Sport 11.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

CENTROMETAL - ŠIBENIK 3:1
(16:25, 25:23, 27:25, 25:21)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 300. Suci: Zamaklar (Belišće) i Muha (Osijek).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, David, Makarov, Vabec, Petran, Vuk, Todorović, T. Posavec, D. Posavec, Puđa, Harambašić. Trener: Kole Mihajlov
Nakon nezasluženog poraza u Rijeci „Centrometalovci“ su se brzo vratili na pobjednički kolosjek. Uoči početka utakmice velike brige za domaćine. Marin Posavec zbog bolesti nije ni bio u igračkom kadru, a drugi srednjak Ivan Kovač nastupio je s ozljedom lista noge. Tako je u 1. setu domaći trener u vatru morao ubaciti mladog i perspektivnog Tomicu Puđu. I igrali su domaći sasvim solidno do 7:8. Slijedi pad u igri, pa gosti stižu do 14:22. U završnici seta u igru ulaze mladi Harambašić i David, jer je set već bio izgubljen, a mladićima je itekako trebalo igračko iskustvo. U 2. setu Mihajlov ubacuje u igru standardnog srednjaka Ivana Kovača, koji iako ozlijeđen donosi svom sastavu kvalitetu više. Domaći dominiraju od starta, igra je sve bolja, a na semaforu stoji 19:14. Slijedi manji pad u igri domaćina, gosti poravnavaju na 21:21, ali u završnici su domaćini žustriji i uz pomoć navijački raspoloženog gledateljstva stižu do seta i rezultatskog poravnanja. Treći set ponudio je svu dinamiku odbojkaškog sporta. Domaći kreću s 10:6, gosti preokreću na 14:16. U završnici seta uglavnom vode Šibenčani (18:21, 22:23), ali domaći izvlače svoj maksimum i sa dva sjajna bloka Marijana Palinkaša teško, ali zasluženo dobijaju ključni set. U četvrtom dominacija domaćih, koji od starta kreću silovito. Igra u polju je znatno bolja, pa Palinkaš i Kovač kroz sredinu, te Tomica Posavec, Vabec i razgoropađeni Todorović lome blok gostujućih odbojkaša, što im u konačnici zasluženo donosi set i nova 3 boda, s kojima su i dalje na visokom 2. mjestu na ljestvici. Pohvala i gledateljima, koji su gromoglasnim navijanjem dali štih više i uvelike pomogli osvajanju novih bodova.
Ostali rezultati 5. kola: Zagreb - Daruvar 2:3, Karlovac - Opatija 3:0, Mursa - Sisak 3:1, Varaždin - Rijeka 3:0.
10. Opatija 5 0 5 1:15 0
• U 6. kolu odbojkaška poslastica za ljubitelje odbojke u Međimurju. U dvoranu u Nedelišće stiže vrlo snažan sastav Varaždina, koji je ostvario do sada isti bodovni učinak kao i naš Centrometal. Pravi derbi kola igra se u petak, 12.11. u dvorani Aton, s početkom u 19 sati.
• A već danas (Aton, utorak, 9.11., 19 sati) odbojkaši Centrometala igraju 1. susret četvrtfinala hrvatskog kupa. U dvoranu Atona stiže Interligaš Mladost iz Kaštel Lukšića, trenutno najjači hrvatski sastav. Prilika je to da ljubitelji odbojke u našem kraju vide mogućnosti našeg sastava protiv tako jakog protivnika.
Tekst i foto
Rajko Kolarek

KAŠTEL - V. GORICA 3:0
(25:17, 25:10, 25:9)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Petran, Goščiej, Novak, Sabol, Toplek, Jelinek
Brza, laka i uvjerljiva pobjeda Kaštelanki nad mladim sastavom iz Velike Gorice. Gošće su se solidno nosile u prvom setu, a u slijedeća dva totalna dominacija Pribislavčanki, koje su novom pobjedom zadržale 2. mjesto na ljestvici i opasno pušu za vrat prvoplasiranom Plavom Zmaju iz Duge Rese. Sve domaće odbojkašice dale su velik obol petoj uzastopnoj pobjedi.
Ostali rezultati 6. kola: Olimpik - Bjelovar 3:0, Orao - Don Bosco 0:3, Karlovac - Vrbovec 3:0, Nebo - Sisak 2:3, Azena II - Zagreb II 3:1, Plavi Zmaj - Multibibus 3:0.
14. Orao 5 0 5 1:15 0
• U 7. kolu Kaštel gostuje u Zagrebu kod domaćeg Multibibusa.

2. MEĐUŽUPANIJSKA LIGA - CENTAR (M)
Totovec projurio
Ogulinom
OGULIN - TOTOVEC 0:3
(8:25, 19:25, 13:25)
Totovec: J. Kozar, S. Kozar, Krklec, Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Trstenjak, Kovačić, Sušec
Odbojkaši Totovca projurili su Ogulinom. Razigrani totovečki orkestar, pod dirigentskom palicom Stjepana Kozara i na krilima vrlo raspoloženog za igru Jurice Trstenjaka u sva je 3 odigrana seta demonstrirao svoju snagu i s nova 3 boda najavio kandidaturu za samo čelo ljestvice. Osim već spomenutog Trstenjaka i ostali igrači dali su velik udio u ovoj pobjedi.
Ostali rezultati 6. kola: Croatia - Petrinja 3:0, Poljoopskrba - 4 Rijeke 1:3, Čazma - Glina 3:0, Žerek - Gorica 3:1.
11. Glina 5 0 5 0:15 0
• U 7. kolu (VUŠ, subota, 13.11., 17 h) Totovec dočekuje zagrebačku Croatiu.

III. HRVATSKA LIGA - SJEVER
Derbi Nedelišću
PLAVI - NEDELIŠĆE 2:3
(22:25, 25:18, 17:25, 27:25, 12:15)
Plavi: Mavrič, Bilas, Jančikić, Premužić, Somi, Časar, Hranilović, G. Novak
Nedelišće: J. Kirić, Z. Kirić, Preložnjak, Kolarek, D. Novak, Ml. David, Preložnjak, Žerjav, J. Treska, Je. Treska
Nema više neporaženih sastava lige. Vodeći Plavi poraženi su u 5. kolu na svom parketu od Nedelišća u vrlo kvalitetnom i krajnje neizvjesnom susretu. Gosti su dva puta vodili, domaći poravnavali, a u odlučujućem, 5. setu, gosti su bili prisebniji i na kraju zasluženo stigli do prve gostujuće pobjede. Kod domaćih najbolji Goran Novak, a kod gostiju Zdenko Kirić.

TOPLICE - CENTROMETAL II 0:3
(22:25, 27:29, 19:25)
Centrometal II: M. David, V. David, Marciuš, I. Novak, Vuk, Vibovec, Kopačević, Košir
Iznenađujuće visoka, ali potpuno zaslužena pobjeda mladića iz Črečana na teškom gostovanju u Varaždinskim Toplicama. Neizvjesno je bilo u sva 3 seta, a pogotovo u drugom u kojem su domaći imali prednost od 14:9. Kada su nakon mnoštva rezultatskih obrata gosti ugrabili 2. set bilo je jasno da će do bodova, jer u trećem je bilo znatno lakše. U redovima Centrometala II odlično su odigrali Filip Marciuš i Marko David.

JALKOVEC - TOTOVEC II 0:3
(15:25, 22:25, 22:25)
Totovec II: Mikac, Kovačić, D. Horvat, Mozeš, Lešnjak, S. Trstenjak, Đurđek, D. Novak
Nakon 3 uzastopna poraza pobjeda odbojkaša iz Totovca na gostovanju kod Jalkovca. Gosti su lako dobili prvi, nešto teže slijedeća dva seta, te na krilima raspoloženog dvojca Davor Horvat-Damir Novak došli do važnih bodova.
Susreti Koprivnica -Mladost i Varaždin II - Poljanec igraju se tijekom ovog tjedna.
1. Centrometal 5 4 1 12:3 12
2. Plavi 4 3 1 11:3 10
3. Poljanec 4 3 1 10:3 9
4. Nedelišće 5 3 2 12:8 9
5. Mladost 4 3 1 9:6 8
6. Toplice 4 2 2 7:7 6
7. Totovec 5 2 3 9:10 6
8. Koprivnica 4 2 2 6:8 6