Sport 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:03.

PRELOG 29
ZADAR 26
Prelog - školska-sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Magić i Špiranec.
Prelog: Žeželj, V. Belić 3, Matić 4, Bogović 4, Bergovec 2, Z. Martinčević, Lončarić, Bratković 1, Horvatić, Logožar, Krajner 3, N. Martinčević 5, Halić, Janušić 1, M. Belić 6, Šelja. Trener: Dubravko Hozjak
Rukometaši Preloga nakon dva uzastopna poraza uspjeli su u teškoj i neizvjesnoj utakmici ostvariti potpuno zasluženo prvu proljetnu pobjedu. Domaćin je izuzetno motiviran ušao u utakmicu te je u prvom dijelu stalno vodio da bi gosti uspjeli poravnati na 10:10 ali na odmor se otišlo s prednošću Preloga od +2. U nastavku i dalje dominacija domaćih koji je u jednom trenutku vodio pet pogotka prednosti ali uporni gosti stižu na pogodak zaostatka da bi u samoj završnici kod rezultata 28:26 Batinović promašio sedmerac te nije uspio utakmicu dovesti do još veće neizvjesnosti. Domaćin preko V. Belića postiže pogodak i otklanja sve neizvjesnosti oko pobjednika.
Ostali rezultati 15. kola: Županja - Split 23:28, Osijek - Biograd 33:26, Crikvenica - Ivanić 29:29, KTC - Matulji 33:28, Dugo Selo - Kozala 39:28.

BJELOVAR - ZRINSKI 29:29
Bjelovar - sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Česi i Zečević (Križevci)
Zrinski: Dominić, Ivačić, P. Posavec 6, Makar, Marković, Glad, S. Posavec 10, Zadravec 4, Resman 2, Androić, Car, Balić 1, Ladić, Benčik, Laptoš 6. Trener: Željko Golik
„Veliki“ bod Čakovčanki na gostovanju kod direktnog protivnika u borbi za naslov prvakinja. Ostvaren u pomalo neravnopravnoj borbi jer, osim domaćih rukometašica, velike „protivnike“, posebno u 2. poluvremenu, imale su u sucima iako se radilo o sucima s prvoligaške liste. Snimku utakmice dostavit će Čakovčanke nadležnim da ocijene ovakvo „suđenje“. U takvoj utakmici i igri ipak su imale dovoljno koncentracije i smogle su snagu održavati neizvjestan rezultat do samog kraja susreta. Čak su tada stigle vodstvo domaćih 29:27 i s, to ponavljamo „velikim“ bodom se vratile u Čakovec.
Ostali rezultati 10. kola: Đakovo - Podravka Lino 28:21, Brod - Tvin Trgocentar 18:16, Pitomača - Đurđevac 42:34, Darda - Ivanec 29:29.
10. Brod 10 1 0 9 223:318 2
• U subotu slijedi novo teško iskušenje, u Čakovcu su domaćini (18 sati, dvorana GŠ-a) mladom sastavu Podravke-Lino iz Koprivnice.

3. LIGA SJEVER (M)
Dvije startne pobjede
Odličan početak naših predstavnika u nastavku prvenstva, s dvije uvjerljive pobjede najavili su visoke ambicije. Čakovčani su lako došli do +20 u susretu sa slabašnim Trnovcem. Počeli su ozbiljno, vodili na početku susreta 12:2, nastavili manje ozbiljno i 1. dio susreta završili vodstvom 23:16. U 2. su dijelu to vodstvo povisili za konačnih 20 razlike, da su igrali još ozbiljnije odgovornije rezultat bi bio još bolji. No i ovaj rezultat i uvjerljiva pobjeda 48:28 ohrabruje pred ono što slijedi u nastavku prvenstva, prvi je test u subotu s Varaždinom II koji ih je jedini pobijedio u jesenjem dijelu prvenstva. S Trnovcem je igrao sljedeći sastav: Horvat, Kovačević, Škrobar 3, Goleš, N. Petek 6, Hutinec 6, Hajdarović, Barić 2, Vurušić 4, Zvonarek 1, Bašek, M. Petek 3, Sklepić 14, Toplek 3, Levak 4, Torner 2 - trener Saša Kuček.
Igrači Nedelišća revanširali su se Goli za neočekivani poraz u 1. dijelu prvenstva. Već nakon 30 minuta riješeno je pitanje pobjednika (20:12), u 2. poluvremenu jedina dilema bila je s koliko će razlike domaći pobijediti. Igrali su dobro i efikasno, borbeno i dopadljivo, gosti iz Gole nisu imali protuigru, pa je susret završio sigurnom pobjedom domaćih 36:29. U subotu su Nedeliščani ponovo domaćini, ovaj put ekipi KTC II gdje pobjeda ne bi smjela doći u pitanje. S Golom su igrali: Trstoglavec, Radiković 3, F. Goričanec 3, Jakšić 7, Srnec 5, Prekupec 3, Vuković 2, Korent 2, Toplek 1, Vikert, Radović, Farkaš 1, Jarni, Sklepić 3, Tkalčec 6, M. Goričanec - trener: Matija Kraljić.
Ostali rezultati 14. kola:Bjelovar II - Vidovec 18:33, Varaždin II - Concordia 42:29, KTC II - Marof 21:26, Ludbreg MB - Lipa 37:25. Redoslijed: Vidovec i Čakovec 22, Bjelovar II i Ludbreg MB 15, Trnovec, Varaždin II i Marof 14, Nedelišće 10, Concordia i Gola 6, Lipa i KTC II 3 boda.

3. LIGA SJEVER (Ž)
U subotu nastavak
prvenstva
Jedanaestim prvenstvenim kolom (igra se četverokružno) nastavlja se prvenstvo 3. rukometne lige u kojoj imamo dva predstavnika. Rukometašice Čakovca koje su s utakmicom manje i bodom manje od križevačkog Mlinara na 2. mjestu i Preloga na 5. mjestu tablice. Obje su naše ekipe nakon priprema i pred nastavak prvenstva optimistički raspoložene i realno očekuju do kraja prvenstva poboljšanje položaja na tablici, Čakovčanke 1. mjesto i naslov prvaka, a Preložanke mjesto u sredini tablice.
Parovi 11. kola: Čakovec - Koka II, Prelog - Veliko Trojstvo, Mlinar - Ludbreg. Redoslijed nakon 1. dijela prvenstva: Mlinar 15, Čakovec 14 (utakmica manje, treba odigrati s Kokom II), Koka II (utakmica manje) 12, Veliko Trojstvo 9, Prelog 8 i Ludbreg 0 bodova.