Sport 08.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

MEĐIMURJE 30
BIOGRAD 26
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Čambala i Šimić (oba Križ).
Međimurje: Lacić, Kolarić, Mišević 3, Škrobar 7, Bralić 2, N. Petek 2, Martinjak 1, Hutinec, Pustić, Bašek, Zebec, Sklepić 4, Kovačić 5, M. Petek 6, Hajdarović. Trener: Ivica Haček
Mnogo uzbuđenja tijekom svih 60 minuta, utakmica za gledatelje s jakim živcima, na kraju zaslužena i važna domaćih igrača. Koji su do pobjede došli boljom igrom u drugom dijelu susreta. U prvih su 30 minuta mnogo griješili, ispromašivali se, među inim nisu realizirali i 2 sedmerca, igrali slabo u obrani. Gosti koji su također tijekom cijelog susreta mnogo griješili i promašivali sredinom prvog poluvremena vodili su 10:7. Tek tada malo bolja igra domaćih koji su poluvrijeme završili minimalnim vodstvom 14:13. Odmor im je dobro došao, zaigrali su mnogo bolje, posebno u obrani, s dva igrača manje vodili prvo 15:13, u 38. minuti i 21:16. Ponovo su Biograđani došli na samo 2 gola zaostatka, no u finišu domaći su se pravovremeno trgnuli i završili susret s uvjerljivih+4 razlike.
Ostali rezultati 5. kola: KTC - Kozala 28:27, Đakovo - Matulji 32:24, Dugo Selo - Moslavina 25:36, Umag - Županja 36:27, Osijek - Crikvenica 29:27, Hrvatski dragovoljac - Senj 36:25.

14. Kozala 5 0 0 5 128:152 0
Parovi 6. kola: Kozala - Senj, Crikvenica - Hrv. dragovoljac, Županja - Osijek, Biograd - Umag, Moslavina - Međimurje, Matulji - Dugo Selo, KTC - Đakovo.

II. HRL-SJEVER
Važna pobjeda
SLATINA 31
PRELOG 33
Slatina - sportska dvorana. Suci: D. i Z. Lončar (Vž).
Prelog: Horvatić 1, Halić, Balog 8, Bergovec 2, Najman, N. Martinčević 4, Bratković 4, Mikloška, M. Belić 4, Logožar, Malek 8, Krajner 2, Šelja, Grgek. Trener: Josip Borković
Rukometaši Preloga u derbiju kola ali po mnogima i najvažnije utakmice prvenstva na teškom gostovanju u Slatini ostvarili su važnu i potpuno zasluženu pobjedu. Domaćin je pod svaku cijenu želio pobijediti pa je utakmicu zakazao za 13 sati što nikako nije odgovaralo Preložanima koji su zbog toga bili oslabljeni neigranjem Lončarića, Matića i Janušića. Još je k tome i sudački par Logožar iz Varaždina bio naklonjen domaćinima što govore i podaci da je domaćin imao 1 isključenje te 5 sedmeraca dok su gosti imali 8 isključenja te tek jedan dosuđeni sedmerac. Prvo poluvrijeme završilo je 16:16 da bi pred kraj utakmice nakon 22:22 gosti otišli na 24:29 i do kraja nisu ispuštali vodstvo. Nakon utakmice predsjednik Preloga Darko Pandur nam je rekao:
- Ostvarili smo izuzetno važnu pobjedu iako bitno oslabljeni koja nas je učvrstila na vrhu prvenstvene ljestvice i koja nam daje poticaj za još kvalitetniji rad. Ova pobjeda za nas je važna i iz tog razloga što su je ostvarili mlađi igrači jer zbog čudnog termina utakmice nisu nam nastupili naši najiskusniji igrači. Pohvalio bih sve igrače na vrlo dobroj igri, zalaganju i borbenosti. Već u subotu slijedi nam novi svojevrsna derbi utakmica protiv Ivanske u našoj školskoj-sportskoj dvorani u Prelogu te ovim putem pozivam naše navijače da dođu u što većem broju i podrže našu ekipu u prvoj ovosezonskoj utakmici.
Ostali rezultati 2. kola: Ilova - Ivančica 27:38, Borovo - Požega 34:31, Brod - Viro-Virovitica 30:28, Ivanska - Garešnica 28:25, Beli Manastir - Đurđenovac 37:25.

12. Garešnica 2 0 0 2 -13 0
• 3. kolo: Prelog - Ivanska. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER-ŽENE
Čakovčanke spremne
U subotu i nedjelju (13. i 14. listopada) počinje nova prvenstvena sezona Druge lige sjever za žene. Lige koja će u novoj sezoni brojiti tek 10 klubova sudionika, očito je financijska kriza učinila svoje, proteklih sezona Liga je brojila 12, čak i 14 sudionika. Sudionice Lige su i mlade rukometašice čakovečkog Zrinskog, koje su se gotovo 2 mjeseca pod vodstvom trenera Željka Golika vrlo intenzivno pripremale. Odigrano je nekoliko korisnih pripremnih utakmica, bile su sudionice i na nekoliko turnira, sve je uspješno „riješeno“ što potvrđuje konstataciju o dobrim pripremama.
- Osim toga imamo i godinu dana više drugoligaškog iskustva što je važno za naš mladi sastav. Imamo i kvalitetu, ne nedostaje nam motiva što bi moralo dati rezultate i ostvariti se planirano. A to je borba za vrh tablice. Već prva utakmica s Dardom u nedjelju u Čakovcu (dvorana Graditeljske škole, 16 sati) pokazat će koliko vrijedimo i biti će prvi test naših mogućnosti, rekao nam je iskusni strateg i veliki rukometni entuzijasta, trener Čakovčanki Željko Golik. I pohvalio vrijedne članove uprave kluba na čelu s predsjednikom Šarićem i direktoricom kluba Ljubicom Vrbančić, također i brojne roditelje i simpatizere kluba koji svojim radom i zalaganjem pomažu da se klub u teškoj situaciji još uvijek nekako „održava na površini“. Naravno da je spomenuo i odgovorne od kojih se u takvoj situaciji očekuje veća i konkretnija pomoć. Jer nije u pitanju samo prvi sastav kluba, tu su i brojni mladi vrlo perspektivni sastavi za što je potrebito osigurati dodatna sredstva i termine da svoju kvalitetu dokažu na terenu. U klubu se trenutno radi s preko 100 mladih igračica, da se i to zna.
Parovi 1. kola: Đurđevac - Brod Gymnasium, Zrinski - Darda, Ivanec - Bjelovar, Tvin Trgocentar - Podravka Lino, Pan Đakovo - Pitomača.

3. LIGA SJEVER - ŽENE
Porazi naših
Porazi naših predstavnica u 2. kolu 3. HRL-sjever unatoč što su igrale na domaćem terenu. Čakovčanke su imale vodstvo gotovo do samog finiša susreta s Velikim Trojstvom (20:18), onda su stale, a i inače je bilo previše promašaja tijekom cijelog susreta. Sve su to gošće koristile i na kraju iskoristile i zabilježile pobjedu 24:21. Sastav Čakovca: Zelić, Poljaković 1, Križaić 2, T. Horvat 7, Radić/Vržina 1, Vojković 3, Gudlin 4, Lončarić, Đuran, Rob, I. Horvat 1, Kodba, Cerovec 2, Kržina, Kolarić, Mlinarić. U Prelogu su pak uvjerljive bile mlade Bjelovarčanke, bio je to gotovo kompletni sastav koji igra u Drugoj ligi što je domaćim mladim igračicama bila previsoka prepreka za bolji rezultat. Konačni rezultat glasio je 34:21 za Bjelovar II. Sastav Preloga: Belić, Režek 5, Kovač, Zimprich 5, Gosarić, Mikloška 1, Golomboš 5, Varga, Sraka 1, Slamek 4.
Rezultati 2. kola: Prelog - Bjelovar II 21:34, Koka II - Mlinar 22:27, Čakovec - Veliko Trojstvo 21:24. Redoslijed: Bjelovar II 4, Veliko Trojstvo 3, Čakovec, Mlinar 2, Koka II 1, Prelog 0 bodova.