Sport 21.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

RIJEKA - CENTROMETAL 3:0
(25:20, 25:17, 25:16)
Rijeka - Dvorana Mladosti na Trsatu. Gledatelja: 100. Suci: Ivković i Peslač (Split).
Centrometal: Palinkaš, Makarov, David, Vabec, D. Posavec, Todorović, Puđa, T. Posavec, M. Posavec. Trener: Josip Treska
U 1. utakmici doigravanja za poredak od 5.-8. mjesta odbojkaši Centrometala iz Črečana gostovali su u Rijeci. Rastom znatno viši domaći odbojkaši bili su bolji u sva 3 seta i zasluženo došli do startne prednosti. Zbog financijskih poteškoća Centrometalovci su morali otpustiti svoje vanjske akvizicije (Grubišić, Krečak), pa je na poziciji organizatora igre zaigrao legendarni Aleksej Makarov. U 1. setu Centrometal je pružio jak otpor favoriziranom domaćinu, a u iduća 2 seta odbojkaši Velimira Liverića pokazali su svoju snagu, uvjerljivo osvojili oba seta i došli do startne prednosti. Svoju minutažu u ovom je susretu dobro iskoristio mladi Marko David, kadetski reprezentativac Hrvatske.
CENTROMETAL - RIJEKA 0:3
(23:25, 20:25, 21:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Adamek i Franolić (oba Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, Makarov, David, Vabec, D. Posavec, Todorović, T. Posavec, M. Posavec. Trener: Josip Treska
I u uzvratu Riječani su došli do maksimalne pobjede, mada su domaćini odigrali znatno čvršće i kvalitetnije nego u Rijeci. U vrlo izjednačenom 1. setu gosti su u završnicu ušli sa 22:24. Domaći vraćaju servis, ali gosti potom poentiraju i na razliku dolaze do startne prednosti. U drugom su gosti imali 13:16, ali su domaći silnom borbenošću svih odbojkaša preokrenuli sve na svoj mlin i došli do 2 razlike (19:17). Završnica seta pripada gostima i na semaforu stoji 0:2. Sličan scenarij zbio se i u 3. setu. Gosti su većim dijelom seta imali prednost, ali se domaći nisu predavali. Završnica seta ponovo pripada odličnim Riječanima, koji stižu do seta i maksimalne pobjede, mada su domaći prema viđenom mogli i bolje proći. Kod gostiju prvo ime Dženan Pečenković, dok su u ujednačenom domaćem sastavu odlično odigrali Marijan Palinkaš i kapetan Tomica Posavec.
► Tako će odbojkaši Centrometala igrati za 7. mjesto s Interligašem Zagrebom. Oba sastava imaju podjednake šanse za konačan uspijeh. Prvi susret igra se u Zagrebu (četvrtak, 22. travnja, 19.30 h), uzvrat u subotu u Nedelišću (Aton, 16.30 h), a eventualni 3. susret u nedjelju u Zagrebu.
Rajko Kolarek

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Bravo, Kaštelanke!
VRBOVEC - KAŠTEL 0:3
(11:25, 11:25, 14:25)
Kaštel: M. Ivačić, D. Ivačić, Lepen, Goščiej, Šestan, Obadić, A. Novak, Vincek, Toplek, Prprović, Sabol, Knezić. Trener: Marko Obadić
Sjajna predstava Kaštelanki na teškom gostovanju u Vrbovcu, u zaostalom susretu 24. kola. Iako su se Pribislavčanke pribojavale ovog teškog gostovanja sve je na koncu ispalo fenomenalno. Krenule su djevojke Marka Obadića odlučno u susret i 1. set elegantno dobile. I u 2. setu gošće su pokazale tko je gazda na parketu. Domaće se još nisu ni snašle, a na semaforu je već 0:2. I u 3. setu slična priča i Kaštelanke odlaze kući pjevajući. Pobjeda je tim vrijednija jer su u njoj sudjelovale sve igračice iz zapisnika. Bravo Kaštelanke!
KAŠTEL - MULTIBIBUS 3:0
(25:10, 25:15, 25:17)
Kaštel: D. Ivačić, Lepen, Goščiej, Šestan, Obadić, A. Novak, L. Novak, Vincek, Toplek, Prprović, Sabol, Knezić. Trener: Marko Obadić
Za samo 55 minuta čiste igre Kaštelanke su tricom ispratile kući Zagrepčanke i ponovo preuzele vrh ljestvice. Domaće su sjajno otvorile susret i sigurno dobile 1. set. U iduća dva seta Multibibašice su bile nešto čvršće, ali su domaće odigrale prema dogovoru i sve brzo riješile uz pljesak brojne publike.
Ostali rezultati 25. kola: Karlovac - Azena II 3:0, Gorica - Vrbovec 3:0, Don Bosco - Novi Zagreb II 3:0, Sisak - Orao 3:0, Olimpik - Bjelovar 3:1.
13. Orao 22 0 22 4:66 2
► U posljednjem ligaškom kolu Kaštelanke gostuju u Zagrebu kod domaćeg Novog Zagreba II. Pobjeda od 3:0 ili 3:1 donosi naslov prvakinja. Sretno Kaštelanke!

2. B LIGA-CENTAR (M)
Nedelišću međimurski derbi
PLAVI - NEDELIŠĆE 2:3
(15:25, 25:21, 25: 20, 19:25, 10:15)
Plavi: Bilas, Časar, L. Hranilović, M. Hranilović, Jančikić, Mavrič, Novak, Premužić
Nedelišće: Kopačević, Vuk, Kolarek, H. Novak, Prevalšek, Marciuš, Vibovec, K. Novak, Štebih
Međimurski odbojkaški derbi zasluženo je pripao gostima iz Nedelišća, mada su i domaći mogli do pobjede. Prvi set Nedelišćani su odradili maestralno i na semaforu je 0:1. Gosti popuštaju u drugom, domaći se bude i već je 1:1. Početak 3. seta u znaku je Nedelišćana, koji set otvaraju sa 3:10. Gosti popuštaju, domaći su proigrali i kod 13:13 sve je na početku. Nedelišće potom odlazi na 14:16, ali su domaći u završnici odlični i zasluženo dobijaju set. U četvrtom setu domaći padaju u igri, Nedelišćani se vraćaju i poravnavaju na 2:2. Odlučujući 5. set Plavi otvaraju sa 6:3, ali na promjeni strana je već 7:8. Finiš seta u znaku je ekipe iz Nedelišća, čiji odbojkaši se na koncu zasluženo raduju i zadržavaju 2. poziciju na ljestvici.
Ostali rezultati posljednjeg, 20. kola: Toplice - Daruvar II 3:0, Zagreb II - Poljoopskrba 1:3.

Startaju trećeligaši
U subotu, odnosno nedjelju, s nastavkom ligaških nadmetanja kreću članovi III. Hrvatske odbojkaške lige-sjever. Jesenski naslov brane Črečan veterani, s 2 boda prednosti pred Totovcem II, te 6 pred Poljancem. Te tri ekipe voditi će glavnu riječ u nastavku prvenstva, dok će preostalih 6 sastava voditi bitku za poredak od 4.-9. mjesta. Parovi 10. kola: Totovec II - Mladost (Vularija) - nedjelja, 25.4., 11 h, Črečan veterani - Plavi II (Peklenica) - nedjelja, 25.4., 11 h, Jalkovec - Koprivnica (subota, 24.4., 17 h), Poljanec - Centrometal kadeti (subota, 24.4., 19.30 h).