Sport 25.07.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:24.

Omladinac novi drugoligaš

D. KONCOVČAK 2
OMLADINAC 3
Donji Koncovčak - igralište NK Donji Koncovčak. Gledatelja 400. Sudac: Marin Horvat (Šenkovec). Pomoćnici: Saša Fegeš (Nedelišće) i Damir Fodor (Slakovec). Delegat: Slavko Vodopija (Strahoninec). Strijelci: 1:0 Cvetković (6), 1:1 Debelec (11), 2:1 Horvat (25), 2:2 Tizaj (40), 2:3 Toplek (87).
Donji Koncovčak: Novak, Skuhala, Koraj, Horvat, Sakač (46. Goričanec), Brezničar, Cvetković, Sklepić, Stajnko, D. Flac, M. Flac (46. Sklepić). Trener: Tine Špilak
Omladinac: Malović, Korpar, Toplek, Posavec, Tizaj (77. Valentić), Rošanić, Novak, Patafta (89. Piknjač), Lastavec, Debelec (89. Škvorc), Ružić. Trener: Stjepan Makar
- - - -
Nogometaši Omladinca iz Držimurec/Strelca novi su članovi 2. međimurske liige-istok. Oni su u uzvratnoj utakmici u Donjem Koncovčaku protiv istoimenog protivnika ostvarili potpuno zasluženu pobjedu od 3:2 i tako uspješno prošli kvalifikacije. Već u 6. minuti domaći igrač Cvetković postiže pogodak za 1:0 da bi Debelec u 11. minuti poravnao na 1:1. U 25. minuti ponovo domaćin pogotkom Horvata dolazi u vodstvo da bi u 40. minuti nakon velike pogreške domaćeg kapetana Tizaj poravnao na 2:2 s kojim se i odlazi na odmor. U nastavku utakmice domaćin pokušava doći do vodećeg pogotka dok gosti prijete opasno preko kontri. U 76. domaći igrač Stanjko nakon ubačaja pogađa vratnicu da bi u 87. minuti gosti nakon izigrane akcije preko Topleka postigli pobjedonosni pogodak.
Nakon posljednjeg sučevog zvižduka odličnog suca Horvata počelo je veliko i potpuno zasluženo slavlje nogometaša Omladinca s navijačima koje je trajalo do kasno u noć. Posebno treba naglasiti taktički odlično postavljenu igru trenera gostiju Stjepana Makara a svi njegovi igrači svi zaslužuju velike pohvale za igru ali ipak bismo izdvojili vratara Dalibora Malovića koji je silom prilika morao stati na vrata i taj je posao odlično obavio. Nakon izuzetno fer i korektne utakmice domaćina je na kraju sportski čestitao gostima na zasluženoj pobjedi.