Sport 19.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

CENTROMETAL - VUKOVAR 3:2
(25:23, 23:25, 23:25, 25:16, 15:11)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Zidanić (Zagreb) i Turković (Daruvar).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Gotal, Vabec, Petran, Harambašić, Todorović, M. Posavec, T. Posavec, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Uoči susreta puno problema za momčad iz Črečana. Tomica i Marin Posavec zaigrali su nedovoljno fizički spremni (poslovne obaveze), a prvi topnik Todorović i srednjak Puđa ozlijedili su se tijekom tjedna. Na korektoru je zaigrao iskusni Marijan Palinkaš u prva 3 seta. Dobro otvaranje imao je sastav iz Črečana. Krenulo je s 4:0, a prednost je rasla sve do 22:16. Gosti pritišću na 23:21, ali domaćin je rutinski priveo set kraju. U drugom loše otvaranje domaćih, posebno slabo radio je prijem, pa su borbeni gosti držali 4-5 poena prednosti. Domaći silnim trudom prvi put poravnavaju pri 23:23, ali set ipak odlazi na stranu Vukovaraca. U trećem na mjesto organizatora igre ulazi mladi Marko David, te kod 5:8 za goste i Dino Harambašić. Domaći igraju nešto bolje i u završnici imaju 20:19. Ipak, gosti su prisebniji u završnici i set ponovno osvajaju na razliku. Na semaforu stoji iznenađujućih 1:2 za goste. U četvrtom trener Kirić vraća u igru Gotala, kapetana Tomicu Posavca, te ozlijeđenog Todorovića, koji je stisnuo zube i zaigrao. Vabeca je zamijenio Harambašić. Domaćin je proigrao, bio dominantan i set bez većih problema i osvojio. Na semaforu svijetli 2:2. U petom, odlučujućem setu, ista postava domaćih, ali gosti imaju startnih 0:3, pa potom 4:7, U tim trenucima u igru na poziciju srednjaka ulazi Palinkaš (umjesto Marina Posavca) i to se pokazalo ključnim potezom. Centrometal preokreće na 9:7, te u furioznom finišu osvaja ključni set s 15:11 i ipak bilježi zasluženu pobjedu, ali znatno teže od očekivanog.
Ostali rezultati 2. kola: Zadar - Šibenik 3:1, Sisak - Zagreb 3:2, Daruvar - Mursa 0:3, Rovinj - Varaždin 3:0, Karlovac - Rijeka 0:3, Split - Opatija 1:3.
14. Karlovac 2 0 2 1:6 0
• U 3. kolu Centrometal odlazi u goste sastavu Zagreba. (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Triler
Kaštelankama
KAŠTEL - DON BOSCO 3:2
(11:25, 23:25, 25:16, 25:18, 15:9)
Kaštel: M. Ivačić, D. Ivačić, Šestan, Novak, Toplek, Knezić, Vincek, Vnuk, Mlinarić, Varga, Herman, Petran. Trener: Marko Obadić
Vrijedna pobjeda Kaštelanki u derbiju 2. kola. Zagrebašice su imale kapitalnih 2:0, ali su domaće smogle i snage i moći dobiti naredna 3 seta što im je u konačnici donijelo zasluženu pobjedu i 2 vrijedna boda. U redovima Kaštelanki odličan nastup Ljerke Herman (zamijenila standardnu Petru Prprović), a svoju je minutažu odlično odradila i Matea Knezić, koja je serijom odličnih servisa u četvrtom setu svom sastavu donijela poravnanje. • U 3. kolu Kaštelanke gostuju u Karlovcu.
2. A LIGA-CENTAR (M)
Presušile
4 Rijeke
NEDELIŠĆE - MLADOST II 2:3
(26:24, 13:25, 15:25, 25:19, 12:15)
Nedelišće: David, Kopačević, Petran, Vuk, Košir, Prevalšek, H. Novak, I.Novak, K. Novak, Marciuš, Kocijan. Trener: Josip Treska
Uzbudljiv susret igran je u Nedelišću. Domaći su bolje krenuli i dobili prvi set. U sljedeća 2 bolja igra Mladostaša. Domaćini odličnom igrom u četvrtom poravnavaju, a u odlučujućem petom Zagrepčani su koncentriraniji i dolaze do pobjede. Domaćinu 1, gostima 2 boda. U domaćem sastavu odličan nastup Karla Kocijana. • U 3. kolu Nedelišće gostuje u Zagrebu kod vodećeg Medicinara.

4 RIJEKE - TOTOVEC 0:3
(15:25, 16:25, 11:25)
Totovec: Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, J. Pergar, B. Pergar, D. Pergar, Trstenjak, Kovačić, Krklec, Novak
Nakon nespretnog poraza na domaćem parketu s Čazmom odbojkaši Totovca vratili su se na pobjednički kolosijek. U svom najjačem sastavu dečki iz Totovca krenuli su put Karlovca i u 3 odigrana seta naprosto pregazili domaće 4 Rijeke. U sva 3 seta popularni „Totenham“ demonstrirao je svoju kvalitetu i s 3 gostujuća boda krenuo ka vrhu ljestvice. • U 3. kolu (subota,VUŠ, 16 h) Totovec ugošćuje sastav Toplica iz Varaždinskih Toplica.

III. HRVATSKA LIGA-CENTAR (M)
Derbi
mladostašima
MLADOST - PLAVI 3:0
(28:26, 25:19, 25:17)
Mladost: A. Juras, D. Juras, Patarčec, G. Horvat, Pintarić, K. Horvat, Sandi, A. Horvat, Hrastić, Jurinić, Jambrošić, Železnjak, M. Horvat. Trener: Rajko Kolarek
Plavi: Mavrič, K. Turk, D. Turk, G. Novak, L. Hranilović, J. Novak, Šoltić
Međimurski derbi zasluženo je pripao domaćima. Plavi su jedinu priliku imali u prvom setu, kada su pri 24:25 stigli do set lopte. U naredna 2 seta dominacija Mladostaša pa bodovi zasluženo idu u Vulariju. U redovima pobjednika odličan nastup Alena Horvata.

KOPRIVNICA - TOTOVEC II 3:1
(25:23, 25:17, 21:25, 25:22)
Totovec II: Kozjak, B. Kovačić, Đurđek, M. Horvat, Topličanec, S. Trstenjak, Da. Novak, Di. Novak, D. Horvat
Zaslužena pobjeda domaćih u susretu gdje su barem do boda mogli i gosti. Prvi set domaći su dobili na razliku, a u drugom je bilo bez većeg otpora gostujućeg sastava. Vraćaju se u igru gosti dobitkom trećeg seta, ali su u četvrtom domaćini prisebniji i na kraju zasluženo stigli do slavlja. U redovima Totovca dobro su odigrali rutiner Kozjak i mladi Mario Horvat.

VARAŽDIN II - CENTROMETAL II 1:3
(18:25, 25:16, 18:25, 22:25)
Centrometal II: J. Kirić, Z. Kirić, Treska, David, S. Horvat, Makarov, K. Novak
Centrometal II iz Varaždina se vraća kući pjevajući. Dečki iz Črečana odlično su krenuli u meč i dobili 1. set. Domaćini su uzvratili u drugom, ali su se gosti brzo pribrali, dobili naredna 2 seta i očekivane bodove.
Preostali rezultat 2. kola: Poljanec - Žerek 1:3; zaostali susret 1. kola: Poljanec - Varaždin II 2:3.
8. Totovec II 2 0 2 2:6 0
• U 3. kolu (22./23.10.) igraju: Plavi - Poljanec, Totovec II - Mladost, Žerek - Varaždin II, Centrometal II - Koprivnica.

III. HRVATSKA LIGA-CENTAR (Ž)
Triler u Štrigovi
ŠTRIGOVA - KOP ČAKOVEC II 3:2
(24:26, 25:11, 24:26, 25:17, 15:7)
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Lovrec, Horvat, Kerman, Posedi, Golenko, Gložinić. Trener: Siniša Stanković
KOP Čakovec II: Bogomolec, A. Kraljić, Poljaković, Sinanović, P. Novak, Hrušoci, Horvat, Benko, Marciuš, Dasović, L. Kraljić, Trstenjak, Furdi. Trener: Rajko Kolarek
Pravi derbi kola igran je u Štrigovi pred velikim brojem bučnih gledatelja. Gošće su dva put vodile, ali su se domaće redovito vraćale. U odlučujućem, 5.setu, domaće su ostvarile startnih 8:3 i tu prednost znalački održale dokraja utakmice. Domaćima 2, gošćama 1 bod. U redovima pobjednica sjajna Ana Stanković, dok se u redovima Čakovčanki istakla kapetanica Maja Horvat.

TOPLICE - KOP ČAKOVEC I 1:3
(16:25, 25:19, 13:25, 13:25)
KOP Čakovec I: Ciglar, Štefić, I. Novak, Baksa, Hajdinjak, Petak, Šalamon, Turopoljac, Remenar, Apostolovska, K. Novak. Trener: Ivan Vabec
Vrlo dobrom igrom Čakovčanke su došle do pobjede u Varaždinskim Toplicama i osladile se prvim bodovima. Dobile su gošće lako prvi set, ali su domaće uzvratile u sljedećem. U trećem te četvrtom setu dominacija Čakovčanki, što je u konačnici rezultiralo zasluženom pobjedom.
• Kaštel II - Kaštel III, te Barok - Varaždin II igraju sredinom ovog tjedna. Parovi 2. kola (22./23.10.): Varaždin II - Kaštel III, Štrigova - Kaštel II, Čakovec II - Toplice, Barok - Čakovec I.