Sport 19.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

VUKOVAR - CENTROMETAL 0:3
(17:25, 20:25, 19:25)
Vukovar - dvorana SD Borovo. Gledatelja: 60. Suci: Radanović i Rakin (Osijek).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Gotal, Vincek, Petran, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Križanović. Trener: Jadranko Kirić
Sjajnom igrom u sva 3 seta črečanski su odbojkaši došli do zlata vrijednih bodova na gostovanju u gradu heroju-Vukovaru. Za svega 70 minuta čiste igre svladan je neugodan domaći sastav, čiji su im odbojkaši ranijih sezona znali i te kako pomrsiti račune. Servisima pouzdanog Palinkaša Centrometal je već u startu utakmice imao prednost od 5 razlike (2:7). Nakon toga gosti bez većih problema drže razliku, a na kraju seta je i podebljavaju. Drugi set otvaraju domaći s 4:2, ali gosti brzo uzvraćaju i na servis Palinkaša stižu do prednosti (4:6). Slijedi odlična servis dionica Ivana Kurteša i gosti bježe na neuhvatljivih 10:16. Do kraja seta gosti rutinski održavaju razliku za konačnih 20:25. U tom setu vrlo dobro funkcionirao je blok naših odbojkaša. U trećem Centrometal već u startu lomi domaćine (1:7), kod drugog tehničkog odmora već je 9:16. Slijedi pritisak Vukovaraca, koji stižu na 3 poena zaostatka (17:20), ali ulaskom Marina Posavca i njegovih uspješnih servisa gosti lome svaku nadu domaćina, dobijaju set i važna 3 boda. Nakon prvog dijela prvenstva Centrometal je na diobi 2. mjesta, s Rovinjom i ima velike izglede da i u konačnici bude među 3 sastava, koji će uz Kaštel Lukšićku Mladost razigravati za prvaka države.
Ostali rezultati 7. kola: Sisak - Rovinj 2:3, Mursa - Rijeka 3:0, pauzirala je zagrebačka Mladost.
7. Rijeka 6 0 6 4:18 1
• U 8. kolu (Aton, subota, 24.11., 18 h) Centrometal ugošćuje Rijeku. Ulaz je besplatan. (r.k.)

TOPLICE - NEDELIŠĆE 1:3
(25:18, 26:28, 23:25, 14:25)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Vuk, Kopačević, Kocijan, Marciuš, Košir, V. David, Vibovec. Trener Josip Treska
Druga uzastopna pobjeda Nedelišća, ovog puta izborena na vrućem parketu u Varaždinskim Toplicama. Domaćini su bolje krenuli u susret i startni set bez većih poteškoća dobili. Utakmica je riješena u naredna 2 seta. Oba sastava imala su priliku doći do setova, a na kraju su čvršći bili gosti iz Nedelišća, koji su putem fenomenalnog kapetana Hrvoja Novaka i Denija Vuka dobili oba seta. U četvrtom su domaći pali, gosti se potpuno razmahali i otišli kući - pjevajući!

CROATIA - TOTOVEC 3:2
(25:17, 9:25, 26:24, 20:25, 15:11)
Totovec: D. Pergar, B. Pergar, Kovačić, Rešetar, Topličanec, Trstenjak
U nekompletnom sastavu Totovec je otputovao u metropolu i doživio drugi uzastopni prvenstveni poraz. Prvi set dobili su domaćini, ali je Totovec uzvratio odličnom igrom u narednom setu. Domaćini su spretno dobili treći, a Totovec uzvratio u četvrtom za novo poravnanje. U petom, odlučujućem setu, odbojkaši Croatie pokazali su više i zasluženo slavili. Domaćinu 2, Totovcu 1 bod.
Ostali rezultati 6. kola: Varaždin - Gorica 3:1, Medicinar - Čazma 3:1, 4 Rijeke - Petrinja 3:0, Nepomuk - Quirin 0:3.

12. Nepomuk 6 0 6 0:15 0
• U 7. kolu Nedelišće na svom parketu (Aton) dočekuje Nepomuk iz Stupnika, a odbojkaši Totovca (VUŠ, subota, 24.11., 17 h) drugoplasirani Medicinar.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Poraz i odgoda
Zaostali susret 5. kola:
BJELOVAR - KAŠTEL 3:0
(25:20, 25:19, 25:22)
Kaštel: Šestan, Toplek, M. Ivačić, Prprović, Herman, Knezić, Horvat, Železnjak, Breban, Sabol, Vnuk. Trener Marko Obadić
Bez standardnih Novak, Toplek i D. Ivačić Kaštelanke su doživjele poraz na gostovanju kod drugoplasiranog Bjelovara. Bjelovarčenke su bile bolje u sva 3 odigrana seta, pa njihovoj pobjedi nema prigovora.
• Susret Kaštel - Azena odgođen je za srijedu (dvorana OŠ Belica, 21.11., 20.30 h).
Ostali rezultati 6. kola: Vrbovec - Bjelovar 3:0, I. Grad - Varaždin 3:2, pauzirala je V. Gorica. U vodstvu je Vrbovec s 15 bodova, dok je Kaštel na četvrtom sa 6 i utakmicom manje.
2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Pobjede KOP-a I,
Štrigove i Kaštela I
KOP ČAKOVEC I - TOPLICE 3:1
(25:18, 23:25, 26:24, 25:18)
Kop Čakovec I: Ciglar, Baksa, Šalamon, Apostolovski, I. Novak, A.Kraljić, Hajdinjak, K. Novak, Petak. Trener Ivan Vabec
U vrlo zanimljivom susretu 6. kola Kopovke su došle do novih bodova i time zadržale nepobjedivost. Gošće iz Varaždinskih Toplica pružile su sjajnu partiju, pa su domaće do novih bodova došle vrlo teško. Prvi set dobile su Čakovčanke, a gošće izvukle drugi na razliku. U trećem su Topličanke imale u završnici 21:24 i 3 set lopte, ali su se domaće izvukle i set dobile na razliku. U četvrtom domaće konkretnije i na koncu su se zasluženo radovale.

CESTICA - ŠTRIGOVA 1:3
(18:25, 25:22, 6:25, 7:25)
Štrigova: Pufek, Stanković, Golenko, Krumpić, Posedi, Kovačić, Heric, Horvat. Trener Siniša Stanković
Očekivana pobjeda Štrigovčanki na gostovanju u Cestici. U prva dva seta domaće su odlično parirale, a gošće su ubacile u višu brzinu u naredna 2 seta, koja su dobile na autoritativan način i time zadržale visok plasman na ligaškoj ljestvici.

IVANEC - KAŠTEL II 1:3
(4:25, 5:25, 27:25, 11:15)
Kaštel II: Beč, Vnuk, Košak, Rešetar, Kuhanec, Varga, Mađarić, Kamenić, Fučec, Sabol. Trener Marko Obadić
Rutinska pobjeda Kaštelanki na gostovanju u Ivancu. U prva dva seta igrala je startna postava i to se u konačnici odrazilo na rezultatu. Domaće su iskoristile slabiju postavu gošći u drugom setu i smanjile rezultat, ali su se Kaštelanke uozbiljile u četvrtom i došle do novih bodova.
KOP ČAKOVEC II - VARAŽDIN II 2:3
(25:23, 20:25, 15:25, 25:23, 8:15)
KOP Čakovec II: Horvat, Turopoljac, L. Kraljić, Poljaković, Trstenjak, Benko, P. Novak, Sinanović, Marciuš. Trener Rajko Kolarek
I drugu utakmicu zaredom domaće su igrale u 5 setova. KOP-ovke su na razliku dobile prvi set, ali su u naredna dva bolje bile Varaždinke. Domaće su nakon vodstva gošći servisima Poljaković iščupale četvrti set, ali su u petom Varaždinke bile bolje i zasluženo slavile.

1. Kaštel II 6 5 1 14:6 15
2. KOP Čk I 5 5 0 15:4 14
3. Štrigova 6 4 2 14:8 12
4. Varaždin 5 3 2 12:9 9
5. KOP Čk II 6 3 3 11:11 9
6. Toplice 5 2 3 11:10 7
7. Ivanec 5 1 4 5:12 3
8. Cestica 5 1 4 5:13 3
9. Vinica 5 0 5 0:15 0
• U 7. kolu (24./25.11.) igraju: Štrigova - Ivanec, Varaždin II - KOP Čakovec I, Vinica - KOP Čakovec II, Toplice - Cestica, slobodan je Kaštel.