Sport 07.08.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:48.

PLIVANJE: Osam medalja ČPK-a, Modrić 4.

U Zagrebu je održano prvenstvo Hrvatske u plivanju na kojem veliki uspjeh postigla ekipa čakovečkog plivačkog kluba (ČPK) pod vodstvom trenera Gorana Kolarića osvojivši ukupno 8 odličja (3 zlatna, 4 srebrna i 1 brončano).

Najbolje rezultate zabilježila je mlada Kaja Sabol osvojivši ukupno 5 odličja. Kadetska je prvakinja Hrvatske u čak 3 discipline: 200 metara leđno te 400 i 800 metara slobodno, dok je u disciplinama 100 metara leđno i 200 metara slobodno bila odlična druga, a na 100 metara slobodno bila je četvrta. Imala je dobre rezultate i u kategoriji mlađih juniorki - 8. mjesto na 200 metara leđno, 7. na 100 m leđno i 9. na 400 m slobodno.

Luka Dodlek pak je osvojio 3 odličja. Odlična 2. mjesta i naslov državnog viceprvaka u kategoriji juniora na 100 i 200 m prsno (do zlata ga je dijelilo 17 stotinki), a 3. u kategoriji mlađih seniora na 200 m prsno, a bio je u juniorskoj konkurenciji i na 7. mjestu na 100 metara leptir.

I ostali mladi Čakovčani postigli su vrlo dobre rezultate. Nelly Lisjak je u disciplini kadetkinja 50 metara leptir bila 9., u disciplini juniora 100 m leptir 10., a na 200 metara leptir također kod juniora 8. Luka Dodlek  je kod mlađih juniora na 50 i 100 metara leptir bio 7., Lovro Tkalčec je kod juniora na 50 m prsno bio 11. a 200 m prsno 15. Jakov Rojko je bio 9. na 50 metara leđno-juniori, a Kristijan Stunković 4. na 400 metara mješovito kod juniora. Uz njih je nastupala i Petra Marciuš.

J. Freiler

Na plivalištu Mladosti, uz Savu od 24. do 27. srpnja održano je ljetno Prvenstvo Hrvatske u plivanju. Ivan Modrić, plivač GPK-a Međimurje, bio je nadomak medalji, isplivavši 4. juniorsko vrijeme na 50 leđno u vremenu 28,10 u A finalu, a u dva B finala isplivao je 11. vrijeme na 200 leđno - 2:15,78 te 15. vrijeme na 100 leđno 1:01,48. (im)