Sport 20.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:58.

CENTROMETAL - ROVINJ 3:2
(25:19, 26:24, 20:25, 21:25, 15:10)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Bingula (Zagreb) i Žužul (Varaždin)
Centrometal: Kovač, Čičković, David, Vabec, Vincek, Posavec, Gotal, Kurteš, Kocijan, Petran, I. Novak, K. Novak. Trener Jadranko Kirić
U odlično popunjenoj dvorani Aton odbojkaši Centrometala došli su do izuzetno važne pobjede nad drugoplasiranim sastavom Rovinja. Utakmicu su bolje otvorili gosti i pri drugom tehničkom imali 3 razlike (5:8). Domaći poravnavaju na 10:10, odlaze potom na 16:11, a pri 21:13 pitanje pobjednika seta bilo je riješeno. Sjajno otvaranje Centrometala u drugom i ubrzo je 6 razlike (10:4). Serijom servisa gosti pritišću i stižu na minus 1 (10:9). U završnici seta Centrometal ima velikih plus 4 (22:18), ali su borbeni gosti poravnali kod 23:23, a odmah potom spašavaju prvu set loptu domaćina. Slijede 2 promašaja gostiju i na semaforu je već 2:0 za domaće. Treći set bolje otvaraju gosti i drže 3 razlike sve do 13:16. Domaći se ne predaju te prvo poravnavaju rezultat i stižu do prve prednosti u setu (18:17). Međutim, u završnici seta rovinjski je sastav čvršći, dobija set i na semaforu je 2:1. U četvrtom setu domaćini drže rezultatsku prednost sve do 16:14, a potom neobjašnjivo staju. Gosti preokreću na 18:22, te tu prednost čvrsto drže do kraja seta za konačnih 21:25 i 2:2 u setovima. Na redu je peti, odlučujući set. Centrometal kreće s 3:0, kod promjene strana već je 8:4, a odmah potom i 10:4 za domaće. Gosti vraćaju servis i s 4 uzastopna servis poena stižu tek na poen zaostatka (10:9). Slijedi odlična završnica črečanskih odbojkaša, koji serijom od 5:1 dolaze do ključnog seta i izuzetno važna 2 boda. Ovom pobjedom Centrometal je potvrdio visoko 4. mjesto na ligaškoj ljestvici. U redovima Centrometala istakli su se Vincek u napadu, Čičković na bloku i organizator igre Gotal. Ostali na visini zadatka.
Ostali rezultati 11. kola: Mladost (ZG) - Sisak 3:0, Mladost (KL) - Mursa 3:2.
1. Mlad./KL 11 11 0 33:8 31
2. Rovinj 11 7 4 24:14 22
3. Mlad./ZG 11 6 5 23:17 20
4. Centrom. 11 5 6 21:23 15
5. Mursa 11 3 8 15:29 9
6. Sisak 11 1 10 7:32 2
• Prvenstvo se nastavlja 18. siječnja 2014. godine.
2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Međimurski derbi Kaštelankama
KAŠTEL - ČAKOVEC 3:0
(25:21, 25:15, 26:24)
Kaštel: Varga, Šestan, Obadić, Prprović, Ivačić, Knezić, Herman, Vnuk, Breban, Železnjak, Sabol. Trener Marko Obadić
Čakovec: Baksa, Kraljić, Hajdinjak, Benko, Remenar, Ciglar, Petak, A. Novak, S. Novak. Trener Ivan Vabec
Vrlo dobru i zanimljivu utakmicu odigrale su odbojkašice domaćeg Kaštela i Čakovca u dvorani OŠ Belica. Čakovčanke, kao novajlije u ovom rangu natjecanja, pružile su snažan otpor favoriziranim Pribislavčankama. U prvom setu igrale su ravnopravno, a u samoj završnici i vodile, ali su domaće set izvukle na iskustvo. U drugom bolja igra domaćih pretočena je u uvjerljiv dobitak seta, mada su gošće u pojedinim dijelovima seta izgledale sasvim dobro. U trećem je bilo vrlo uzbudljivo. Krenule su Čakovčanke s 3:6, uzvratile domaće u nastavku i stekle 4 razlike (15:11). Gošće su pritisle, stigle do poravnanja, ali su Kaštelanke serijom od 4:0 stigle do 4 meč lopte (24:20). Gošće vraćaju servis, te 3 puta uzastopno poentiraju za novo poravnanje (24:24). Posljednja 2 poena domaće dobijaju na iskustvo i na koncu zasluženo slave.
Ostali rezultati 9. kola: Varaždin - Bjelovar 1:3, Vrbovec - V. Gorica odgođeno.
7. Čakovec 8 0 8 2:24 0
• U 10. kolu Čakovčanke na domaćem parketu (ETŠ, nedjelja, 22.2., 15.30 h) dočekuju Vrbovec, dok su Kaštelanke slobodne.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Čazmanci prejaki
TOTOVEC - ČAZMA 0:3
(19:25, 24:26, 20:25)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Novak, Krklec, D. Topličanec
Jedan od pretendenata za naslov prvaka lige, sastav Čazme, bio je previsoka prepreka za domaće. Odlični gosti lako su dobili startni set, a domaći su priliku za poravnanje i povratak u susret ispustili u drugom, koji su izgubili na razliku. U trećem više nije bilo snage kod domaćih i gosti odlaze kući sa sva 3 boda. Priliku za popravak bodovnog salda odbojkaši Totovca imati će u nastavku prvenstva, kada tradicionalno bolje igraju.
Susret između odbojkaša Nedelišća i vodećeg Medicinara odgođen je zbog obaveza Nedelišćana na juniorskom prvenstvu. Na tablici vode Čazma i Medicinar sa po 23 boda, Nedelišće je sedmo sa 6, a Totovec deseti s 5 bodova. Prvenstvo se nastavlja 25. siječnja iduće godine, a do toga datuma svi klubovi moraju odigrati svoje zaostale susrete.

2. TURNIR REGIONALNOG PRVENSTVA JUNIORA
Juniori CM-a izborili državno
Pobjedom nad zagrebačkom Croatiom i porazom protiv zagrebačke Mladosti juniori Centrometala izborili su nastup na finalu ovogodišnjeg prvenstva Hrvatske, što je uspjeh vrijedan divljenja. Protiv Mladostaša nije bilo nikakvih izgleda, ali su u odlučujućem susretu s Croatiom mladići trenera Aleksandra Kovačića izvukli maksimum. Prvo su izvukli prvi set, a u drugom potpuno potopili Zagrepčane za uvjerljivih 2:0 (25:22, 25:12). Prvo mjesto u regiji osvojili su juniori zagrebačke Mladosti, drugo Centrometala, a treće Croatie. Tri prvoplasirana sastava primila su pehare i medalje. Najboljim napadačem proglašen je Centrometalovac Karlo Kocijan.