Sport 19.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

ODBOJKA: Vodeći prošli / Kaštelanke nisu

U 13. kolu trećeligaša odrađena su samo 2 od 4 susreta. Vodeći Črečan veterani gostovali su u Koprivnici i bez većih poteškoća ostvarili novu pobjedu. Centrometal kadeti u Atonu su ugostili iskusan sastav Nedelišća II i pretrpjeli (prema viđenom) ipak rezultatski previsok poraz. Susreti u Vulariji, odnosno Jalkovcu odgođeni su zbog kiše. Sastav Centrometal kadeta tijekom tjedna unaprijed je odradio svoj susret 14. kola s pekleničkim Plavima i zasluženo ostvario drugi ligaški uspijeh.
KOPRIVNICA - ČREČAN VETERANI 0:3
(13:25, 22:25, 17:25)
Črečan vet.: J. Kirić, Z. Kirić, Ml. David, Žerjav, Makarov, Jo. Treska, Horvat
Lider prvenstva i dalje ne zna za poraz. U ovom kolu sastav iz Črečana u 3 je seta nadigrao domaću Koprivnicu, čiji su odbojkaši ozbiljniji otpor pružili tek u 2. setu. Kod pobjednika odličan nastup Makarova i Z. Kirića.
CM KADETI - NEDELIŠĆE II 0:3
(19:25, 27:29, 21:25)
Centrometal kadeti: David, Marciuš, Kopačević, Košir, Vuk, Vibovec, I. Novak
Nedelišće II: Prevalšek, H. Novak, Silaj, Vincek, Mihajlov, Je. Treska, Kolarek, Mihoci, Petek
U vrlo zanimljivom susretu zasluženo su slavili gosti, mada su i domaći odigrali sjajnu utakmicu. U 1. setu gosti su vodili s 4-5 razlike i tu prednost zadržali do kraja. Najneizvjesnije je bilo u drugom. Ekipe su se naizjmjenično izmjenjivale u vodstvu, a nakon puno rezultatskih obrata fortuna odlazi na stranu odbojkaša Nedelišća. Gosti su vodili većim dijelom 3. seta, a borbeni mladići Centrometala opasno su priprijetili u samoj završnici. Ipak, nije bilo snage za potpuni preokret i bodovi idu Nedelišću. Kod domaćih sjajno su odigrali Vibovec i Vuk, a kod Nedelišća Hrvoje Novak.
CM KADETI - PLAVI II 3:0
(25:22, 25:21, 25:22)
Centrometal kadeti: I. Novak, K. Novak, Kopačević, David, Marciuš, Kocijan, Lesar, Košir
Plavi II: Mavrič, Hranilović, Premužić, Škvorc, G. Novak, Kramar, Trstenjak
U unaprijed odigranom susretu 14. kola mladići Jadranka Kirića ostvarili su i drugu pobjedu u nastavku prvenstva. Nakon Totovca II pali su i Pekleničani. U vrlo zanimljivom meču domaćini su bili koncentriraniji u sva 3 odigrana seta i na krilima Filipa Marciuša i Marka Davida stigli do novog slavlja i pomaka na ligaškoj ljestvici.
9. Plavi 11 2 9 9:29 4
• Parovi 14. kola (22./23. svibnja): Totovec II - Poljanec, Nedelišće II - Koprivnica, Črečan veterani - Jalkovec, pauzira Mladost.

PRVENSTVO ZAGREBAČKE REGIJE ZA KADETE
Pobjeda i poraz
Centrometala
Na prvom okupljanju kadeta zagrebačke regije u Daruvaru mladi odbojkaši iz Črečana osvojili su 2. mjesto u svojoj skupini. U prvom susretu B skupine mladići Jadranka Kirića izgubili su od zagrebačke Mladosti rezultatom 2:0 (25:12, 25:13), a potom su u neizvjesnom susretu nadigrali Sisak s 2:1 (24:26, 25:20, 15:13). Budući da su Mladostaši dobili Sisak s 2:0, njima je pripalo 1. mjesto u skupini. U skupini A igrali su domaćin Daruvar, Varaždin, te zagrebački klubovi Croatia i Zagreb. Prvo mjesto osvojili su odbojkaši Zagreba, drugo Daruvara, treće Croatie, dok su mladi Varaždinci završili kao četvrti i nisu izborili četvrtfinale. Drugi i ujedno odlučujući krug igra se u dvorani Atona u Nedelišću (nedjelja, 23. svibnja), a domaćin turnira je naš Centrometal. Igrat će se paralelno na 2 terena, a evo i satnice, te rasporeda natjecanja: 10 h-četvrtfinale: Daruvar - Sisak, Centrometal – Croatia (Zg). Polufinale-12 h: Zagreb - pobjednik susreta Centrometal/Croatia, Mladost (Zg) - pobjednik susreta Daruvar/Sisak. 11 h-susret za 5. mjesto, 13 h susret za 3. mjesto, dok je utakmica za 1. mjesto također u 13 sati. Za kadete Centrometala u Daruvaru su nastupili: David, Marciuš, Vuk, Vibovec, Kopačević, Kocijan, K. Novak i Košir. (Rajko Kolarek)

U subotu i nedjelju u Poreču su održane kvalifikacije za popunu 1. B Hrvatske lige, a na kojima su sudjelovali prvaci drugih liga: Nova Gradiška (Istok), Kaštel (Centar), Split II (Jug) i domaćin Poreč (Zapad). Odbojkašice iz Pribislavca prvi su susret igrale sa Splitom II. Krenule su i više nego dobro, povele u 1. setu 11:2 i sve do 15:7 bile dominantne. Slijedi neobjašnjiv pad i serija od 11:0 Splićanki pa je set izgubljen. Vrlo dobro igrale su Kaštelanke u drugom, koji su na razliku izgubile. U trećem su posustale i Split dolazi do pobjede s 3:0 (25:19, 25:23, 25:16). Slijedio je nastup protiv silno motiviranih Porečanki. Kaštelanke su krenule s 0:11 i tu je već pitanje pobjednika seta bilo riješeno. U iduća 2 seta bolja igra Kaštelanki, ali ipak je to bilo nedovoljno za nešto više. Porečanke su slavile s 3:0 (25:8, 25:20, 25:22). U nedjelju je igran susret za “broncu” između Kaštela i Nove Gradiške. Djevojke iz Pribislavca potpuno su potonule, ništa im nije polazilo za rukom, pa su odbojkašice iz Nove Gradiška s uvjerljivih 3:0 (25:13, 25:18, 25:15) stigle do 3. mjesta. Osvajanjem 1. mjesta sastav Splita II plasirao se u 1. B odbojkašku ligu.
Pod vodstvom trenera Marka Obadića na kvalifikacijama su igrale: Dijana Šestan, Ines Vincek, Petra Prprović, Željka Obadić, Ana Novak, Lara Novak, Ines Sabol, Mateja Goščiej, Jelena Toplek, Mateja Ivačić i Darina Ivačić. (R. Kolarek)