Sport 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:03.

ROVINJ - CENTROMETAL 3:2
(10:25, 25:23, 23:25, 25:21, 18:16)
Rovinj. Gradska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Stipaničev i Tota (Rijeka)
Centrometal: Kovač, Čičković, Puđa, Gotal, Petran, Vabec, Vincek, Kurteš, Posavec, I. Novak, K. Novak. Trener: Jadranko Kirić
Utakmice ovih dvaju sastava uvijek su bile neizvjesne i uzbudljive, a tako je bilo i ovog puta. Osokoljeni odličnim igrama u posljednja 3 prvenstvena susreta Centrometalovci su od starta susreta krenuli furiozno. Odličnim servisima lomili su prijem domaćih odbojkaša, a onda odličnom igrom na mreži konstantno povećavali bodovnu prednost. Kada su serijom servisa tehničara Gotala gosti otišli na 12 razlike (7:19) pitanje pobjednika seta bilo je riješeno. U nastavku susreta obostrano kvalitetna odbojka. Drugi set na razliku osvajaju domaćini i na semaforu stoji 1:1. Odličnim servisima Ivana Kurteša Centrometal u završnici trećeg bježi na 3 razlike i tu prednost (unatoč pritisku domaćih) održavaju do kraja seta za kapitalnih 1:2. U četvrtom nešto kvalitetnije igraju odbojkaši Rovinja, dobijaju isti i sve je na početku. U ruletu petog domaćini u samoj završnici imaju 3 razlike (13:10), ali borbeni gosti s 3 uzastopna poena stižu do poravnanja (13:13). Prvu meč loptu imaju domaći, a slijedeću gosti. Kod rezultata 17:16 Rovinj na servis Ivankovića dobija ključni poen za konačnih 3:2. U utakmici koja je trajala preko 120 minuta igre domaćinu 2, Centrometalu 1 bod, mada je prema viđenom sastav iz Črečana zaslužio i više.
Ostali rezultati 16. kola: Sisak - Mladost (Zg) 0:3, Mursa - Mladost (KL) 0:3.
1. Mlad./KL 16 15 1 46:13 42
2. Mlad./Zg 16 10 6 37:24 32
3. Rovinj 16 10 6 34:23 30
4. Centrom. 16 6 10 30:35 21
5. Mursa 16 6 10 24:38 17
6. Sisak 16 1 15 9:47 2
• U 17. kolu (Aton, subota, 15.2., 19 h) odbojkaši Centrometala dočekuju osječku Mursu. Osječani su u ovom prvenstvu u svim međusobnim susretima dobili Centrometal i u subotu će domaći dati sve od sebe da sruše goste i zadrže 4. poziciju na ljestvici uoči doigravanja za prvaka države. Pozivnica i gledateljima, jer biti će to pravi odbojkaški spektakl! (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Porazi naših
VRBOVEC - KAŠTEL 3:0
(25:15, 25:22, 27.25)
Kaštel: Šestan, Obadić, Breban, Herman, Knezić, Varga, M. Ivačić, D. Ivačić, Vnuk, Sabol, Petran, Železnjak. Trener: Marko Obadić
Još jedno razočaravajuće izdanje Kaštelanki. Nakon lošeg nastupa u Bjelovaru očekivala se puno bolja igra i pobjeda u Vrbovcu, jer su po kvaliteti znatno jači sastav od Vrbovčanki. Prvi set uvjerljivo su dobile domaće. Kaštelanke su bolje odigrale u naredna 2, imale bodovnu prednost sve do završnica setova i tu stale. Domaće su to iskoristile, dobile oba seta i velike bodove.
ČAKOVEC - BJELOVAR 0:3
(17:25, 13:25, 13:25)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Remenar, Petak, Stanković, Apostolovski, A. Novak, S. Novak. Trener: Ivan Vabec
Drugoplasirani sastav lige bio je previsoka prepreka po Čakovčanke, koje su se vrlo dobro držale u prvom setu u kojem su uhvatile i najviše poena. U drugom su se gošće brzo odlijepile i rutinski set privele kraju. Krenule su domaće s 5:0 u trećem na servis Mirne Baksa, ali nisu izdržale. Bjelovarčanke su brzo okrenule rezultat u svoju korist, dobile set i očekivane bodove. U domaćim redovima sjajan nastup Ane Stanković.
Preostali rezultat 13. kola: Varaždin - V. Gorica 0:3.

7. Čakovec 12 0 12 2:36 0
• U posljednjem, 14. kolu liga dijela natjecanja Kaštelanke na svom parketu (dvorana OŠ Belica) dočekuju trećeplasirani Varaždin, gdje je pobjeda imperativ želi li se u doigravanje za prvaka lige. Čakovčanke su slobodne.

2. A-CENTAR (M)
Odlični
Nedelišćani
NEDELIŠĆE - PETRINJA 3:0
(25:22, 25:19, 28:26)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kocijan, Juras, Kopačević, Vuk, Košir, V. David, Marciuš. Trener: Aleksandar Kovačić
Angažiranom igrom svih igrača odbojkaši Nedelišća ostvarili su vrijednu domaću pobjedu nad sastavom iz Petrinje. U 1. setu izjednačeno do 19:19, a onda domaći preko Karla i Ivana Novaka te serverski raspoloženog Jurasa bježe na 23:19 i tu je pobjednik seta bio odlučen. Serverskom dionicom raspoloženog Jurasa domaći kreću u drugom s 10:3, prednost je rasla do 17:8, ali su gosti smanjili na minus tri (19:16). Ipak, servisima Kocijana i prolazom na mreži Hrvoja Novaka Nedelišće osvaja i taj set. U trećem velika neizvjesnost do 20:20, a potom gosti odlaze na 20:23. Domaći preko sjajnog Hrvoja Novaka (4 prolaza na mreži) ipak prvi stižu do meč lopte. Gosti potom spašavaju još 3, ali petu ne i domaći se zasluženo raduju. U ujednačenom domaćem sastavu sjajno su odigrali Hrvoje Novak, Antonio Juras i libero Domagoj Košir.

TOTOVEC - NEPOMUK 0:3
(20:25, 22:25, 15:25)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, D. Topličanec, Krklec, Trstenjak, M. Topličanec, Horvat, Novak
Zaslužena pobjeda kvalitetnijeg gostujućeg sastava, mada su se domaći dobro držali u prvom, a naročito drugom setu u kojem su imali 16:9 i 21:17, ali su odbojkaši iz Stupnika ipak uzeli set. U trećem potpuni pad u igri Totovca što su gosti obilato naplatili.
Ostali rezultati kola: Daruvar - Gorica 0:3, Medicinar - Čazma 3:2, Quirin - 4 Rijeke 3:0.

10. Totovec 11 3 8 12:29 8
• U 13. kolu Totovec je domaćin Daruvaru, a Nedelišće odlazi na gostovanje kod karlovačke 4 Rijeke.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Naše uvjerljive
ČAKOVEC II - VINICA 3:0
(25:13, 25:16, 25:22)
Čakovec II: Bulović, Benko, I. Novak, Horvat, Zadravec, K. Novak, L. Remenar, S. Novak, A. Novak, Poljaković. Trener: Rajko Kolarek
Važna pobjeda domaćih odbojkašica nad gošćama iz Vinice. Sve je bilo riješeno u 3 seta, ali su domaće (pogotovo u trećem setu) odigrale ipak preležerno i takovo opuštanje moglo ih je stajati seta. Ovom pobjedom Čakovčanke su učvrstile 4. poziciju na ligaškoj ljestvici.
ŠTRIGOVA - CESTICA 3:0
(25:16, 25:19, 25:13)
Štrigova: Pufek, Stanković, Horvat, Krumpić, Posedi, Heric, Vinković. Trener: Jurica Novak
Lako, brzo i rutinirano odbojkašice iz Štrigove stigle su i do četvrte uzastopne pobjede u nastavku prvenstva. Sastav Cestice pao je u 3 seta, a u ujednačenom domaćem sastavu istakla se mlada Josipa Krumpič.
Preostali rezultat 11. kola: Ivanec - Varaždin III 3:0, pauzirao je Varaždin II.

8. Varaž.III 10 0 10 2:30 0
• U 12. kolu Čakovec II ide u goste Varaždinu III, a Štrigova je slobodna.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
Črečan u vodstvu
Rezultati 15. kola: Žerek - Mladost 3:0 (20, 17, 21), Plavi - Nedelišće II 2:3 (-23, -22, 22, 16, -9), Varaždin II - Totovec II 3:1 (27, 20, -25, 23), Poljanec - Plavi 3:1 (22, -22, 17, 22).

1. Črečan v. 12 11 1 35:5 34
2. Žerek 12 11 1 33:8 31
3. Totovec 12 7 5 25:20 20
4. CM kad. 11 6 5 22:21 17
5. Plavi 12 5 7 21:24 17
6. Varaždin 11 4 7 20:23 15
7. Poljanec 11 5 6 17:23 14
8. Nedelišće 12 3 9 18:30 11