Sport 22.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

TOTOVEC - NEDELIŠĆE 3:1
(22:25, 25:23, 25:17, 25:17)
Totovec: Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Novak, Kovačić, Topličanec, Krklec, M. Horvat, Trstenjak
Nedelišće: K. Novak, H. Novak, I. Novak, Vuk, Kopačević, Kocijan, Vibovec, Marcijuš, David. Trener: Josip Treska
Derbi 2. kola zasluženo je pripao boljem i znatno iskusnijem sastavu iz Totovca, mada su mladi Nedelišćani pružili vrlo jak otpor. Prvi set zasluženo su osvojili gosti, a domaći su uzvratili dobitkom drugog, kojeg su dobili tek na razliku. Ulaskom u igru Božidara Pergara „Tottenham“ se potpuno razmahao, dobio sigurnom igrom naredna dva seta, te zadržao maksimalan bodovni učinak.
Ostali rezultati 2. kola: Čazma - Petrinja 3:0, Croatia - Gorica 1:3, Varaždin - Nepomuk 3:0, Medicinar - Quirin 3:0, 4 Rijeke - Toplice 3: 0.
12. Nepomuk 2 0 2 0:6 0
• U 3. kolu Nedelišće ugošćuje drugoplasirani Medicinar, a Totovec odlazi na gostovanje u Petrinju.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Startna pobjeda Kaštelanki
KAŠTEL - V. GORICA 3:1
(27:25, 27:25, 23:25, 25:22)
Kaštel: M. Ivačić, Prprović, Herman, Vincek, Toplek, Šestan, Železnjak, Knezić, Breban, Vnuk, Varga. Trener: Marko Obadić
Ligašku premijeru odbojkašice iz Pribislavca imale su u novoj, prekrasnoj dvorani u Belici, gdje će Kaštelanke igrati sve susrete. Gošće iz Velike Gorice pokazale su se u vrlo dobrom izdanju, pa je nekompletnom domaćem sastavu (Novak, D. Ivačić) trebalo čak 100 minuta igre da dobiju žilave gošće. U prvom setu gošće su imale 16:20, u drugom 22:23, ali su oba seta domaće izvukle na iskustvo. Treći set dobile su Velikogoričanke, a u odlučujućem četvrtom domaće su bile vrlo koncentrirane, dobile set i važne bodove.
• U 2. kolu odbojkašice Kaštela gostovale su jučer (ponedjeljak, 20.30 h) u Ivanić Gradu, dok su u narednom slobodne.

2. B LIGA-CENTAR (Ž)
Poraz Štrigovčanki
KOP ČAKOVEC II - IVANEC 3:0
(25:17, 25:23, 25:20)
KOP Čak. II: Horvat, Turopoljac, Remenar, Poljaković, Trstenjak, Furdi, Marciuš, P. Novak, Sinanović, Benko. Trener: Rajko Kolarek
Derbi 2. kola zasluženo je pripao domaćim odbojkašicama. Odličnom igrom Kopovke su uvjerljivo dobile startni set. U drugom su gošće iz Ivanca opasno prijetile i u završnicu se ušlo poravnato (23:23). Kod odlučujućih poena domaće koncentriranije i na semaforu je već 2:0. U trećem vodstvo domaćih od 5-6 razlike i na kraju zasluženo slavlje. U domaćim redovima najbolje su odigrale Eva Trstenjak i Karla Remenar, uz odličnu potporu i ostalih igračica.
KOP ČAKOVEC I - CESTICA 3:0
(25:12, 25:15, 25:10)
KOP Čak. I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, Apostolovski, Ivanuša, Zadravec, A. Kraljić, K. Novak, Petak, Hajdinjak. Trener: Ivan Vabec
Otvaranje sezone za domaće odbojkašice bilo je kao iz snova. Iako su Cestičanke pokazale veliku borbenost i do sredine prva 2 seta držale manji bodovni zaostatak preostali dio susreta bio je u znaku razigranih Kopovki. Sva 3 seta dobijena su uvjerljivim rezultatom za konačnih i zasluženih 3:0. Priliku da zaigraju dobile su sve igračice iz zapisnika, a odlično su svoje role odigrale Mirna Baksa i Vanna Apostolovski.
VINICA - KAŠTEL II 0:3
(10:25, 17:25, 10:25)
Kaštel II: Vnuk, Varga, Beč, Kuhanec, L. Košak, Lo. Košak, Kamenić, Sabol, Mađarić, Rešetar, Florjanić. Trener: Marko Obadić
Brza, sigurna i uvjerljiva pobjeda pribislavečkih odbojkašica na gostovanju u Vinici. U prvom setu trener Obadić igrao je s udarnom postavom, a u naredna dva dao je veliku minutažu svojim mlađim odbojkašicama, koje su ukazano povjerenje vrlo dobro iskoristile.
VARAŽDIN II - ŠTRIGOVA 3:1
(21:25, 25:11, 25:17, 25:23)
Štrigova: Pufek, Posedi, Golenko, Stanković, Gložinić, Horvat, Krumpić, Heric. Trener: Siniša Stanković
Djevojke iz Štrigove odlično su ušle u susret i prvi set zasluženo dobile. U iduća 2 seta pad u igri gošći, domaće su se potpuno razigrale i oba seta uvjerljivo dobile. Vrlo izjednačeno igralo se u četvrtom setu, ali su u egal završnici prisebnije bile Varaždinke i na kraju zasluženo slavile.
9. Cestica 2 0 2 0:6 0
• U 3. kolu (27./28.10.) igraju: Kaštel II - KOP Čakovec II, Ivanec - KOP Čakovec I, Štrigova - Vinica, Varaždin II - Toplice, slobodna je Cestica.
Rajko Kolarek

CM PAUZIRAO, STIŽU MLADOSTAŠI
Odbojkaši našeg prvoligaša, Centrometala iz Črečana, u trećem su kolu pauzirali. Nakon dvije uzastopne pobjede (Rijeka, Sisak) u Nedelišće stižu višestruki državni prvaci - odbojkaši zagrebačke Mladosti. Prije novog ligaškog kola Centrometal će imati jedan jaki pripremni susret i to u susjednoj Sloveniji s Murskom Sobotom. Susret 4. kola između Centrometala i Mladosti igra se ove subote u dvorani Aton s početkom u 19 sati. Ulaz za sve posjetitelje je besplatan.