli do pobjede i startne prednosti uoči uzvrata u Osijeku (9. studenog).

ODBOJKA
2. A LIGA-CENTAR (M)
Totovcu derbi i vrh
TOTOVEC - NEDELIŠĆE 3:0
(25:15, 25:19, 25:22)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, Kovačić, Krklec, Rešetar, Novak, J. Trstenjak, J. Kozar, S. Kozar
Nedelišće: K. Novak, H. Novak, Prevalšek, David, Marciuš, Kopačević, Košir, J. Treska
Međimurski derbi zasluženo je pripao kvalitetnijim i iskusnijim domaćima. Prvi set Totovec je dobio bez većih poteškoća, a mladići iz Nedelišća nešto jače su priprijetili u drugom, te trećem setu. Novom pobjedom odbojkaši iz Totovca izbili su na čelo ligaške ljestvice.
Ostali rezultati: Gorica - Mladost II 3:0, Petrinja - Croatia odg., Čazma - 4 Rijeke 3:0.
10. Toplice 3 0 3 1:9 0
• U 6. kolu Nedelišće na svom parketu dočekuje sastav Petrinje, dok Totovec odlazi na gostovanje u Zagreb, domaćoj Mladosti.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Uvjerljive Kaštelanke
ZAGREB II - KAŠTEL 0:3
(17:25, 22:25, 19:25)
Kaštel: D. Ivačić, M. Ivačić, Šestan, Vincek, Novak, Herman, Varga, Toplek, Knezić, Prprović. Trener: Marko Obadić
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda pribislavečkih odbojkašica na gostovanju u Zagrebu. Zagrebašice su ozbiljniji otpor pružile tek u 2.setu, ali bilo je to nedostatno za dobitak barem seta. Kod Kaštelanki odlično su odigrale sve igračice koje su ulazile u igru. Osvajanjem novih bodova djevojke iz Pribislavca probile su se na 3.poziciju na ljestvici. Ostali rezultati 5. kola: Sisak - Orao 3:0, Karlovac - Novi Zagreb II 2:3, Vrbovec - Don Bosco 0:3.
8. Zagreb II 5 0 5 2:15 0
• U 6. kolu (ETŠ, subota, 12.11., 19 h) Kaštel ugošćuje Sisak.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Poljanec iznenadio CM II
CENTROMETAL II - POLJANEC 2:3
(21:25, 21:25, 25:19, 25:23, 8:15)
Centrometal II: J. Kirić, Ml. David, M. David, V. David, Ozmec, Treska, Košir, Horvat
Prvi poraz sastavu iz Črečana u ovom prvenstvu nanio je vrlo dobar sastav iz Poljanca. Gosti su brzo došli do startnih 2:0. Domaći su se vratili u meč dobitkom naredna dva seta, ali nisu izdržali do kraja. U odlučujućem, 5. setu, ozlijedio se mladi Ozmec što je gostima dodatno olašalo dobitak seta i važnih bodova.
TOTOVEC II - ŽEREK 1:3
(13:25, 13:25, 25:23, 24:26)
Totovec II: Kovačić, Đurđek, S. Trstenjak, Kregar, Topličanec, Di. Novak, Da. Novak
Snažan otpor vodećem sastavu lige pružili su borbeni domaćini. Nakon prva dva seta izgledalo je da će to biti jednosmjerna ulica. Međutim, domaći su se vratili u igru dobitkom 3. Seta, a u četvrtom nisu iskoristili set loptu za poravnanje pri vodstvu 24:23, pa bodovi sele u Varaždin. U redovima Totovca odličan nastup Davora Kregara.
KOPRIVNICA - MLADOST 0:3
(16:25, 7:25, 10:25)
Mladost: Skupnjak, Juras, M. Horvat, A. Horvat, K. Horvat, Železnjak, Jambrošić
Odličnom igrom i maksimalnim zalaganjem svih igrača iz zapisnika dečki iz Vularije došli su do uvjerljivog uspjeha u Koprivnici. Sve je bilo gotovo za 50 minuta čiste igre za potvrdu 3. pozicije na ligaškoj ljestvici.
8. Totovec II 5 0 5 4:15 0
• Parovi 6. kola (12./13.11.): Varaždin II - Mladost, Poljanec - Koprivnica, Žerek - Centrometal II, Plavi - Totovec II.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER(Ž)
Derbi KOP-u 1
KOP ČAKOVEC I - KOP ČAKOVEC II 3:2
(22:25, 20:25, 25:19, 25:16, 16:14)
Kop Čakovec I: Ciglar, Štefić, Baksa, Janković, K. Novak, Remenar, Hajdinjak, Turopoljac, Zadravec, Novak, Petak, Apostolovski. Trener: Ivan Vabec
Kop Čakovec II: Horvat, A. Kraljić, L. Kraljić, Hrušoci, Poljaković, Bogomolec, Furdi, Erić, Cikač, P. Novak, Dasović, Benko, Marciuš. Trener: Rajko Kolarek
U utakmici punoj preokreta slavile su odbojkašice Čakovca I, mada su odbojkašice Čakovca II bolje otvorile susret i došle do kapitalnih 2:0. Domaće su odigrale čvršće u sljedeća 2 seta i sve je na početku. Potpuna rezultatska neizvjesnost u odlučujućem, 5. setu. Čakovec I je krenuo s 10:5, ali su odbojkašice Čakovca II preokrenule rezultat i kod 12:14 stigle do dvije meč lopte. Nijednu nisu iskoristile, domaće su poravnale i na razliku osvojile ključni set i 2 boda. Čakovcu II 1 bod.
KAŠTEL III - TOPLICE 3:2
(22:25, 12:25, 25:17, 25:21, 15:12)
Kaštel III: Zelić, M. Novak, Pintarić, B. Novak, T. Novak, Fučec, Taradi, Košak, Sabol. Trener: Marko Obadić
Triler i u Pribislavcu. Odbojkašice iz Varaždinskih Toplica dobile su prva dva seta i bile bliže konačnomuspjehu. Ipak, mlade Kaštelanke razigrale su se u naredna 3 seta i na kraju zasluženo stigle do prvih bodova. Topličankama 1 bod.
VARAŽDIN II - ŠTRIGOVA 0:3
(19:25, 16:25, 22:25)
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Krumpić, Posedi, Lovrec, Horvat, Gložinić. Trener: Siniša Stanković
Vrijedna i zaslužena pobjeda odbojkašica iz Štrigove na gostovanju u Varaždinu. Gošće su bile dominantne u sva 3 seta uz odličnu igru svih svojih odbojkašica.