Sport 24.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Barle i Vučić (Zagreb).
MEĐIMURJE: Kvesić, Kovačević, Marciuš, Zubac 1, Čužić 6, Varga 3, Jeftić 5, Krajner 6, Delić 3, Zadravec, Malović 3, Paponja 1, Petek, Martinjak, Herman 5, Marčec. Trener: Željko Anić
ARENA: Gračić, Popović, Rajić, Rašeta, Gruičić 11, Rožman 2, A. Bašić 1, Bonić 1, Breščić, Tomašev 7, Špac 3, Jukan, Jurić, M. Bašić 6, Badurina, Jovanović. Trener: Slavica Bonić
- - - -
Utakmica s Puljanima zorno je pokazala mnogo problema s kojima se u klubu u zadnje vrijeme susreću, na koje više nitko ne može i ne smije biti imun. Daleko bi nas odvelo nabrajanje nedostataka i onoga što ne ide uz zasluženu pobjedu domaćih rukometaša, zato ćemo biti kratki i izvještaj podijeliti u tri djela. Prije, za vrijeme i poslije utakmice.
• 1. dio: prije utakmice nije se prema propozicijama osiguralo vođenje statistike, u zadnji se je trenutak zapisnik napisao rukom ne kompjuterom, utakmica nije na početku snimana, tek tijekom prvog poluvremena to je nekako riješeno, novinari nisu dobili potrebne podatke da normalno prate susret, utakmica nije reklamirana pa otud i malo gledatelja.
• 2. dio: sama utakmica s mnogo preokreta, uglavnom zanimljiva, a pobjeda domaćih u ovakvoj situaciji važna i zaslužena. Nakon promašenog sedmerca već u 1. minuti do 18. minute vrlo dobra, furiozna igra i vodstvo domaćih 9:4. Kada se očekivalo da se to vodstvo poveća, niz grešaka u napadu i obrani koje Puljani koriste i na odmor su domaći otišli s tek golom prednosti (13:12). Početkom drugog dijela gosti preuzimaju inicijativu i u 35. minuti vode 16:14, domaći ponovo igraju dobro u 37. minuti je 18:18, iza toga s 2 igrača manje Čakovčani vode 27:24. Pokušali su gosti sve da preokrenu rezultat u svoju korist nisu uspjeli iako su vratari domaćih u 2. poluvremenu imali tek jednu obranu, domaći su dobro kontrolirali igru i rezultat, u finiš ušli vodstvom 33:30 što im je bilo dostatno da na kraju slave i na centru se vesele.
► 3. dio: Nakon susreta nisu plaćeni (nije prvi put) troškovi sudaca, delegatu, zapisničkom stolu, zapisnik je zaključivan ponovo ručno… Zato još jednom opravdano pitanje: treba li nekome još dokazivati da nije za posao i mjesto na koje je postavljen i ima li netko koji može, ali i mora prekinuti sada već po malo agoniju čakovečkog kluba? Odmah i pod hitno, tijekom ovog tjedna prije gostovanja prvotimaca u Karlovcu, u subotu. Možda najavljena sjednica uprave i Nadzornog odbora koji je zatražio održavanje da bar neke odgovore i naznake za bolje sutra. Kao prvo dobro bi došla hitna izvanredna sjednica Skupštine kluba i novo vodstvo.

RUKOMET
1. HRL
Izgorjeli u želji za pobjedom
PRELOG - UMAG 34:40
Prelog - Školska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Cepanec (Tomaševac) i Jeftić (Vž).
Prelog: Žeželj, V.Belić 3, Lesjak, Matić 4, Bergovec 4, Balog 7, Lončarić, Lisjak 6, Grgek, Raspet, Vuk, Halić, Janušić 3, M. Belić 7. Trener: Saša Kuček
U vrlo važnoj utakmici u borbi za opstanak rukometaši Preloga vjerojatno su “izgorjeli” u želji da dođu do pobjede. Odmah na početku domaćini su ostvarili vodstvo da bi gosti preokrenuli rezultat te taktički odlično postavljenom igrom koristili sve pogreške domaćina te na odmor otišli s +4. U nastavku domaćin je pokušao sustići goste, u jednom trenutku došao na gol zaostatka (21-22) da bi u ogromnoj želji da utakmicu okrene u svoju korist promašio nekoliko zicera. Gosti su to kažnjavali i otišli na +6.
Ostali rezultati 19. kola: Županja - Senj 25:28, Spačva - Hrvatski dragovoljac 47:31, Osijek - Mladi Rudar 18:18, Zadar - Brod K. 35:26, Ivančica - Đakovo 24:30, Kaštela - Crikvenica 34:22.
14. Prelog 19 3 3 13 -75 9
• 20. kolo: Đakovo - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Uspješne Zrinske
PAN ĐAKOVO - ZRINSKI 27:30
Đakovo - sportska dvorana. Gledatelja: 50. Sutkinje: Pleše i Antunović (Osijek).
Zrinski: Žvorc, Kristofić 6, P. Posavec 9, Laptoš 1, Makar 1, Vrbančić, Sanjković, S. Posavec 3, Bogdan 3, Horvat, Dellaadio 2, Sklepić, Trstenjak 5, Vinković, Ivačić. Trener: Nebojša Buvač
Mlade Čakovčanke nastavljaju uspjesima. U Đakovu su to u odgođenoj utakmici 14. kola dokazale, unatoč napornog puta. Kontrolirale su igru i rezultat od 1. do 60. minute, a odlučujuće vodstvo mlade su Čakovčanke stekle sredinom drugog poluvremena, domaće ih više nisu mogle pratiti.
PITOMAČA - ZRINSKI 28:28
Pitomača - Sportska dvorana. Gledatelja:100. Suci: Presek i Blesić (Koprivnica).
Zrinski: Žvorc, Ivačić, Kristofić 11, P. Posavec 1, Laptoš 8, Makar, Vrbančić, Sanjković 5, S. Posavec 2, Bogdan, Horvat, Delladio, Sklepić, Trstenjak 1. Trener: Nebojša Buvač
S teškog gostovanja u Pitomači gdje se bodovi teško osvajaju, s favoriziranim domaćim sastavom odigrale su bez pobjednika i vratile se u Čakovec s velikim bodom. Mogle su i s 2 da im suci 4 sekunde pred kraj nisu poništili regularan pogodak. Ovaj put posebno su dobro igrale na vanjskim pozicijama, igrale su borbeno i raznovrsno. U subotu se očekuje nastavak pobjedničkog niza, u dvorani Aton u Nedelišću ugošćuju ekipu Vukovara.
BROD GYM. - ČAKOVEC 31:21
Sl. Brod - Sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Šulentić i Barić (Novska).
Čakovec: T. Horvat 3, Vojković 1, Zlojtro, Gudlin 2, Rob, I. Horvat, Cerovec 1, Nedeljko 2, Dežić 9, E. Horvat 3. Trener: Stjepan Golik
Nekompletni sastav nije uspio na gostovanju u Sl. Brodu. Domaće su već nakon prvih 30 minuta imale gotovo nedostižnu prednost (15:8), to su vodstvo u drugom dijelu još povećale i zasluženo pobijedile. Da su međutim mogle rezultatski bolje proći i to je sigurno, jer promašile su velik broj zicera, a i u obrani nisu igrale sigurno.
Ostali rezultati 16. kola: Vukovar - Petrijevci 31:26, Natura Agro - Podravka Lino 24:33, Pan Đakovo - Tvin Trgocentar 17:28, Darda - Bjelovar 27:34.
12. Đakovo 16 2 3 11 -68 7
• 17. kolo: Zrinski - Vukovar, Petrijevci - Čakovec.

III. LIGA SJEVER
Info star u vodstvu
Tijesnom pobjedom s Novskom Info star i dalje je vodeći na tablici Treće lige sjever, uvjerljiv poraz Nedelišća u Bjelovaru, pobjeda rukometašica Preloga, mladi rukometaši Međimurja ponovo su poraženi iako su, a to se ponavlja poslije 1. poluvremena uvjerljivo vodili. Rezultati:
• MUŠKI - 22. kolo: Ludbreg - Veliko Trojstvo 39:25, Info star - Novska 26:25, Concordia - Koprivnica 29:22, Bjelovar II - Nedelišće 31:20, Daruvar - Međimurje II 39:38, Garešnica - Kneginec 35:29, Lipa - Kučan 10:0, Ilova - VarteksII 44:34.
Redoslijed: Info star 35 bodova, Bjelovar II 33, Novska, Garešnica i Varteks di caprio II 29, Ilova i Nedelišće 27, Koprivnica 26, Međimurje II i Lipik 23, Concordia 20, Daruvar, Ludbreg i Kneginec 11, Veliko Trojstvo 10 i Kučan 2 boda.
• ŽENE - 16. kolo: Podravka III - Koka II igra se 24.3., Dragovoljac - Bjelovar II 25:21, Lipik - Viktorija 29:15, Ivanec - Ivančice 32:23, Prelog - Daruvar 30:27, zaostali susret: Podravka III - Dragovoljac 48:21.
Redoslijed: Podravka III 29 bodova, Mlinar 25, Ivanec 24, Koka II 23, Dragovoljac 18, Prelog i Bjelovar II 16, Daruvar 15, Ivančice 10, Gradine i Lipik 5 i Viktorija 0 bodova.

ŽRK “ZRINSKI” ČAKOVEC
Mlade nižu pobjede,
odgovorni im zatvaraju dvorane?!
• MINI RUKOMET - u Varaždinu su mlade Čakovčanke, igračice Zrinskog (rođ. 2000. i mlađe) odigrale 2 utakmice mini rukometa Hrvatske lige sjever. Pobijedile su ekipu Bjelovara 14:10, a poražene su 19:15 od RŠD Bjelovara. Igrale su u nekompletnom sastavu, pod vodstvom trenerskog tandema Vrbančić-Pavleković: Kozjak, Vuić, Colarić, L. Mađar 5, H. Mađar, Senčar, Malašić 2, Bogdan 18, P. Vnuk, I. Vnuk, Pajić 4, Đuranić i Talaš.
• I. HRVATSKA LIGA (DJEVOJČICE) - u Varaždinu je odigran 4. krug prvenstva 1. hrvatske rukometne lige za djevojčice (r. 1998. godine i mlađe). S dvije uvjerljive pobjede i 2. mjestom na tablici, pred posljednji krug koji se igra u Čakovcu, mlade igračice Zrinskog pod vodstvom trenerica Vrbančić i Pavleković osigurale su nastup u finalu prvenstva Hrvatske u Labinu od 26. do 29. svibnja. Pobijedile su Pitomaču 24:10, iza toga i Ivanec 18:9, a igrale su u slijedećem sastavu: Dominić, Posavec, Androić 3, Balić 1, Šarić 14, Car 4, Sinanović 2, Ladić 5, L. Tuksar 2, H. Tuksar 1, Glad 9, Benčik 1 i Kovačević.
► Unatoč uspjesima koje postižu mlade rukometašice ŽRK Zrinski, a riječ je o 100-tinjak mladih, odgovorni za sport i oni koji osiguravaju i dijele sredstva za sport i odlučuju o korištenju terena, posebno onih u dvoranama, nemaju razumijevanja. Umjesto da im omoguće još bolje uvjete za rad, oduzimaju im se i smanjuju termini koje su sada koristili pa brojni entuzijasti u klubu s pravom negoduju. Nemaju se kome žaliti, nailaze na zatvorena vrata i dobivaju uvijek iste-negativne odgovore, pa žele upoznati širu javnost s problemom koji imaju oni, ali i ostali u tzv. “malim dvoranskim sportovima”.