Sport 28.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

Prijateljske nogometne utakmice

PRIJATELJSKE NOGOMETNE UTAKMICE
Omladinac - Zavrč 0:8
Novo Selo Rok - stadion Omladinca. Gledatelja: 100. Sudac: Kolarić, pomoćnici: Filipčić i I. Horvat (Čakovec).
Omladinac: Križaić, Krištofić, Toplek, Filipović, Reich, Gale, Jambrošić, Varga, Škrilac, Mlinarić, Starčević (još su igrali: Žvorc, Vugrinec, L. Ledjak, M. Lesjak, Vidačić, Vodopija, Jurinec). Trener: Miljenko Dovečer
Zavrč: Kovačić, Lešnik, Sambolec, Kurvus, Šafarić, Težak, Smrekar, Kokol, Božak, Dugulin, Kelenc (još su igrali: Bešenić, Fuček, Kresinger, Brlečić, Golubar, Vaš, Matijašić). Trener: Viktor Trenevski
Slovenski prvoligaš, drugoplasirani 1. slovenske lige Zavrč, bio je preveliki ‘zalogaj’ i prejaki protivnik za domaćina. U svakom su poluvremenu gosti postigli 4 pogotka, mogli su još koji. Domaći jednu priliku za povoljniji rezultat nisu iskoristili u prvom, a jednu u drugom poluvremenu. No zato su se iskazali u “trećem” poluvremenu kada su goste počastili i zajedno se družili. (JF)

Graničar dobio Plitvicu
Svoju posljednju utakmicu pred početak prvenstva u III. HNL-sjever nogometaši kotoripskog Graničara odigrali su u subotu na svom terenu protiv NK Plitvica iz Gojanca, člana I. ŽNL Varaždin koju su pobijedili s :2. Strijelci za Kotoripčane su bili Matotek, Cecelja i Lončar. Bila je to utakmica u kojoj su većim dijelom susreta dominirali domaćini premda su gosti vrlo rano došli u vodstvo od 1:0, a potom je sve krenulo u korist Kotoripčana. Njihov prvi protivnik u nastavku prvenstva je preloška Mladost s kojom su u jesenskom dijelu prvenstva u Kotoribi regularno odigrali 1:1, a potom za ‘zelenim stolom’ susret dobili 3:0 i to zbog administrativne nemarnosti Preložana. (MG)

Međimurje - Zelina 0:0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Fegeš, pomoćnici: Sukanac i Novak (Čakovec).
Međimurje: Farkaš, Dodlek, Kuzmić, Petak, Novko, Hernandez, Puclin, Golik, Skoliber, Kokot, A. Korenika (još su igrali: S. Korenika, Vabec, Vuk i Hrustek). Trener: Damir Biškup
Zanimljiv susret unatoč kišnom vremenu, u kojem su jedino nedostajali golovi. U prvom dijelu nešto više inicijative i opasnosti po domaći gol imali su gosti, domaći su se orijentirali na obranu i brze kontre. U drugih 45 minuta zanimljivije, posebno u finišu. U 78. minuti Dodlek je s crte izbacio loptu u polje i spriječio pogodak, prije toga Farkaš je odličnom intervencijom također spašavao. Tri je puta dobro intervenirao i Krklec u 82. minuti, a najveću priliku da domaći pobijede propustio je u 90. minuti Puclin. Treba spomenuti da je to Čakovčanima bila ‘generalka’ pred subotnji početak prvenstva i da nisu igrali kompletni - nedostajali su vratar Šafarić, Vuković i Pintarić. (JF)