Sport 29.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

ODBOJKA: Vabecu novi mandat

U prostorijama Ekonomske i trgovačke škole u Čakovcu u petak je održana Redovita godišnja skupština Kluba odbojke na pijesku Čakovec, a koja je ujedno bila i izbornog karaktera. Skupštinu je odlično vodio Miodrag Novosel-Cico. Izvještaj o radu kluba u protekloj sezoni podnio je dosadašnji predsjednik Ivan Vabec. Iz izloženog ističemo: Sanaciju devastiranih tuševa uz pješčano igralište, 4.mjesto seniorske ekipe u kupu, te 6. na prvenstvu prvoligaša, sjajne rezultate veterana i veteranki na prvenstvima diljem Međimurja, te rad s mlađim dobnim skupinama(djevojčice)od rujna 2010. godine pa do danas, koje su na otvorenom prvenstvu mlađih kadetkinja osvojile odlično 4.mjesto u državi,a od jeseni 2011. Uspješno se s dvije ekipe natječu u prvenstvu III Hrvatske lige-sjever. Financijski izvještaj podnio je tajnik Momir Prprović iz kojeg je vidljivo da je klub proteklu sezonu završio pozitivno, što znači da su prihodi bili viši od rashoda za cca 16 kuna. Uslijedili su izvještaji Stegovnog suda(Denis Filo) i Nadzornog odbora(Miodrag Novosel). Sva izvješća jednoglasno su prihvaćena. Uslijedilo ja razrješenje starog i biranje novog Izvršnog odbora kluba. Novim predsjednikom jednoglasno je izabran dosadašnji Ivan Vabec, a u novi Izvršni odbor(uz predsjednika) Momir Prprović (izabran za tajnika), Denis Filo, Mladen Mihoci, Snježana Horvat, Slađana Džinić i Kole Mihajlov. Novi Nadzorni odbor kluba radit će u sastavu: Slobodan Veinović, Franjo Vabec i Miodrag Novosel, dok su u Stegovni sud izabrani: Jovanka Mihoci, Franjo Kljajić i Miljenko Horvat. Novi predsjednik Ivan Vabec iznio je ukratko plan rada za naredno razdoblje, a iz priloženog izdvajamo: osnaženje igračkog kadra seniora i osiguranje sredstava za natjecanje, nastavak i nadogradnja rada s mladima, pravodobno određivanje termina nastupa rekreativaca, te uređenje pješčanog igrališta. Na kraju skupštine dodijeljeno je priznanje gospodinu Franji Vabecu za dugogodišnji i vrlo uspješan rad u klubu koje mu je dodijelila članica Izvršnog odbora Jovanka Mihoci.

Vuk, K. Novak, Kocijan, Košir. Trener: Josip Treska
Velik bod osvojili su mladi odbojkaši Nedelišća u susretu s favoriziranim i jedinim neporaženim sastavom lige Čazmom. Gosti su odlučno krenuli u susret i prvi set bez većih poteškoća i dobili. U drugom su domaći zaigrali sjajno i u rulet završnici zasluženo stigli do seta i rezultatskog poravnanja. Treći set bio je repriza prvog. Gosti sjajni, domaći bez odgovora i na semaforu je 2:1 za Čazmance. Dali su domaći svoj maksimum u četvrtom, borili se za svaku loptu, što im se u konačnici isplatilo. Dobili su zasluženo set. Semafor pokazuje 2:2. Igra se peti, odlučujući set. Tu je do izražaja došlo veliko iskustvo gostujućeg sastava čiji su odbojkaši ipak zasluženo stigli do seta i nove pobjede. Gostima 2, domaćima 1 bod-velik ko kuća!

Totovec izgubio
GORICA-TOTOVEC 2:3
(23:25, 22:25, 25:19, 25:20, 15:11)
Totovec: Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar,
Kovačić, Krklec, Marković, Trstenjak
U derbi susretu kola odbojkaši Totovca pretrpjeli su drugi prvenstveni poraz na gostovanju Kod vrlo dobrog sastava iz Velike Gorice. Vodeći sastav lige krenuo je vrlo dobro u susret. U prva dva seta dečki iz Totovca igrali su vrlo dobro i ubrzo poveli s 2:0. Uslijedila su dva seta bolje igre domaćih odbojkaša i na semaforu stoji 2:2. U odlučujućem, 5.setu, bolje su se snašli domaćini i došli do važnih bodova, mada je bilo nekoliko sudačkih previda na štetu totovečkih odbojkaša. Unatoč porazu Totovec je zadržao vodeće mjesto na ligaškoj ljestvici. Domaćima 2, Totovcu 1 bod.
10. Toplice 5 0 5 2:15 0
U 9. Kolu Totovec na domaćem parketu(subota, 3. 12. 17 h) ugošćuje Petrinju, dok odbojkaši Nedelišća na parketu dvorane OŠ Nedelišće ugošćuju Toplice.

2 A HRVATSKA LIGA-CENTAR(Ž)
Igrale odlično, ali…
NOVI ZAGREB II-KAŠTEL 3:1
(25:21, 16:25, 25:23, 25:23)
Kaštel: Šestan, Vincek, M. Ivačić, D. Ivačić, Novak, Toplek,
Herman, Prprović, Knezić, Mlinarić,Vnuk, Varga. Trener: Marko Obadić
Sjajan nastup pribislavečkih odbojkašica u Zagrebu, kod lidera prvenstva sastava Novog Zagreba II. Domaće su dobile startni set, ali su u drugom djevojke iz Pribislavca odigrale na vrhunskom nivou i poravnale rezultat. U iduća dva seta o pobjedniku su odlučivale nijanse, a tu su se bolje snašle domaće odbojkašice i tako zadržale nepobjedivost u ovom prvenstvu.
Ostali rezultati: Orao-Don Bosco 0:3, Zagreb II-Vrbovec 0:3, Sisak-Karlovac-odgođeno.
8. Zagreb II 8 0 8 2:24 0
U 9. kolu Kaštelanke gostuju u Zagrebu, kod domaćeg Don Bosca.

Hajdinjak, Petak, Apostolovski, Zadravec, K. Novak. Trener: Ivan Vabec
Međimurski odbojkaški derbi ponudio je svu ljepotu odbojkaškog sporta i u konačnici donio zasluženu pobjedu djevojkama iz Čakovca. Domaće su bolje krenule u meč i zasluženo dobile prvi set. U drugom vrlo neizvjesno, ali set je u konačnici pripao Čakovčankama za rezultatsko poravnanje. U slijedeća dva seta dobra odbojka, ali bez veće rezultatske neizvjesnosti. Oba seta dobile su zasluženo KOP-ovke, došle do nova 3 boda i potvrde 3. pozicije na ljestvici.

Teška pobjeda
KAŠTEL II-VARAŽDIN II 3:2
(19:25, 25:15, 13:25, 25:19, 15:4)
Kaštel II: Vnuk, Varga, Vuk, Mađarić, Florjanić, Beč,
Breban. Trener: Marko Obadić
Teže od očekivanog domaće su došle do očekivane pobjede. Gošće su dva puta vodile, ali su Kaštelanke utakmicu dobile na iskustvo i zadržale drugu poziciju na ligaškoj ljestvici. Domaćima 2, gošćama 1 bod.
Toplice-Barok 0:3, Kaštel III-KOP Čakovec II igraju u utorak.
1.Barok 7 7 0 21:2 21
2. Kaštel II 7 6 1 19:6 17
3. KOP Čk I 7 5 2 16:10 14
3. Štrigova 7 4 3 14:13 11
5. KOP Čk II 6 2 4 10:14 8
6. Toplice 7 1 6 8:19 4
7. Varaždin II 7 1 6 6:19 4