Sport 18.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Veraja i Glavičić (Metković).
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Rodik 2, Varga 1, Balog, Zadravec, Karačić 4, Crnić, Vidaković, Marčec 2, Mesarić 2, Krajner 5, Pašalić 2, Herman 1, Ćavar 1, Jelinić 7. Trener: Josip Borković
Moslavina: Slakoper, Rudar, K. Slukan, Masnec 1, Batinović 3, Đozo, Podvalej, Katić, Lukes, Barić 1, Šušnja, Jelenić 1, Sertić 5, S. Slukan, Jurić 11, Predojević. Trener: Bruno Mikuličić
- - - -
Rutinska, očekivana i po svemu zaslužena pobjeda u utakmici u kojoj su igrali toliko dobro koliko im je trebalo za pobjedu.
Kontrolirali su igru i rezultat svih 60 minuta, počeli su dobro i već u 15. minuti vodili 7:2. Na kraju poluvremena bilo je 15:9, postizavali su golove i s igračem manje, nisu međutim, posebno na početku susreta i u prvom poluvremenu uspjeli izbjeći grubu igru gostiju što su suci nepotrebno tolerirali i ‘njegovali’ neki svoj neprepoznatljivi kriterij suđenja. U takvoj atmosferi igrano je i drugo poluvrijeme kada su suci uzeli ‘na zub’ Čakovčane i isključivali ih, uglavnom nepotrebno, kao po tekućoj vrpci. Što gosti nisu iskoristili, kontrolirali su domaći i dalje rezultat i završili susret s nova 2 boda na kontu, koja ih vode ponovo u sam vrh tablice, na visoko 4. mjesto.
Pobjeda je dobro došla pred teško subotnje gostovanje u Osijeku. Tamo se očekuje još bolja igra, podrazumijeva se tu i bolje suđenje. A dobro će trebati igrati i sutra kada je na rasporedu susret osmine finala Kupa Hrvatske s Varteks di Capriom (dvorana GŠ, 18.30 sati).
- Moramo iskoristiti pogodnost da smo domaćini. S Varteksom se dobro poznajemo, da uspijemo trebati će jednako dobro odigrati svih 60 minuta susreta, nadamo se i podršci s tribina koja nam je u niz prethodnih utakmica dobro došla. Da onda zajedno proslavimo uspjeh. Igrat ćemo u ovom trenutku s najboljim sastavom, utakmica s Varteksom biti će dobra provjera i priprema za subotu u prvenstvenom susretu na gostovanju u Osijeku, rekao nam je trener Josip Borković.

OSTALI REZULTATI 21. KOLA: Medveščak - Croatia osiguranje 22:29, Bjelovar - Metković 29:27, Split - Poreč 30:25, Dubrava - Siscia 28:25, Varteks di Caprio - Osijek 32:28, Buzet - Zamet 28:24, Nexe - Karlovac 35:21; 20. kolo: Croatia osiguranje - Karlovac 42:20.

16. Moslav. 21 3 2 16 547:659 8
PAROVI 22. KOLA: Croatia osiguranje - Nexe, Karlovac - Buzet, Zamet - Varteks di Caprio, Osijek - MKA*IPC, Moslavina - Dubrava, Siscia - Split, Poreč - Bjelovar, Metković - Medveščak.

KAŠTELA A. - PRELOG 34:27
Prelog - sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Matić i Zečević.
Prelog: Kolarek, Lesjak 5, Bergovec 4, Bratković 2, Lončarić, Peklar 4, Zadravec 3, Vuk, Janušić 3, Belić 6, Raspet. Trener: Saša Kuček Preloški rukometaši oslabljeni neigranjem nekoliko kvalitetnih igrača (Čonkaš, Hozjak, Matić, Kočet) nisu uspjeli ostvariti povoljan rezultat u Kaštel Gomilici, poraženi su sa 7 pogodaka razlike. U prvom poluvremenu gosti su dobro parirali domaćinima te se na odmor otišlo s tek jednim pogotkom zaostatka (15:14). U nastavku odnosno na polovini drugog dijela gostima je ponestalo snage, stvarali su prigode koje nisu realizirali dok je domaćin svoje realizirao te ostvario pobjedu.
Ostali rezultati 18. kola: Županja - Zadar 32:27, Solin - Umag 28:36, Crikvenica - Gorica 30:35, Ivančica - Slatina 34:28, Trilj - Arena 23:26, Đakovo - Senj 21:29.
14. Slatina 18 2 0 16 480:599 4
• Rukometaši Preloga okreću se subotnjem susretu sa Solinom u kojem bi s pobjedom napravili veliki iskorak prema zacrtanom cilju, a to je izboriti opstanak u ligi. Stoga pozivaju gledatelje da dođu u što većem broju na ovu za njih vrlo važnu za utakmicu i pomognu im ostvariti pobjedu. (Z. Premuš)
II. LIGA SJEVER (Ž)
Veselje zbog pobjede
ČAKOVEC - PETRIJEVCI 34:28
Čakovec - dvorana GŠ. Gledatelja: 50. Suci: Medved i Mucko (Varaždin).
Čakovec: Kolak, Poljaković, T. Horvat 2, Vidačić, Radić-Vržina, I. Horvat, Iv. Horvat 5, Vugrinec 7, Jurković 8, Cerovec, Posavec, Dežić 12, Jurović. Trener Stjepan Golik
SEDMERCI: Čk 4/4, P 5/4, ISKLJUČENJA: Čk 8 min., P 1 4min.
Čakovčanke nastavljaju s uspjesima i vrlo dobrim igrama. Već poslije prvog poluvremena bilo je mnogo toga jasno oko pobjednika. Vodstvo +5 održale su igračice trenera Golika do kraja, povisile ga na +6 i opravdano se veselile važnoj i zasluženoj pobjedi. Koja ohrabruje pred gostovanje u Dardi i pred zaostali susret s Podravkom u srijedu u Koprivnici.
Rezultati 14. kola: Zelina - Vinkovci 37:17, Brod Gymnasium - Dragovoljac 28:21, Bjelovar - Pitomača 38:29, Petrijevci - Pan Đakovo 36:23, Podravka Lino - Čakovec igra se u srijedu, slobodna Darda.
Ostali rezultati 15. kola: Vinkovci - Brod Gymnasium 22:32, Dragovoljac - Bjelovar 20:37, Pitomača - Podravka Lino 33:38, Pan Đakovo - Darda 29:25, slobodna Zelina.
Porazi naših
Dva poraza naših predstavnika, oba na gostovanjima. Nedelišće je u Grubišnom Polju u finišu susreta kada su stigli domaćine grubo oštećeno s nekoliko sudačkih odluka, porazom su znatno umanjili šanse za najviši plasman. Mladi su Čakovčani također stizali visoko vodstvo iz prvog poluvremena, Daruvarčani su na kraju ipak zadržali tijesnu prednost i pobjedu. U 19. kolu u subotu Nedelišće u svojoj dvorani ugošćuje Ludbrežane (16.30 sati), Čakovčani su domaćini vršnjacima Varteks di Caprija.
Rezultati 18. kola: Marof - Novska 10:0, Bjelovar II - Garešnica Žarkovo odgođeno, Ludbreg MB - Ivanska 26:38, Ilova - Nedelišće 40:38, Varteks di Caprio II - Kučan 23:27, Daruvar - MKA*IPC II 33:32, Concordia - Lipa 29:19.
Odgođen derbi
Mlade Čakovčanke iz ekipe Zrinskog i dalje su u vodstvu iako su utakmicu s Prelogom odgodile. U idućem kolu domaćini su dojučerašnjem drugoligašu Ivancu, Preložanke gostuju u Križevcima kod Mlinara.
Rezultati 13. kola: Ivanec - Daruvar odgođeno, Prelog - Zrinski odgođeno, Viktorija - Mlinar 8:39, Ivančice - Bjelovar II 25:34, Lipik - Koka II 21:34.
Zadržano vodstvo
S dvije nove uvjerljive pobjede u 9. krugu 1. Hrvatske mlađekadetske lige sjever mladi kadeti čakovečkog prvoligaša zadržali su vodstvo na tablici. S nestrpljenjem čekaju nastup u Osijeku gdje će se u 10. krugu odlučivati tko će na finalni turnir. U Varaždinu su prvo pobijedili vršnjake iz Petrijevaca 42:11, iza toga i osječki Fenix 27:15. Pod vodstvom trenera Alana Belka za MKA*IPC igrali su: Vidović 1, Mišević 3, Horvatić 9, Kolarić 7, L. Raguž 6, Rešetar 3, B. Raguž 8, Pustić 2, Hajdarović, Torner 4, Puklek 11, Škrobar, Kočevar 7, Varošanec 8.