Sport 02.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

ŠIBENIK 2
(25:17, 22:25, 16:25, 25:20, 15:12)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja:100. Suci: Gvozden i Babić (Zagreb).
Centrometal: Todorović, Gotal, Vabec, M. Posavec, T. Posavec, Kovač, Petran, Palinkaš, David, Vuk, Harambašić. Trener: Jadranko Kirić
U vrlo važnom susretu (protiv uvijek neugodnih Šibenčana) domaći su ostvarili vrijednu pobjedu do koje su došli vrlo teško. Nakon prvog seta izgledalo je da će to biti jednosmjerna ulica. Domaći su krenuli silovito i prvi set je bez većih poteškoća apsolviran. I umjesto da nastave u istom ritmu domaći popuštaju u svim segmentima igre. Gosti u završnici odlaze na 18:24, Tomica Posavec odličnim servisima smanjuje na 22:24, ali više od toga nije se moglo. Gosti poravnavaju na 1:1. U trećem katastrofalna igra domaćih. Šibenčani kreću sa 7:13, a kod drugog tehničkog odmora već je 9:16. Kod 10:19 u igru ulaze Harambašić, Palinkaš i David, ali više se ništa nije moglo popraviti. Na semoforu stoji zabrinjavajućih 1:2 za goste. U 4. setu trener Kirić u startnu šestorku ubacuje iskusnog Palinkaša i mladog Harambašića. Rezultat je u egalu do 14:14, a domaći potom odličnom serijom odlaze na visokih 22:16. Sredinom tog seta domaći trener vratio je u igru Miroslava Vabeca, koji je s nekoliko dobrih poteza uvelike pomogao preokretu. Točku na „i“ donosi Tomica Posavec prolazom na mreži. Semor pokazuje 2:2. U odlučujućem setu poravnato do 5:5, a u završnici je odlično odigrao prvi topnik Todorović za veliko i zasluženo veselje domaćina. U domaćim redovima vrlo dobar nastup Spasoja Todorovića.
Ostali rezultati 4. kola: Zadar - Sisak 0:3, Daruvar - Zagreb 3:2, Rovinj - Vukovar 3:0, Karlovac - Mursa 0:3, Split - Varaždin 3:0, Opatija - Rijeka 1:3.
14. Varaždin 4 0 4 2:12 1
• U 5. kolu Centrometal odlazi na teško gostovanje u Sisak. (R.K.)

1/4 FINALE KUPA
CM s Mursom
U prostorijama Hrvatske odbojkaške udruge izvučeni su parovi 1/4 finala ovogodišnjeg kupa. Odbojkaši Centrometala izvukli su osječku Mursu. Prvi susret igra se u Nedelišću (srijeda, 2.11.), a uzvrat u Osijeku 9.11. U slučaju da nakon dva odigrana susreta rezultat bude 1:1 u pobjedama igrati će se tzv. “zlatni set”, a pobjednik će izboriti final four.

ODBOJKA
2. A HRVATSKA LIGA-CENTAR (Ž)
Uvjerljive Kaštelanke
KAŠTEL - VRBOVEC 3:0
(25:14, 25:17, 25:18)
Kaštel: Šestan, Prprović, Knezić, Herman, M. Ivačić, Vincek, Novak, Toplek, Petran, Mlinarić, D. Ivačić. Trener: Marko Obadić
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda razigranih Kaštelanki. U sva 3 seta domaće su igrale vrlo dopadljivo i kvalitetno, pa gošće nisu imale ni tračak nade za eventualni dobitak barem počasnog seta. Sve je bilo riješeno za 60 minuta čiste igre za drugi domaći uspjeh i prodor prema vrhu ligaške ljestvice. U ujednačenom domaćem sastavu odlično su odigrale Mateja i Darina Ivačić. • Nakon 4. kola Kaštelanke su na 4. mjestu sa 6 bodova. U 5. kolu gostuju u Zagrebu kod domaćeg Zagreba II.

2. A HRVATSKA LIGA-CENTAR (M)
Nova pobjeda Totovca
CROATIA - TOTOVEC 1:3
(14:25, 25:23, 23:25, 27:29)
Totovec: Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, A. Kovačić, Krklec, Novak, J. Pergar, D. Pergar, Trstenjak
Velika pobjeda Totovca na teškom gostovanju u Zagrebu. Krenuli su sjajno i prvi set bez većih poteškoća dobili, za startnih 1:0. U sljedeća 3 seta lavovska borba za svaku loptu. Domaći su drugi dobili s tijesnih 25:23. U trećem, te četvrtom setu odlučivale su nijanse, a presudilo je iskustvo i kvaliteta sastava iz Totovca.
NEDELIŠĆE - GORICA 0:3
(15:25,18:25, 19:25)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, David, Kopačević, Petran, Košir, Vuk, Marciuš, Prevalšek, Kocijan. Trener: Josip Treska
U 4. kolu mladi odbojkaši Nedelišća na svom su parketu dočekali vrlo iskusan sastav iz Velike Gorice. Domaći su odlično krenuli i vodili početkom seta. Nakon toga gosti su proigrali i lako dobili set. U sljedeća dva gosti su uglavnom vodili i unatoč pritisku domaćina mirno priveli susret kraju.
Ostali rezultati 4. kola: Mladost II - Medicinar 2:3, Toplice - Petrinja odgođeno.
10. Toplice 3 0 3 1:9 0
• U 5. kolu na rasporedu je međimurski derbi. Odbojkaši Totovca u Čakovcu (VUŠ, subota, 5.11., 18 h) dočekuju Nedelišće.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
CM-u derbi
MLADOST - CENTROMETAL II 0:3
(14:25, 19:25, 19:25)
Mladost: A. Horvat, K. Horvat, G. Horvat, M. Horvat, Patarčec, Železnjak, Skupnjak, Kolarek, D. Juras, A. Juras, Hrastić, Jambrošić
Centrometal II: J. Kirić, Z. Kirić, Makarov, Ozmec, S. Horvat, Ml. David, Kopačević, Košir, Treska
Derbi kola zasluženo je pripao gostujućim odbojkašima. Centrometalovci su lako dobili prvi set. U sljedeća dva Mladostaši su zaigrali bolje, ali nedovoljno dobro za dobitak barem počasnog seta. U redovima pobjednika najbolji rutiner Makarov, te Zdenko Kirić.
POLJANEC - TOTOVEC II 3:0
(25:22, 25:15, 25:14)
Totovec II: B. Kovačić, Đurđek, Topličanec, D.Novak, Da. Novak, Trstenjak
U debiju začelja zaslužena pobjeda domaćina. Nekompletni sastav iz Totovca nije bio ni blizu osvajanja barem seta i ostao i dalje prikovan na dnu ljestvice
ŽEREK - PLAVI 3:0
(9, 13, 24)
Plavi: J. Novak, G: Novak, M. Hranilovič, L. Hranilović, Turk, Časar, Mavrič, D. Turk
Očekivana pobjeda vodećeg sastava lige. Varaždinci su lako dobili prva dva seta. Gosti su opasnije priprijetili tek u trećem, ali nedovoljno za barem počasni set.
Preostali rezultat 4. kola: Varaždin II - Koprivnica 3:1.
8. Totovec 4 0 4 3:12 0
• U 5. kolu (5./6.11.) igraju: Plavi - Varaždin II, Totovec II - Žerek, Centrometal II - Poljanec, Koprivnica - Mladost.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Pobjede vodećeg dvojca
KAŠTEL III - ŠTRIGOVA 1:3
(15:25, 23:25, 26:24, 18:25)
Kaštel III: Sabol, Fučec, Taradi, T. Novak, M. Novak, Zelić, Košak. Trener: Marko Obadić
Štrigova: Stanković, Posedi, Golenko, Lovrec, Horvat, Posedi, Kerman, Golenko, Gložinić. Trener: Siniša Stanković
Zaslužena pobjeda gošći iz Štrigove. Povele su gošće s 2:0, domaće smanjile, a u odlučujućem setu bolje gošće za konačnih 1:3.
KOP ČAKOVEC I - VARAŽDIN II 3:0
(25:22, 25:18, 25:8)
KOP Čakovec I: Ciglar, Štefić, Baksa, Hajdinjak, I. Novak, K. Novak, Šalamon, Šimunić, Turopoljac, Remenar, Janković, Zadravec, Makovec, Petak, Apostolovski. Treneri: Ivan Vabec, Momir Prprović
Očekivana i vrijedna pobjeda domaćih odbojkašica. Varaždinke su jači otpor pružile tek u prva 2 seta. U trećem dominacija domaćih za konačnih i uvjerljivih 3:0. U domaćim redovima najbolje Sara Petak i Mirna Baksa.
KOP ČAKOVEC II - BAROK 0:3
(14:25, 10:25, 17:25)
KOP Čakovec II: Horvat, A. Kraljić, L. Kraljić, Hrušoci, Poljaković, Trstenjak, Bogomolec, Furdi, Erić, Sinanović, Benko, Marciuš. Treneri: Rajko Kolarek, Momir Prprović
Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka za mlade Čakovčanke. Domaće su jači otpor pružile tek u trećem setu, ali nedostatno za dobitak seta.
TOPLICE - KAŠTEL II 0:3
(14:25, 15:25, 8:25)
Kaštel II: Vnuk, Mađarić, Beč, Breban, Horvat, Vuk. Trener: Marko Obadić
Zaslužena i uvjerljiva pobjeda pribislavečkih odbojkašica u Varaždinskim Toplicama. Domaće su se još nekako držale u prva dva seta, a u trećem potpuna dominacija Pribislavčanki u čijim se redovima igrom istaknula Lea Horvat.
1. Barok 3 3 0 9:0 9
2. Kaštel II 3 3 0 9:0 9
3. KOP Čk I 3 2 1 6:4 6
4. Štrigova 3 2 1 6:6 5
5. KOP Čk II 3 1 2 5:7 4
6. Varaždin II 3 1 2 3:7 3
7. Kaštel III 3 0 3 2:9 0
8. Toplice 3 0 3 2:9 0
• U 4. kolu (5./6.11.) igraju: KOP Čakovec I - KOP Čakovec II, Varaždin II - Štrigova, Kaštel III - Toplice, Barok - Kaštel II. (Rajko Kolarek)